Skocz do zawartości

Dobrze grający wzmacniacz do klipsch r51m


Janusz Pawelczyk

Recommended Posts

Witam po raz pierwszy. Potrzebuje pomocy a mianowicie w wyborze wzmacniacza do głośników klipsch . Jest to mały pokój tak że wielkość głośników jest ok..  Muzyki słucham różnej od popu relax  dance . Aktualnie jestem na amplitunerze pioneer 933. Jak filmy to jest ok ale muzyka to się nie nadaje do słuchania. Aż uszy bolą. Dźwięk jest ostry nie przyjemny.. Się naczytałem , naszukałem po forach internetowych i  wytypowałem 3. advance acoustic x-i75  ,nad 326b ,nad 356.  Tak że jak to będzie grało . 

Co o tych wzmacniaczach myślicie. Będzie to miało ręce i nogi(-;. Pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zarówno te NAD jak i AA to moim zdaniem dobry kierunek. Od siebie dorzucę Magnat MR780 ( ponad budżet ale na prawdę fajny sprzęt, spytaj @S4Home o cenę ) , Atoll in-80se, Denon PMA800ne. Najważniejsze ,żebyś posłuchał na miejscu i w miarę możliwości wypożyczył do domu.

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale deczko sprowadzę cię na ziemię.

Oczywiście jako branża powinienem zaproponować ci model a jeszcze lepiej go sprzedać ale. No właśnie.

Ja to ja.

Kolego z żadnym. Żaden wzmacniacz nie wyciągnie z tych kolumn melodii i muzykalności. A przy najmniej nie proporcjonakny cenowo. 

To słabe kolumny do kina a beznadziejne do stereo. Klasyczna linia reference z 13 cm basowcem. Zaokrąglenia basu i ograniczenia wysokich nie uraczysz. 

Mając taki budżet wolał bym wymienić kolumny w pierwszej kolejności. A wzmak w drugiej.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz małe pomieszczenie odsłuchowe i lubisz dźwięk jaśniejszy z wyraźnie wyeksponowanymi skrajami pasma, warto dobrać odpowiedni wzmacniacz. Oczywiście w przyszłości warto pomyśleć o czymś lepszym, jeśli podoba Ci się charakter brzmienia Klipsch, spójrz na wyższą serię Reference Premiere czyli np. model RP-600M
Wracając do tematu wzmacniacza, na pewno zdecydowanie najlepszą opcją będzie francuska integra Advance Acoustics X-i75. Dobrze zagra także Arcam SA10.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eloo kurde na czytałem się nie widziałem złych negatywnych opinii. To są kolumny do małego pokoju. Jak chodzi o kino korzystając z nich z subwofoorem sw100 oglądanie filmów jest super..  W filmach basu to nie brakuje.... Wyczytałem że  do tych głośników to wzmacniacz najlepiej klasy a  a/b.  Również wiem że  film i muzyka to zupełnie co innego i zdaje sobie sprawę że nie znajdę złotego środka. Wujek gogle radzi mi wzmacniacz   typu AA . fakt dobór wzmacniacza  to problem ale ten AA lub kolega wyżej doradził denona pma 800 może być dobra opcja a przynajmniej kierunek. Kolumny zawsze można wymienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kolumny typowo do kina. Nigdy nie zagrają miękko. Nie będą miały melodyjności.

Na prawdę.

Jak mówię jako branża jak poprzednicy mogę ci coś zaproponować ale moim zdaniem uczciwym mówię nie. 

Pokaż mi gdzie czytałeś o tych kolumnach że są ok w stereo. Takich pseudo wróżbiarzy trzeba upominać. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lysyrafal napisał:

Potwierdzam schodza dosc nisko, tylko nie wiem czy dla autora tematu nie beda za wielkie.

Wymiary: wysokosc-375mm, szerokosc-230mm, glebokosc-335mm.

 

Silver 2 zobacze ile moje mają ale pewnie 1/krotnie większe..  Widzę po wadze głośnika. Silver 2 i wzmacniacz do 3 k. . 

Magnat Quantum Edelstein   co myślicieli o tych głośnikach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje to co mam .. Dołożę kupie coś zupełnie innego.. Tylko co?????????????? No własnie wybór duży . Ja pojęcia nie mam. Przeznaczę z 6k  coś poskładam, jestem w trakcie szukania czytania . Głośniki wzmacniacz . Zastanawiam się nad TAGA HARMONY CORAL F-120 i może denon pm 800.. Lub jakiś głośnik pułkowy do 2k rzecz jasna para (-:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...