Skocz do zawartości

amplituner dla R700


yatkha

Recommended Posts

Skoro koncentrujesz się na samym odsłuchu stereo to czemu bierzesz pod uwagę tylko amplitunery AV 😐? Za pieniądze, które wywalisz na yamahe mógłbyś kupić fajny wzmak plus dobru streamer i pewnie jeszcze by kilka złotych zostało. A jeśli zależy Ci na all in one z kalibracja to bierz amp stereo i po kłopocie. Zakup amplitunera AV do stereo moim zdaniem jest dość dziwnym wyborem 🙂. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, yatkha napisał:

Na liście zostały A2080 i SR7013. Teraz tylko trzeba, gdzieś tego posłuchać.

Właśnie spojrzałem na specyfikację X4500H za 5k i SR7013 za 7k i nie widzę różnicy na papierze - są identyczne. W odsłuchu, również będą takie same doznania? Jeśli tak, to idę po A2080, bo chce mieć lepiej niż na starym X4000.

5 minut temu, seba3002 napisał:

Skoro koncentrujesz się na samym odsłuchu stereo to czemu bierzesz pod uwagę tylko amplitunery AV 😐? Za pieniądze, które wywalisz na yamahe mógłbyś kupić fajny wzmak plus dobru streamer i pewnie jeszcze by kilka złotych zostało. A jeśli zależy Ci na all in one z kalibracja to bierz amp stereo i po kłopocie. Zakup amplitunera AV do stereo moim zdaniem jest dość dziwnym wyborem 🙂. Pozdrawiam. 

Mam już kupione kolumny do kina, poza tym nie jestem jednym odbiorcą dźwięków w domu, można nawet zaryzykować, że jestem w mniejszości;) Dlatego muszę zachować funkcjonalność, i jednocześnie może coś dla siebie 'wyszarpać'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Yamaha będzie lepszym wyborem, biorąc pod uwagę kino, jeżeli z Denona nie do końca byłeś zadowolony,to tym bardziej nie szedł bym w Marantza.

Ewentualnie polecam jeszcze posłuchać Onkyo rz840/830 lub trzecia opcja np.Yamaha 685 wykorzystać pre-out na fronty i do tego wzmacniacz stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maverick2005 napisał:

Myślę że Yamaha będzie lepszym wyborem, biorąc pod uwagę kino, jeżeli z Denona nie do końca byłeś zadowolony,to tym bardziej nie szedł bym w Marantza.

Funkcjonalnie muszę być bardziej przy kinie, bo dzieciaki lubią, bo już mam kolumny itp, ale osobiście wole stereo, dlatego staram się pogodzić ogień i wodę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, yatkha napisał:

dlatego staram się pogodzić ogień i wodę

Dlatego przemyśl opcję trzecią, połączenie amplitunera z wzmacniaczem stereo,przez pre-out,wzmacniacz odciąży końcówki amplitunera w kinie co wpłynie na lepszą dynamikę,a jeżeli zechcesz posłuchać muzyki w stereo to wykorzystasz do tego  wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu inwestować w drogie amplitunery KD , technologia idzie tak do przodu ,niedługo ktoś coś wymyśli i taki drogi klocek będzie nie sprzedawalny i nie użyteczny bo nie obsłuży tego czegoś ;) 

Tani ampli KD + wzmacniacz stereo + streamer , a jeśli musi być 1 zasilacz to nie ma co drążyć tematu. Szału i tak nie będzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was próbował wybrać taki wzmacniacz? Jeśli tak, to chętnie posłucham propozycji.

Nie każdy wzmacniacz, a z tych lepszych to rzadkość, żeby obsługiwał bypass / robił za końcówkę mocy.

Zakup amplitunera podstawowego nie da mi np.: 3 hdmi na wyjściu, taki przykład.

Jak się poskłada do kupy wszystkie klocki, to wychodzi > 10k, a jakość nie będzie celująca, bo głównym kryterium do spełnienia będzie bypass.

Bez przesady tez z tym galopującym postępem. Nie kupuje amplitunera do końca życia (mam nadzieje), jak go zmienię za kilka lat, to nie będzie tragedia, poza tym odpowiednie peryferia można dokupić i podłączyć, jak dźwięk odpowiada to ma sens.

Podsumowując, jeśli macie sprawdzony (z praktyki), porządny wzmacniacz z bypass  ok 200W na kanał w 4ohm, to chętnie przetestuje, a jak się sprawdzi, to wyślę flaszkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, yatkha napisał:

 porządny wzmacniacz z bypass  ok 200W na kanał w 4ohm, to chętnie przetestuje, a jak się sprawdzi, to wyślę flaszkę.

W jakiej klasie ? 200W klasy A 4om to może ważyć i kosztować sporo :)  Po co tyle mocy ? 50W na kanał przy odpowiednim zasilaczu spokojnie da radę.

Ja to nie wiem o co w tym temacie chodzi , ale spójrz na

Advance Acoustic X-i125

Musical Fidelity M3si

Primare I15 Analog

rozumiem iż któryś z nich powinien mieć możliwość połączenia z amplitunerem KD , chyba pierwszy ma taką możliwość  - musisz posłuchać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, seba3002 napisał:

Cyrus one. Mocy ma aż nadto. Mam i wiem co mówię. Do tego jamaszka za 2600 PLN i zyskujesz dużo więcej niż przy tej za 6000 - 8000 PLN. Pozdrawiam.

Challenge accepted!

Poczytałem trochę o Cyrus One: na papierze, w opiniach forumowych wypada dobrze, jakość do ceny - bardzo dobrze. Zdecydowanie sprawdzę to rozwiązanie, tym bardziej, że daje mi możliwość ominięcia amplitunera przy słuchaniu stereo. Jeśli jakość po bt będzie dla mnie za niska, to pomyślę o urządzeniu do streamingu (widziałem, że ceny nie są kosmiczne). Porównując modele Cyrus, mierzę raczej w ONE HD, ze względu na dodatkowe, cyfrowe złącza. Nie jestem przekonany do zakupu ONE Cast, chyba lepiej będzie, w przyszłości, dokupić dedykowane urządzenie niż all-in-one.

Jedyne co mnie niepokoi, to ten fragment testu:

Cytat

W danych technicznych znajduje się informacja o mocy wyjściowej, ale określonej dość nietypowo, bo przy impedancji 6 Ω - wtedy One ma dostarczać równe 100 W. Należałoby się więc spodziewać, że moc przy 8 Ω będzie nieco niższa, a przy 4 Ω – wyższa. Jest jednak znacznie lepiej, bowiem ok. 100 W (dokładnie 98 W) otrzymujemy już przy 8 Ω, a przy 4 Ω – niemal dwukrotnie więcej (195 W). W trybie stereo wynik przy 8 Ω to 2 x 91 W (8 Ω), natomiast przy 4 Ω... I tutaj niemiłe zaskoczenie, bo przy 100 W włączyły się układy zabezpieczające (prawdopodobnie przed przegrzaniem), wprowadzając wzmacniacz w tryb awaryjny.

Moje KEF R700 to właśnie kolumny 4Ω, zastanawiam się, czy to nie będzie killer dla pomysłu z Cyrusem.

'Jamaszka' za 2,6k nie podejdzie, bo ma za mało wyjść HDMI, najniższa akceptowalna to A1080. Teraz pozostaje tylko odsłuch A1080 + Cyrus One HD.

Edytowano przez yatkha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yatkha napisał:

Teraz pozostaje tylko odsłuch A1080 + Cyrus One HD.

Powiem tak, że odsłuchanie Cyrusa One w Warszawie, graniczy z cudem, na szczęście udało się znaleźć jeden salon - umówiony.

Inny salon, zdecydowanie odradzał Cyrusa One jako 'niegrający' i niesprzedawany, ciekawa opinia na tle zachwytów w internecie.

Opcje, które jeszcze mają funkcję bypass, to Atoll In100, In200, Cambridge Audio CXA80 oraz NAIM Nait 5si.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu następujących zestawów, zakończonych Kef R7:

1. Naim ND5 XS2 -> Cyrus One

2. Naim ND5 XS2 -> Atoll In200

3. Naim ND5 XS2 -> Naim NAIT 5si

4. Yamaha A1080

Zastrzegam, że oceniam cały zestaw e2e, a nie tylko wzmacniacze. Jak się przekonałem, najgorszy wzmacniacz do Kef R7 wypadł bardzo dobrze z tańszymi, łatwiejszymi, w brzemieniu jaśniejszymi kolumnami.

ad1. Było źle, kluchowato, bez szczegółów, mocno, ale wszystko jakby zlepione ze sobą, nie budował sceny. Wcześniej słuchałem Cyrusa One na przypadkowych kolumnach i wypadł bardzo dobrze, dlatego dałem mu szanse na starcie z droższymi konkurentami. Zdecydowanie odrzucam (a wracałem do niego kilka razy w czasie odsłuchów).

ad2. Lepiej, potężniej, czuć moc i duży zapas dynamiki w tym wzmacniaczu. Zaczynają pojawiać się detale. Całość pasma bardzo równa i poprawna. Grał jakby za pluszową kotarą. Jak za tę cenę, odpada.

ad3. Bardzo jasno, ale nie tak otwarcie żeby przeszkadzało, super separacja, detale, smaczki i szczegóły. Dobra średnica, dynamika. Brakuje mu tylko napędu, jest delikatnie za słaby. Bas nie wybrzmiewa do końca, nie niesie się, kończy się za szybko. Tak jakby wzmacniacz docierał do niewidzialnej ściany w postaci braku prądu. Jeśli ktoś potrzebuje do słuchania muzyki poważnej, muzyki tła, to nadaje się super, niestety jak potrzeba dużego kopa, to on tego nie ma. Dobra cena do jakości.

ad4. Mega zdziwienie, aż się boję napisać. Zagrało nieco gorzej od Naima, zdecydowanie lepiej od Atoll200, zdeklasował Cyrusa One. Uważam wręcz, że jak ktoś podłączy Cyrus One do A1080 i kef r7, to pogorszy jakość stereo. Podkreślam, że w tym przypadku stream robiłem z Yamaha, a nie z Naim ND5 XS2 za 13k, co potencjalnie pogorszyło odbiór.

Podsumowanie.

Gdyby naim 5si miał 140W-160W przy tym brzmieniu, byłby idealny do mojego zestawu z A1080. Niestety półka wyżej, to już Naim Supernait 3 wyceniany na ok 19k.

Czy naim zagrał o 5k lepiej niż A1080 z wew streamingiem? Nie, raczej nie. Gdyby kosztował 2,5 - 3k, wziąłbym bez zastanowienia, tylko po to żeby od czasu do czasu rozkoszować się super detalem, rozdzielczością i 'mikroplanktonem'. Podejrzewam, że gdyby źródłem nie był naim nd5, tylko A1080 (bo na taki zestaw mógłbym sobie teraz pozwolić), to różnica byłaby dużo mniejsza.

Uważam, że A1080 z Kef r7 gra w stereo naprawdę dobrze, dużo lepiej niż się spodziewałem na przykładzie Denona i Pioniera. Gra tak dobrze, że dopiero wzmacniacze od 5k do góry zaczynają robić na tyle wyraźną różnicę, żeby się zacząć zastanawiać. A podejrzewam, że dopiero grubo powyżej 10k ta różnica jest wyraźniejsza. Do tego wszystkiego dochodzi akustyka pomieszczenia i codzienny hałas tła, to potrafi bardziej zepsuć muzykę niż 5k potrafi poprawić.

Jeśli nie strzeli mi już nic do głowy, to biorę A2080 (dlaczego? bo dostałem bardzo dobrą cenę), a kiedyś tam pomyślę o 'prawdziwym' stereo. Mam nadzieję, że A2080 będzie jeszcze lepsza w stereo niż A1080.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yatkha niezły opis , ale

Są wzmacniacze za grube dziesiątki tysi które mają poniżej 100W na kanał , i w/w nie mają żądnego podejścia.

Za wybrzmiewanie dołu odpowiada także DAC , być może dany wzmak został tak opracowany by nie przykrywać dołem. Oprócz mocy liczy się to jak przy danej wartości kontroluje głośnik , czy też czy nie generuje zbyt dużo niefajnych zniekształceń. Po za tym jeśli odsłuchiwałeś wzmacniaczy z pudełka nie wygrzanych to nawet nie ma co oceniać , u mnie każdy element audio przed wygrzaniem brzmiał kiepsko. Tak samo jeśli podpięli kolumny. Pamiętam jak słuchałem 2 par pylonów (tak szybko rotowały) i 1sze grały jako tako , tydzień później zupełnie nie rozruszane to była katorga dudniło i jazgociło ;) 

 

Dlatego warto skorzystać z możliwości wypożyczenia sprzętu na tydzień i w domu na spokojnie sobie przesłuchać. Wielu forumowiczów tak robi , pewnie branża ma ich dosyć ,ale z drugiej strony każda recenzja jest wartością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kubakk napisał:

Po za tym jeśli odsłuchiwałeś wzmacniaczy z pudełka nie wygrzanych to nawet nie ma co oceniać , u mnie każdy element audio przed wygrzaniem brzmiał kiepsko. Tak samo jeśli podpięli kolumny. Pamiętam jak słuchałem 2 par pylonów (tak szybko rotowały) i 1sze grały jako tako , tydzień później zupełnie nie rozruszane to była katorga dudniło i jazgociło ;)  Dlatego warto skorzystać z możliwości wypożyczenia sprzętu na tydzień i w domu na spokojnie sobie przesłuchać. Wielu forumowiczów tak robi , pewnie branża ma ich dosyć ,ale z drugiej strony każda recenzja jest wartością.

 

1 godzinę temu, Inferno napisał:

Jezeli chodzi o KEF to moje doświadczenie mówi że potrzebują całkiem sporo czasu do momentu aż się rozruszają. Tydzień to stanowczo zbyt mało. Podobne doświadczenia miał kolega z forum wiec chyba mi się nie wydaje. No i dokładnie to samo w sprawie wzmacniaczy też musza pograć. 

Moje odsłuchy były robione na sprzętach ekspozycyjnych, nie mam pojęcia ile się grzały i w jakich warunkach.

Zgadzam się, że wygrzanie/rozruszanie i dotarcie jest ważne i czasami ma duże znaczenie. Wiem o tym, ale chcąc zapewnić sobie godne warunki na różnych (ale podobnie wygrzanych) sprzętach robi się  nierealne. Wg mnie optymalne testy: dostajesz kilka pudełek elektroniki, dajmy na to 4 wzmacniacze, wpłacasz 30-40k kaucji, zawozisz do domu i testujesz 2-3 m-ce (bo przecież nie grzejesz wszystkich w jednym czasie, tylko kolejno), wyciągasz wnioski i w najgorszym przypadku oddajesz wszystkie, w najlepszym oddajesz 3szt. Co na to branża, kto się na to zgodzi? A to dopiero początek zabawy, bo ja kolumny już mam, wyobraźcie sobie ile jest kombinacji z np 3 parami ? Ilość czasu, wysiłku i zamrożonej kasy dystansuje i zniechęca.

1 godzinę temu, S4Home napisał:

No i świetnie zez robiłeś ten test. Jeśli nwim tak bardzo ci spasował to supernait 2 chodził po 8-12k

Gdzie supernait 2 kosztuje 8k?

1 godzinę temu, S4Home napisał:

A dorzucam jeszcze do wyzwania Roksana k3.

Jak tylko gdzieś go znajdę do osłuchu, to zdam relację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, yatkha napisał:

Ilość czasu, wysiłku i zamrożonej kasy dystansuje i zniechęca.

Ja chcę zwrócić tylko uwagę że nie wiedząc co ile grało i jaki ma potencjał po wygrzaniu tak na dobrą sprawę jesteś w punkcie wyjścia. Każdy poważniejszy sprzęt słuchałem w domu. Zanim zapłaciłem za kolumny stały u mnie jakieś 2 tygodnie grając praktycznie większość czasu.

Nie zapomnę jednego z Cambridge’y który wygrzany grał całkiem spoko, oczywiście charakterystycznie jak na tę markę a od nowego z pudełka myślałem ze mi poodpada szkliwo 🙂

Różnica była kolosalna, nie do zapomnienia i nie musiałem mieć jednocześnie sprzętów za 50KPLN w domu żeby to sobie utrwalić 😶

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze kolejne urządzenia do sprawdzenia: Creek Evolution A100Arcam SA20Musical Fidelity M3si.   

Dnia 4.11.2019 o 19:13, Kubakk napisał:

Musical Fidelity M3si

Ostatni to sugestia, którą pochopnie odrzuciłem, ale okazuje się że jednak ma możliwość bypass.

Proszę o opinię, czy może jeszcze któregoś z nich włączyć do odsłuchu.

Edytowano przez yatkha
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...