Skocz do zawartości

Heco aurora 1000 vs celen 902


Darek Dom

Recommended Posts

Witam.

 

Czy ktoś może słuchał obu tych modeli heco ---czy aurora 1000 zagra podobnie do celen 902? 

Zastanawiam się nad wyborem zestawu stereo ,salon 40m2 5mx8m ,muzyka popularna ,polski rock aktualne listy przebojów itd.

Wzmacniacz jaki wpadł mi w oko to onkyo 9000 , lub atoll in100 + chromecast. 

Budżet jakim dysponuje to ok. 10000zł.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Aurora 700 w większym pomieszczeniu i nie miały problemów z 8250 z nagłośnieniem ponad 70 m.kw. Więc Aurora 1000 nie będzie tym bardziej problemów z takim salonem. Celan, to wyższa rodzina niz Aurora (Które zastąpiły music style), mogą grać lepiej.... Ale jak zawsze - trzeba pożyczyć i przesłuchać u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Heco Music Style 900 (poprzednik Aurory) najpierw z Nadem 326, później z nadem 356, a ostatecznie z Atollem in100se. Grało to bardzo dobrze jak na ten pułap cenowy.

Słuchałem Aurory 1000 i Celan 902 na Roksanie K3  i Atolu  in100se. W moim subiektywnym odczuciu gra to inaczej. Celan gra czysto, sterylnie, według mnie nadaje się i sprawdzi w specyficznej muzyce, gdzie będzie nie do przebcia . Aurora jest bardziej uniwersalna.

onkyo 9000 , lub atoll in100 : jak dla mnie zdecydowanie atoll. Muzykalny, fajny bas, dynamika. Niektórzy uważają to za wadę, ale mnie to ujęło, czyli mocno wyeksponowane wokale. Onkyo stłumione, bardziej delikatne, grzeczne.

Z budżetem ok 10k, możesz bardziej poszaleć. Nie patrz na ceny katalogowe. Branża jak przyjdzie do zakupu zaproponuje Ci "bardziej atrakcyjne"  

Na ostatnich odsłuchach zestawiłem Atolla in100se z KEF Q950, odsłuchaj to zestawienie, zdecydowanie lepiej niż aurora w moim subiektywnym odczuciu.

Zastanawiałem się czy przesiąść się z in100se na Roksana K3. 

Zestawiłem te 2 wzmacniacze z aurorą. Różnica w dźwięku nie warta wymiany.

Następnie  podpiąłem  KEF Q950 - Roksan K3 wysunął się na prowadzenie choć niezbyt mocno.

Następnie przyszła kolej na kolumny Fyne Audio F502 (równiez w Twoim zasięgu). Tu już Atoll nie dał rady. Roksan z F502 miażdży system.

Często proponują  Roksana K3 z Tannoy Revolution XT 8F (gitary basowe słabiutko). Moim zadaniem Fyne Audio F502 gra zdecydowanie lepiej.  Zestaw do rocka idealny. Perkusja, gitary basowe, gitary...ma moc.

Roksana K3 z Tannoy Revolution XT 8F można dostać już za 9999.

Natomiast Atola in100se połączył bym z KEF Q950.

Słuchałem w rożnych kombinacjach, nady, onkyo, maratzy , audiolaby, atolle z heco, Fyne, Tonoy, Hyperionami, Pylonami, Dali

Wybór Roksan K3 + Fyne Audio F502. Muzyka głownie rock i pseudo elektronika, a dalej wszystko oprócz polo disco, muzyki klasycznej i jazzu.

Nie licząc odtwarzacza sieciowego CXN v2 który robi za źródło to mniej więcej Twój budżet.  + kable

Za miesiąc u mnie wszystko będzie grało w salonie 50 m2.

Edytowano przez ssskorpionixxx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie inne kolumny. W zasadzie zostaje z nich tylko to samo logo. Celan to dwie , przepraszam trzy serie wyżej i tak też gra. 

Jest bardziej swobodny, twardszy, punktowy. Na wyższym poziomie stoi też wykonanie kolumn. Z tym że na pewno 902 wymaga dobrego i wydajnego wzmacniacza.

Aurora jest cieplejsza , łagodniejsza i nie tak wymagająca względem wzmaka.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...