Skocz do zawartości

Amplituner do pokoju 20m2


kriz kkk

Recommended Posts

Witam

Za pomocą forum kupiłem zestaw kolumn polki 1600 za co bardzo dziękuję. Z amplitunerem Pioneer 529 grają rewelacyjnie. Chciałbym prosić o poradę na jaki teraz amplituner wymienić. Czytałem dobre opinie o Onkyo 686 ale brakuje mu eARC a przymierzam się również do zakupu tv 4k. 

Pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro grają rewelacyjnie to czemu chcesz je zmieniać 😊? Zdaje się, że ktoś tutaj na forum ma połączony amp onkyo z polkami. A odnośnie earc toczyła się w którymś z sąsiednich tematów zjadła dyskusja, która zakończyła się wnioskiem, że to earc nie jest do niczego praktycznie potrzebne 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Chcę wymienić aby mieć przyszłościowy amplituner (atmos) i właśnie dlatego też chcę zmienić tv na 4k. 90% czasu pracy amplitunera to oglądanie meczy dlatego pomyślałem że eARC polepszy efekt. Jednak jak jest to zbędna funkcja to teraz pytanie czy wymiana mojego Pioneera na Onkyo 686 lub lepszy model ma sens? Tzn czy jakiś amplituner w połączeniu z polkami da dużo lepsze efekty?

Edytowano przez kriz kkk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z definicji które czytałem o eARC wynika że cyfrowy sygnał audio nie musi być poddany kompresji, przez co jest znacznie szczegółowy, bogaty i żywy. Co do atmosa to sprawa bardziej przyszłościowa bo kwestia kupna nowego mieszkania. Chociaż przyznam szczerze że nie wiedziałem że trzeba mieć treści w tym formacie. Myślałem że to 2 dodatkowe głośniki montowane do sufitu. Dzięki jeszcze raz za wszystkie podpowiedzi.

 

Edytowano przez kriz kkk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolumny, kolumnami, a ścieżka dźwiękowa, ścieżką... żeby to "smakowało" jak należy, trzeba spełnić warunki z każdej ze stron.

Więc jak widzisz, żadne eARC Ci nie potrzebne, na pewno nie teraz. I już zaoszczędziłeś parę złotych ;) 

I na przyszłość, ludzie, starajcie się odrobinę zgłębić temat, zanim podejmiecie drastyczne kroki wymiany sprzętu (i nie tylko) na nowy z "wodotryskami", które i tak do niczego nie będą potrzebne - taka wymiana, dla samej wymiany i chyba chęci posiadania "nowinek". Chcesz zmienić ampli, to głównym elementem, determinującym wybór, powinno być podniesienie jakości brzmienia, a nie posiadania kolejnych (jak widać, nie koniecznie przydatnych) funkcji - takie jest moje zdanie. 

Np. w moim przypadku sam TV służy do tego, do czego został stworzony - wyświetlania obrazu, jako końcowy odbiornik. Do obsługi wszystkich serwisów, aplikacji, filmów, muzyki etc. posiadam oddzielne źródła, które wszystkie wpięte mam bezpośrednio w ampli KD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o audio jestem laikiem i właściwie to o funkcji eARC dowiedziałem się przeglądając oferty nowych tv4k. Dlatego właśnie tutaj chciałem się dowiedzieć czegoś więcej zanim zdecyduję się coś kupić. Tylko dalej nie wiem czy jakiś amplituner poprawi znacząco jakość brzmienia do oglądania tv względem Pioneera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj, że największy wpływ na zmianę brzmienia mają przede wszystkim kolumny. Ampli również mają różny charakter grania, ale nie jest to główny czynnik mający wpływ na ten element. Więc jeżeli

16 godzin temu, kriz kkk napisał:

Z amplitunerem Pioneer 529 grają rewelacyjnie

to zastanów się, czy aby na pewno czujesz potrzebę wydatkowania tych pieniędzy, akurat na ten element. Jak chcesz zaspokoić swoją ciekawość, bez ryzyka, to wypożycz sobie 686 (o ile jest jeszcze dostępny), czy 696, podłączysz, posłuchasz i sam "nausznie" stwierdzisz, czy to ma jakikolwiek sens. Uznasz, że sensu nie ma, oddasz ampli z powrotem i problem będziesz miał rozwiązany ;)  kręcą się tu takie nygusy :) z branży, u których spokojnie takiego wypożyczenia możesz dokonać.

Natomiast, jeżeli służy Ci to tylko do oglądania TV, w tym 90% meczów, to moim zdaniem szkoda pieniędzy. Lepiej dołóż te pieniądze do większego/lepszego TV, albo odłóż je na poczet zakupu za jakiś czas lepszego zestawu kolumn

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie się podpiąć pod temat. 

Zakładając, że oglądam film na Netflixie bezpośrednio na telewizorze, który jest podłączony do Ampli. Czy w tym wypadku nie zyskam niczego mając eARC względem ARC?

A ta sama sytuacja, jeśli podłączę PC do tego telewizora (zamiast do Ampli), który jest podłączony do ampli?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Dlatego że Netflix wykorzystuje tylko arc. Nie ma dźwięku HD. I jak mówię szybko nie wejdzie. Bo zwiększa to znaczącą bitrate a przecież trzeba będzie myśleć o 8k bo konkurencja nie śpi. 

5 godzin temu, Tomasz Macelko napisał:

A ta sama sytuacja, jeśli podłączę PC do tego telewizora (zamiast do Ampli), który jest podłączony do ampli?

Tu problem jest w 3 miejscach

1. Nie każdy komp może wypuścić dźwięk HD. Zależy to od karty graficznej.

2. Kiedy już może to po co podłączać od d... Strony. Łączysz PC-ampli-tv a nie odwrotnie. 

3. Większość telewizorów nie działa jak switch. I jeśli mogą wychodzić dźwiękiem to i tak DD+. 

Teraz jakoś miksują DD+ z atmosem. Ale to jest taka sama proteza jak nowe amplitunery które mają 3.1.2 kanały. Głupota!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...