Skocz do zawartości

Zmiana wzmacniacza Dali Zensor 3


Yavras

Recommended Posts

6 minut temu, 1Ender napisał:

Jakiego dźwięku poszukujesz? 

Wysoko idącej góry oraz basu, który się nie rozlewa. Szukałem wzmaka z DACem po USB, ograniczyłoby mnie to do jednego urządzenia, ale ciężko wybrać coś sensownego. Dlatego chyba będę musiał dokupić zewnętrznego.

Rotel A12 wpadł mi w oko, myślę że pojadę go odsłuchać jeśli jest sens 😅

Brzmienie obecne mi się podoba tylko myślę, że można zwiększyć moc grania i szczegółowość sceny.

Budżet do ok. 2.5k

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miras23 napisał:

Założyłeś sobie budżet 2.5 k a Rotel A12 kosztuje 4...chyba że na raty planujesz coś kupić? :)

Cyrusa One nie dawno słuchałem. Na prawdę nie zły, ale to trochę niższa półka niż ten wzmacniacz powyżej.

Głównie w tym poście mówiłem o używkach. Widziałem parę A12 właśnie w tej cenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówiłem. I nie patrz na cenę. Obecnie producenci audio dyktują klasę urządzeń poprzez narzucanie ceny katalogowej. A w rezultacie tak nie jest. 

Jeśli zależy ci na wyciągnięciu lepszej góry to pm8005/8006 jest lepsza opcja. 

Są tacy którzy uważają że dopiero 8006 ma inne brzmieniem więc między 8003 chodź tego dobrze nie kojarzę a 8005 przepaści nie będzie. 

Cyrus one toteż bardzo dobry trop. 

Moim zdaniem to lepsza opcja niż rotel pod te kolumny. Ale sprawdzić go możesz w salonach firmowych. Słuchaj jednak tam sprzętu a nie sprzedawcy 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Trochę minęło od czasu pisania posta, ale udało mi się co nieco poprawić.

Najpierw zacząłem od zakupu, a raczej zrobienia samemu standów pod kolumny. Bass stał się dużo bardziej kontrolowany i przestał dudnić na MCR-511.

Później wymieniłem kable na In-Akustik Silver 2.5mm2, tutaj nie wiem czy coś pomogło, ale potrzebowałem dłuższych kabli i te wizualnie mi się podobały.

Na koniec jeszcze raz przesłuchałem Marantza PM7005 tylko tym razem z Zensorami, wcześniej co pisałem że nie ma góry to testowany był na Polk Audio S20 i z nimi było okropnie.

No i Marantz ze mną został, gra po USB z laptopa połączony Lindy Cromo Line.

Porównanie między PM7005 a MCR-511. PM ma sporo więcej mocy i potrafi bez problemu rozruszać Zensory, scena stała się szersza. Zyskała średnica i góra. Bass myślę subiektywnie, że MCR miał mocniejszy, lecz taki mniej prawdziwy który zakrywał inne pasma.

Dziękuję za pomoc forumowiczom. No i kiedyś może zestaw jakoś lepiej rozbuduję :D

 

A no i na koniec dokupiłem słuchawki Audio-Technica ATH-M40X, PM bardzo fajnie z nimi według mnie gra, jedna uwaga co do tych słuchawek, na małym jacku uszkodziły mi jacka w laptopie. Ich jack jest delikatnie inny niż standardowych słuchawek.

 

Pozdrawiam

Podstawki.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2020 o 13:03, Yavras napisał:

Później wymieniłem kable na In-Akustik Silver 2.5mm2, tutaj nie wiem czy coś pomogło, ale potrzebowałem dłuższych kabli i te wizualnie mi się podobały.

 

Nie wiem jaki miales wczesniej kabel, ale tym przewodem tz. z domieszka srebra tez mogles spowodowac utemperowanie basu i zaakcentowanie gory pasmy.

Moze byc tak ale wcale nie musi ze za jakis czas albo poprostu przy dluzszym sluchaniu brzmienie Cie zmeczy to wtedy sprobuj przewodu bez domieszki srebra.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem miedziany Monster S16 1.3mm2, taki tani z salonu Denona.

Test robiłem na srebrze na obu wzmacniaczach. MCR miał tryb bass boost, który w odpowiednich piosenkach robił robotę, ale tu też nie jest źle, przyzwyczaiłem się już do brzmienia :D

Jak się skończą wirusy to pożyczę od kolegi Chord Clearway i zobaczę czy i jaka różnicę słyszę między tymi kabelkami. Bo faktycznie góra teraz potrafi czasami zasyczeć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...