Skocz do zawartości

Kasety magnetofonowe wracają


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 112
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

4 godziny temu, RoRo napisał:

MarcKrawczyk,

nie tylko Tobie się chciało porządnie opisywać nagrane kasety 🙂 Jak człek wydał kawał kasy (wtedy) na kasetę i to często w USD czy bonach, postarał się o odpowiednią jakość (przegrywając z CD, ale i z oryginalnych kaset czy z radia),  to i chciał mieć komplet informacji na pudełku...

uff, a już myślałem ,że ze mną było coś nie tak!

8 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

No tak, ... i u mnie jeszcze coś by się znalazło pochowane w pudełkach (to z czasów stania za konsoletą) :14_relaxed:

dzięki, jak wyżej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RoRo napisał:

Amator 3 na sensorach (standardowo we wszystkich Amatorach były zwykle przyciski)?

RoRo , masz rację jak zawsze / no prawie :) / , w Amatorze 3 miałem przyciski , choć jeszcze wczoraj dałbym sobie rękę uciąć / i k...byłbym bez ręki :) /że były sensory , to już chyba ten wiek czy cóś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę słowo "sensor" do sprzętu z tamtch lat, to śmiać mi się chce :) Nie żebym się nasmiewał, ale wiem jak owe sensory zbyły zbudowane. Inna sprawa, że w PRLu usiłowaliśmy robić coś na kształt zachodnich rozwiązań, ale z mizernymi skutkami i jakością. I tak owe sesnsory to było wyesterowanie tranzystora, którego baza była z kondensatorem wyprowadzona na zewnatrz obodowy jako pole, które, de facto, zbierało zakłócenia, co powodowało wysycenie tranzytora i przełączenie stacji/wejscia... Działało to, hmmm, różnie.

A pamiętacie taki super układ Made In Poland CNRS wmagnetofonach deck, żeby licencji za Dolby nie płacić? Niby był, ale jak odłuchiwało się kasetę nagraną w Dolby B na CNRS, to odnosiłem wrażenie, że ktos tylko skręcił regulator tonów wysokich :D

I znów mnie rozmarzyliscie czarem straych (nie)dobrych czasów...

K

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wyedytować poprzedni post, ale już za późno ;)

Jak macie kaseciaki/decki to może cos takiego Was zainteresuje:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/kaseta-rozmagensowujaca-tdk-hd-30

To NIE JEST reklama, ale moja uakcja, bo szanowne grono jak widze zna się na rzeczy, a mnie to już nie jest potrzebne.

Prośba do moderatorów o scalenie posów :)

K.

Edytowano przez Krzysztof Strąkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ta Aiwa to żadem kruk, chyba że czarny ;) Jak do 100zł to można wziąć jeśli nie masz na czym słuchać kaset.

Gdybym wbijał się w Aiwe i szukał czegoś dobrego to 6900/6700 bo najzwyczajniej podobają mi się. Jeszcze kilka lat temu kupiłbyś byś magnetofon za 10zł a teraz.... Jednak takiego bumu jak na gramofony nie spodziewam się ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W związku z tym , że drapak udał się do spa , na główną półkę trafił magnetofon. Dzisiaj ściągnąłem z niego fabryczną folię z oryginalnymi naklejkami , i nie powiem ręce mi drżały :) Ten 35 letni kaseciak wygląda tak jak by wczoraj opuścił taśmę produkcyjną. Nagrałem parę płyt ze Spotify , może nie ta detaliczność co CD , ale dynamika świetna i ten sentyment :) 

 

IMG_1076.JPG

IMG_1081.JPG

IMG_1080.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet mój zegarek to 30 letni "analogowy" Orient Automatic :) 

Nie mam nic przeciwko plikom , tylko się na tym nie znam .Mam Spotify , leci przez Malinę i służy do przejrzenia jakie nowości wychodzą lub posłuchania choćby płyt które są proponowane jako ciekawe na forum. Jednak jakoś nie widzę sensu powielania , tzn. jak coś mi się spodoba ze Spotify / cyfra/ ,to po co mam kupować plik / cyfra/. Po wakacjach planuję zakup DAC-a , może to zmieni moje podejście, a na razie jestem wierny temu , że podchodzę , naciskam przycisk i gra , a nie jestem zależny od prędkości netu , adresów stałych , zmiennych IP , licencji , kodeków itp. :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki własnym plikom, też odrywasz się od tej całej otoczki związanej z internetem, jego dostępnością, szybkością, opłaconemu serwisowi typu Spotify, tidal. Podchodzisz naciskasz przycisk i masz. Zupełnie jak w CD, tylko bez tego fizycznego obcowania. Na to swoje plusy i minusy ale jednemu nie da się zaprzeczyć - wygoda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie , tak jak mówiłem , nie mam nic przeciwko plikom jednak dopóki nie wymyślą takiego kodeku stratnego czy bezstratnego , że jak odpalę to mi szczęka opadnie pozostanę tradycjonalistą :)  

@Pędrak oj , pamiętam jak się ciułało kieszonkowe, by kupić dolary lub bony od "konika" , a następnie wparować do Pewexu i nabyć taką kasetę sztuk 1 :) Jak wychodziłem z "Peku" i miałem w ręku to zapakowane w piękną folijkę pudełeczko to czułem się panem świata :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek4446,

ja pamiętam jak mama w 1990 kupiła mi 2 - kasetowego stereo jamnika sanyo - 119 dolarów😇

W klasie byłem królem dyskotek bo nikt wtedy nie miał lepszego sprzętu.

Na początku każdego miesiąca dostawałem od rodzicielki 10 dolarów i jechałem do piętrowego Pewexu na Piotrkowskiej przy Roosvelta. Dół to elektronika - na wejściu sprzęt video, a dalej audio. Kupowałem paczkę kaset TDK (na górze zdjęcia) i czułem to samo co Ty - paaaaaaniskoooo😂 

...bidne dzieci PRL-u to i łatwo było o "zajarę" takimi rzeczami😉

Poniżej TDK... Sonka w ORYGINALNEJ folii🤩

Na dole kolejna sony i info dla jednego z forumowiczów...

Jak widzisz, nie tylko Ty miałeś hopla na pkcie opisów😉 ...żeby nie było😊

k2.thumb.jpg.a2d341bba2c18faf98b700ae9805cbac.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...