Skocz do zawartości

Zmiana wzmacniacza Dali Zensor 3


Yavras

Recommended Posts

Hej,

Rozglądam się za innym wzmacniaczem lub amplitunerem do moich Dali Zensor 3.

Obecnie grają z Marantzem MCR-511 i mam wrażenie, że ten amplituner jest za słaby do tych kolumn i potrafi trochę zamulać przy funkcjach sieciowych do tego rozlewa mu się trochę bass jak gra głośniej.

Celuję w coś do ok. 2.5 tys, raczej używanego.

Obecne źródło dźwięku to komputer i strumieniowanie po DLNA i Spotify, pokój w którym obecnie stoją kolumny ma ok. 22m2 ale docelowo myślę że będzie trochę mniejszy. Muzyka, której słucham jest bardzo zróżnicowana, od rapu, przez rock do klasycznej. Przy słuchaniu rocka mam wrażenie że środek gdzieś się zlewa. Z góry jestem obecnie zadowolony

Moje typy:

Marantz PM-8003 (ok. 1800)

Vincent SV-231 (ok. 2000)

ATOLL IN100 SE (ok. 2400)

Batlab Epoca 2 (ok. 2400)

Yamaha R-N803D (ok. 2700)

Ewentualny DAC do wzmacniaczy:

Cambridge Audio DacMagic (Ten większy, nie 100) (ok. 700)

MUSICAL FIDELITY V-DAC (ok. 700)

 

Moje pytanie czy warto iść w wzmacniacz no i ewentualnie dokupić DACa w przyszłości  (jeśli tak, to czy zewnętrzny DAC zapewnia taki zysk w porównaniu do integry z laptopa) czy lepiej zostać już przy amplitunerach. W przyszłości rozważam też wymianę kolumn (spodobało mi się brzmienie Dynaudio, ale to dalsza przyszłość)

 

Z góry dziękuję za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej mocy jeszcze nikomu nie zaszkodzilo, a wrecz przeciwnie bedzie lepiej (czysciej) gralo. Z wymienionych przez Ciebie marek wzmacniaczy polecam Marantz PM-8003 co wedlug mnie daje bardzo dobre (melodyjne) polaczenie z w/w kolumnami Dynaudio.

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/824-marantz-pm8003

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też najbliżej mi było do tego Marantza i chyba poważniej go rozważę. Duża różnica będzie na DACu kontra zintegrowana karta dźwiękowa? I jeszcze jedno pytanie apropos obecnego amplitunera. Jak to możliwe że on ma 2x60W na wyjściu, a w spefyfikacji jest że pobiera z sieci max 45-50W. Gdzie reszta? :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lysyrafal napisał:

Wiecej mocy jeszcze nikomu nie zaszkodzilo, a wrecz przeciwnie bedzie lepiej (czysciej) gralo. Z wymienionych przez Ciebie marek wzmacniaczy polecam Marantz PM-8003 co wedlug mnie daje bardzo dobre (melodyjne) polaczenie z w/w kolumnami Dynaudio.

https://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/824-marantz-pm8003

Kolega pisze o Dali a nie Dynaudio, ale też duńskie :)

Ten Marantz jest niezły (wczoraj go oglądałem w MM, ładnie wykonany) i jak na Marantza (za tę kasę) ma sporą moc :)

Yamaha 803 to też b. ciekawy sprzęt, ale przy malutkich Zensorach 3, tym bardziej za mocny piecyk.

Ja bym wziął do przesłuchania na start (z wymienionych wyżej): Vincent SV-500

Edytowano przez jazzzie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Yavras napisał:

Też najbliżej mi było do tego Marantza i chyba poważniej go rozważę. Duża różnica będzie na DACu kontra zintegrowana karta dźwiękowa? I jeszcze jedno pytanie apropos obecnego amplitunera. Jak to możliwe że on ma 2x60W na wyjściu, a w spefyfikacji jest że pobiera z sieci max 45-50W. Gdzie reszta? :D 

To już nie raz się tak zdarzyło. Nie wiem do końca z czego to wynika, ale dużo producentów "coś obiecuje" a później pobór z sieci to 2/5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest standard nabijania w butelkę. Mam nadzieję że się nie nabieracie na to że mikro systemy mają 2x60. To taka sama bzdura jak to że Samsung ma 1000w w kinie plastikowym. Nie ma standardów więc każdy producent podaje co chce. 

Nie za dużo bo klient powie "a po co mi tyle mocy":) trzeba trafić w punkt :):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiły mnie Twoje odczucia odnośnie MCR 511. Mam tego Matantz-a razem z Polk S20E i powiem szczerze, że jestem raczej miło zaskoczony jak mocno to gra (pomieszczenie 20m - częściowo otwarte). I nie jest to tylko moje odczucie, ale również dwóch innych znajomych, gdzie każdy posiada "pełnowymiarowy" amplituner stereo z podłogówkami. Obydwaj byli pod pozytywnym wrażeniem brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Radosław Zasadziński napisał:

Zdziwiły mnie Twoje odczucia odnośnie MCR 511. Mam tego Matantz-a razem z Polk S20E i powiem szczerze, że jestem raczej miło zaskoczony jak mocno to gra (pomieszczenie 20m - częściowo otwarte). I nie jest to tylko moje odczucie, ale również dwóch innych znajomych, gdzie każdy posiada "pełnowymiarowy" amplituner stereo z podłogówkami. Obydwaj byli pod pozytywnym wrażeniem brzmienia.

Nie mówię, że gra jakoś bardzo słabo czy cicho. Jak na takie malutkie pudełeczko naprawdę daje radę, ale czuję że z czymś mocniejszym te kolumny mogą pokazać więcej. No i miałem parę razy sytuację że przy dłuższym głośnym graniu potrafił się wyłączyć. Tobie też tak sieć potrafi zamulić czasami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Yavras napisał:

Nie mówię, że gra jakoś bardzo słabo czy cicho. Jak na takie malutkie pudełeczko naprawdę daje radę, ale czuję że z czymś mocniejszym te kolumny mogą pokazać więcej. No i miałem parę razy sytuację że przy dłuższym głośnym graniu potrafił się wyłączyć. Tobie też tak sieć potrafi zamulić czasami?

Mi nie wyłączył się ani razu, a zdarzały się imprezy gdzie przez 1-2h grał dość głośno. Używam to wyłącznie do grania z TV, poprzez złącze optyczne. Radia internetowego słuchałem tylko dla sprawdzenia ale odpalało się niemal natychmiast.

Mnie akurat ograniczają również gabaryty i ten model był dla mnie idealny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lysyrafal napisał:

Tak sobie pomyslalem czy nie masz go czasem umieszczonego w zabudowanej polce lub wnece?

U mnie stoi pod telewizorem. Biorąc pod uwagę grubość dzisiejszych TV i fakt że jest jakieś 1 cm szpady, można uznać że ampli jest niczym nie zasłonięte i jak mówiłem, nie mam problemów że stabilnością.

Edytowano przez Radosław Zasadziński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Tak sobie pomyslalem czy nie masz go czasem umieszczonego w zabudowanej polce lub wnece?

Stoi wolnostojąco na stole i nic nie ma w jego towarzystwie. Nie zdarzało się to jakoś często ale jednak miał miejsce. Ostatnio był na serwisie gwarancyjnym bo się karta sieciowa ubiła i od tego momentu już soft lepiej działa i cała sieć. Także może wtedy przesadziłem z głośnością co się wyłączył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2019 o 08:19, S4Home napisał:

No to nie rób tak więcej :)

a zdarzyłes już sprawdzić jakiś ampli?

Z tymi Zensorami nic innego nie słuchałem wcześniej, kupiłem jako używany zestaw. We wtorek jadę z kumplem posłuchać Onkyo 8250 i Yamahy RN 303 do Monitor Audio Bronze 2, bo coś w styl stylu chciał kupić. Ale najprawdopodobniej kupię tego Marantza PM 8003, tylko nie wiem czy dokupić do niego jakiegoś DACa czy może coś sieciowego, bo mój laptop ma okropną kartę dźwiękową.

Jak wam się to widzi?

https://allegro.pl/oferta/marantz-pm8003-wzmacniacz-stereo-8337013941

Warto to brać? Rzadko kupuję używaną elektronikę na odległość

Bo ten model jest trochę stary i patrzyłem też na Atolla, jego jest dużo więcej na rynku i modele są nowsze i wydaje mi się że lepiej utrzymane. Tylko boję się, że Atoll może nie pasować do Daliego i ew. później Dynaudio. Ale modele się wydają być bardziej zadbane.

https://www.olx.pl/oferta/atoll-in-100-se-gratis-2xrca-0-5m-melodika-z-serii-purplerain-CID99-IDBbt5G.html#fab58b1179

https://allegro.pl/oferta/atoll-in100-se-8566709497

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Yavras napisał:

Z tymi Zensorami nic innego nie słuchałem wcześniej, kupiłem jako używany zestaw. We wtorek jadę z kumplem posłuchać Onkyo 8250 i Yamahy RN 303 do Monitor Audio Bronze 2, bo coś w styl stylu chciał kupić. Ale najprawdopodobniej kupię tego Marantza PM 8003, tylko nie wiem czy dokupić do niego jakiegoś DACa czy może coś sieciowego, bo mój laptop ma okropną kartę dźwiękową.

Jak wam się to widzi?

https://allegro.pl/oferta/marantz-pm8003-wzmacniacz-stereo-8337013941

Warto to brać? Rzadko kupuję używaną elektronikę na odległość

Bo ten model jest trochę stary i patrzyłem też na Atolla, jego jest dużo więcej na rynku i modele są nowsze i wydaje mi się że lepiej utrzymane. Tylko boję się, że Atoll może nie pasować do Daliego i ew. później Dynaudio. Ale modele się wydają być bardziej zadbane.

https://www.olx.pl/oferta/atoll-in-100-se-gratis-2xrca-0-5m-melodika-z-serii-purplerain-CID99-IDBbt5G.html#fab58b1179

https://allegro.pl/oferta/atoll-in100-se-8566709497

EDIT:

Trochę przestudiowałem temat oraz to co dokładnie mi jest potrzebne i planuję zakup PM 7005, ma w sobie DACa na USB, a moim głównym źródłem jest laptop. Za ok. 2k można dostać używany :D Patrzyłem jeszcze na NADA 356 z DAC, ale okropnie wygląda :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2019 o 08:39, S4Home napisał:

Akurat ten model nie wywarł na mnie żadnego wrażenia. Rozumiem że jest ciekawie wyposażony. Ale nie gra tak wciągającym dźwiękiem jak seria 8. W salonie audio jak pójdziesz na odsłuch powinni go mieć.

Pozdrawiam

Mądrego to aż dobrze posłuchać, wpadłem do salonu na odsłuch tego PM7005 i miałem jeszcze okazję go porównać z moim obecnym. Wszystko grało z tego samego źródła CD i mój MCR zagrał dużo lepiej górą niż ten PM 😂 Nie wiem jak to jest w ogóle możliwe przecież to dość różne półki cenowe. No i jakoś bardzo od niego nie odstawał. Fakt PM miał lepszą scenę na środku i czystszy bass. Największą różnicą było to że MCR trzeba było dać dość głośno, a PM tylko trochę odkręcić żeby grały na podobnym poziomie głośności.

Także dalej muszę poszukiwać :/

Chyba zostanie mi seria 8 albo ten Atoll. 

Wiecie może czy bardzo różnią się brzmieniowo te serie Marantza 8003vs8004vs8005 itd?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...