Skocz do zawartości

ZESTAW GŁOŚNIKÓW +-5000 + ampli


eMEntertejment

Recommended Posts

Witam uczestników forum. Odgrzewam temat już częściowo omawiany. Poszukuje zestawu 5.1 w przedziale cenowym + - 5000 zł

Polecanie jakies zestawy w tym budzecie?. Uzytkowanie 70% muzyka , 30 % filmy.

Zalezy mi jednak na tym aby w momenci jak juz zobacze film to zeby efekt surround dalo sie odczuc;)

Muzyka to okolo 40%hip hop, 30% progressive house, 30% klasyka w nowych aranżacjach (muzyka Hansa Zimmera, 2 Cellos itp)

Pokoj okolo 18 m2, z tym ze z opcja zmiany w niedalekiej przyszlosci na wiekszy stad chcialbym miec juz cos co sprawdzi sie wszedzie, nie bedzie przeszkadzac w takim pokoju a pieknie rozwinie sie w nieco wiekszym salonie

Proponowano mi heco 700. 

Analizując jednak obecny i przyszły kształt lokum musze stwierdzic ze kolumny beda raczej dosuniete do sciany stad tylni bass reflex odpada (chyba). No i cena heco nie powala.

Prywatnie zastanawiam sienad dali zensor 7.. https://www.ceneo.pl/21674159 zestaw 5.0 to cena okolo 5000 z pozniejszym dokupieniem SUBA

Pisze to po to zebyw miare nakreslic sytuacje. Oczywiscie jesl ktos zaproponuje zestaw kompletny np za 6000 jestem sklonny wziasc to powaznie pod uwage.

Prosze o opinie dali 7 i wszelakie propozycje godne uwagi.

w przysyzlym roku mozliwe ze rozbudowalbym taki zestaw o dodatkowe glosniki ATMOS

AMPLI - okolo 2000, ale moze to za malo? - to kwota ktora strzelam zupelnie, chcialbym zeby mial wszystko co potrzeba na chwile obecno....wifi blototh,3d sound?Przyznaje sie ze nie zaglebialem sie w to tak bardzo jak w głośniki. jesli biore pod uwage dodatkowe glosniki to mozliwosc ampli  7.1. 

Jesli ktos jest w stanie pomoc i wyrazic swoja opinie bede bardzo wdzieczny, prosze o info jakie ampli polecanie do Dali , jesli padnie propozycja innego zestawu prosze o komentarz z jakimi amppli najlepiej - plusy i minusy całego zestawu

Pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku 70 procent ale realnego słuchania muzyki to amplituner kinowy k takowe kolumny nie dadzą ci tego co szukasz. Co innego jeśli muzyka leci w tle albo jest chociaż 50/50 używania.

Jako kino w miarę dobre w tej cenie także w stereo proponował bym ci Yamahę 685+melodika bl40mkIII set i do tego tańszy sub magnat 302a.

Ewentualnie denon x2500/2600 z stx electrino 250. I ten sam sub.

Ale w tym budżecie za 5k znajdziesz duzo lepiej grający sprzęt stereo. Jak wspomniane przez ciebie aurora 700.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile ja dobrze zrozumiałem, to budżet 5k jest na same kolumny, plus do tego kolejne 2k na sam ampli. 

kolego eMEntertejment, pierwsza sprawa - to, że kolumny mają BR z przodu, nie oznacza wcale, że nie trzeba im zapewnić przestrzeni. Owszem "wciśnięte" mogą zagrać, ale wcale nie muszą. Druga - o ile faktycznie będziesz szedł w ampli KD i wielokanałowy system kolumn - to jeżeli później chcesz dołożyć atmosa, to musisz szukać ampli, który osbłuży 5.1.2, a nie 7,1

Dali raczej uchodzą za kolumny "nudne" w brzmieniu, co nie znaczy oczywiście, że są złe. Więc szukając ampli, warto pójść w kierunku czegoś, co je trochę rozjaśni i nada pazura, może coś z oferty Yamaha, Onkyo, Pioneer. Utarło się, że Dali nie łączy się z tak samo "nudnym" Denonem. Ale to jest oczywiście wszystko kwestia gustu. 

Kończąc o kolumnach, mocno zastanowiłbym się na Twoim miejscy nad tymi Heco. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. 

 

Zauważyłem, że w wielu tematach pomijane są dwie kwestie (w moim odczuciu bardzo ważne) dot. ogólnie rozumianego "stereo" w ampli KD. Po pierwsze, czy te wspomniane przez Ciebie 70% polega na relaksowaniu się w fotelu w miejscu odsłuchu i smakowanie godzinami dźwięków, różnych płyt etc. przy akompaniamencie szklanki whisky, czy raczej granie muzyki ot tak, w czasie, gdy biegasz po chałupie, zajmując się innymi rzeczami ? Jeżeli to drugie, mając jeszcze na uwadze rodzaj muzyki, jaki chcesz na tym uskuteczniać, sam ampli dobrej klasy, może Ci w zupełności wystarczyć (tu też oczywiście wszystko jest kwestią gustu)

Druga kwestia, to zastosowanie wzmacniacza stereo, jako końcówki w kinie - bardzo rzadko kiedy ktoś precyzuje, że w takim układzie trzeba zadbać, aby źródła dźwięku (mowa tu oczywiście o smakowaniu muzyki) były podpięte bezpośrednio we wzmacniacz, z pominięciem ampli KD. W innym przypadku, i tak puszczając źródła dźwięku przez ampli KD, korzystając z jego pre (często niestety marnej jakości), zastosowanie samego wzmacniacza może niewiele wnieść do poprawy tych dźwięków muzycznych ;) Ten drugi punkt niejako z wyprzedzeniem, gdyż na bank pojawi się zaraz propozycja "hybrydy" w postaci ampli+wzmak. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W tym budżecie rzeczywiście kolumny Heco Aurora to bardzo dobry wybór. Na temat bass reflexu słusznie już się wypowiedziano. To rozdmuchiwany stereotyp. W bardzo dobrej cenie aktualnie można "wyrwać" zestaw 5.0 Monitor Audio Bronze 6. Nawet odpuściłbym przy tak małym pomieszczeniu na początku subwoofer aby nie ograniczać budżetu na kolumny bo to one będą odgrywały znaczącą rolę. Basu na pewno nie zabraknie. Dla fanów mocniejszego brzmienia można jeszcze rozważyć Klipsch R-620f plus reszta zestawu. Ciekawie wypadają też Pylon Sapphire 25 w zestawie 5.0. Z dobrych amplitunerów w tym budżecie proponuję Denona X2600 lub X2500. Sprawdzi się zarówno w kinie jak i w stereo. Yamaha będzie jednak trochę bardziej "kinowa". Efektowna w kinie, trochę sztuczna przy muzyce.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Markcox napisał:

o ile ja dobrze zrozumiałem, to budżet 5k jest na same kolumny, plus do tego kolejne 2k na sam ampli. 

kolego eMEntertejment, pierwsza sprawa - to, że kolumny mają BR z przodu, nie oznacza wcale, że nie trzeba im zapewnić przestrzeni. Owszem "wciśnięte" mogą zagrać, ale wcale nie muszą. Druga - o ile faktycznie będziesz szedł w ampli KD i wielokanałowy system kolumn - to jeżeli później chcesz dołożyć atmosa, to musisz szukać ampli, który osbłuży 5.1.2, a nie 7,1

Dali raczej uchodzą za kolumny "nudne" w brzmieniu, co nie znaczy oczywiście, że są złe. Więc szukając ampli, warto pójść w kierunku czegoś, co je trochę rozjaśni i nada pazura, może coś z oferty Yamaha, Onkyo, Pioneer. Utarło się, że Dali nie łączy się z tak samo "nudnym" Denonem. Ale to jest oczywiście wszystko kwestia gustu. 

Kończąc o kolumnach, mocno zastanowiłbym się na Twoim miejscy nad tymi Heco. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. 

 

Zauważyłem, że w wielu tematach pomijane są dwie kwestie (w moim odczuciu bardzo ważne) dot. ogólnie rozumianego "stereo" w ampli KD. Po pierwsze, czy te wspomniane przez Ciebie 70% polega na relaksowaniu się w fotelu w miejscu odsłuchu i smakowanie godzinami dźwięków, różnych płyt etc. przy akompaniamencie szklanki whisky, czy raczej granie muzyki ot tak, w czasie, gdy biegasz po chałupie, zajmując się innymi rzeczami ? Jeżeli to drugie, mając jeszcze na uwadze rodzaj muzyki, jaki chcesz na tym uskuteczniać, sam ampli dobrej klasy, może Ci w zupełności wystarczyć (tu też oczywiście wszystko jest kwestią gustu)

Druga kwestia, to zastosowanie wzmacniacza stereo, jako końcówki w kinie - bardzo rzadko kiedy ktoś precyzuje, że w takim układzie trzeba zadbać, aby źródła dźwięku (mowa tu oczywiście o smakowaniu muzyki) były podpięte bezpośrednio we wzmacniacz, z pominięciem ampli KD. W innym przypadku, i tak puszczając źródła dźwięku przez ampli KD, korzystając z jego pre (często niestety marnej jakości), zastosowanie samego wzmacniacza może niewiele wnieść do poprawy tych dźwięków muzycznych ;) Ten drugi punkt niejako z wyprzedzeniem, gdyż na bank pojawi się zaraz propozycja "hybrydy" w postaci ampli+wzmak. 

tak budzet to 5000 + odzielnie amplituner

Sluchanie muzyki u mnie wyglada dokladnie tak jak piszesz tyle tylko ze sprawa jest polaczona czyli bieganie sluchanie ze szklanka łychy i relaks jednak nie wielogodzinny , raczej godzinny jak żony i córki nie ma w domu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj,

W tym budżecie rzeczywiście kolumny Heco Aurora to bardzo dobry wybór. Na temat bass reflexu słusznie już się wypowiedziano. To rozdmuchiwany stereotyp. W bardzo dobrej cenie aktualnie można "wyrwać" zestaw 5.0 Monitor Audio Bronze 6. Nawet odpuściłbym przy tak małym pomieszczeniu na początku subwoofer aby nie ograniczać budżetu na kolumny bo to one będą odgrywały znaczącą rolę. Basu na pewno nie zabraknie. Dla fanów mocniejszego brzmienia można jeszcze rozważyć Klipsch R-620f plus reszta zestawu. Ciekawie wypadają też Pylon Sapphire 25 w zestawie 5.0. Z dobrych amplitunerów w tym budżecie proponuję Denona X2600 lub X2500. Sprawdzi się zarówno w kinie jak i w stereo. Yamaha będzie jednak trochę bardziej "kinowa". Efektowna w kinie, trochę sztuczna przy muzyce.

Pozdrawiam.

Witam w przez Klipsch plus reszta zestawu rozumiesz Klipsch R-620F R-51M R-34C R-120SW - dokladnie taki zestaw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

To odpowiednik R26f. Poczytaj sobie o nich , znajdziesz pewnie więcej informacji. 

Typowo do kina robią wrażenie. W stereo troszkę gorzej. Starsza serię dostaniesz też taniej. 

Witam

istnieje zatem mozliwosc zorgaznizowania odłuchu u Was zestawu Klipsch R-620F R-51M R-34C R-120SW vs heco aurora 700 5.1. Jak dobrze widze jestescie z Oswięcimia. Heco widze ze macie w ofercie. Klipsha tez?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie uwagi to bardzo dla mnie cenne. Wykonalem modele zestawow i heco niestety nie wejda, Klipsch na styk ale strasznie ciasno ich masywanosc chyba mnie roche przerosla- przyznaje, szkoda bo napewno na heco bym sie zdecydowal....Inaczej mowi sie o wymiarach i oglada recenzje a inaczej to wyglada po przymierzeniu modeli w salonie...z uwaglednieniem mebli its

prosze jeszcze o opinie o Pylon Sapphire 25 set. Tyle opini ilu ludzi, w sieci spotkalem sie z przekonaniem ze zestaw badz kolumny raczej do muzyki rock, intrumentalnej itd....w moim przypadku to tylko 30 %. Rezta ho hiphop i progressiv house. Potwierdzacie te opinie?

Ewentualnie z jakim subem mozna to polaczyc - nie zaduzym oczywiscie.

 

I jeszcze jedno pytanie. Ze wzgledu na gabaryty znajomy zaproponowal mi zestaw FOCAL SIB EVO DOLBY ATMOS 5.1.2. Wiem ze to nagle przeskok z kolumn na mniejszy zestaw ale nurtuje mnie pytanie co o tym myślinie  Prosze o opinie, krytyke, kazda cenie.....

  https://www.ceneo.pl/54836001

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szczerze powiedziawszy mało masz miejsca na te kolumny 🙂. I jeszcze ten kaloryfer. Jeżeli zależy Ci na małych kolumnach (chociaż wciskanie je w takie dziury to nie jest najlepszy pomysł) to pozostają Ci monitory bądź np dali oberon 5 albo któreś mniejsze indiana line. Ten sub za kanapa też nie wiadomo jak zagra. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, seba3002 napisał:

No to szczerze powiedziawszy mało masz miejsca na te kolumny 🙂. I jeszcze ten kaloryfer. Jeżeli zależy Ci na małych kolumnach (chociaż wciskanie je w takie dziury to nie jest najlepszy pomysł) to pozostają Ci monitory bądź np dali oberon 5 albo któreś mniejsze indiana line. Ten sub za kanapa też nie wiadomo jak zagra. Pozdrawiam. 

sugerujesz ze taki zestaw fokala moglbybyc bylbym lepszym rozwiazaniem? http://wstereo.pl/nowe-kino-w-domu-focal-sib-evo-dolby-atmos/

1 godzinę temu, S4Home napisał:

To szczerze bardziej polecam ci tannoy z modelem XT 6 f bo jego odpowiednik fyne audio. 

czy tego typu kolumny moga stac na komodzie gdze tv, rozumiem ze na ziemi nie stoja tylko jak cos to na stojakach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, S4Home napisał:

Na komodzie mogą stać kolumny tylko podstawkowe. 

Więc xt6 tak xt6f. Klipsche też miały tak stać?

Upychanie kolumn to bardzo zły pomysł. Grają totalnie inaczej niż "wolnostojące"

 Stąd też ich nazwa

Eh gdyby nie to miejsce to stalyby juz heco i po problemie.....no ale.....

Na forum wielokrotnie pojawie sie zestaw Melodika BL420S (BL40 MK3 + BLC20 + BLS20), co sadzicie o takim zestawie, oczywiscie wymiary i swoboda kolumn do mojej weryfikacji, czesto rowniez proponuje sie do nich sub magnat 302a ktrory moze by wystarczyl. Czest  tez przy tym zestawie pojawia sie ampli Yamahe 685 lub Onkyo 686. Prosze o komentarze co o takim zestawieniu sadzicie. Jak dobrze widzialem to zestaw + sub ponizej 5000 ( bez ampli)

Nie jestem zwolennikiem zadnych sounbarów, nie przemawia to do mnie. Zaintrygowal mnie ten Fokal 5.1 ze wzgledu na minimalizm jako swobodna alternatywa.  A melodika zgrabnoscia o ile mozna tak powiedziec.....czy sie u mnie odnajdzie? pojecia nie mam, moze nie...... Kwota podobna....Posiadacie taka melodike ewentualnie do odsluchu?......

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

To zestaw który osobiście bardzo często polecam. Produkty dobrze wycenione. I na prawdę fajne. Nie można się do niczego przyczepić. W tej cenie dają dużo radości.

Ale te podlogowki też chcesz dać na komodę? Bo zaczynam się gubić.

nie nie obok normalnie postawione (wrzucam raz jeszcze rzut pokoju)....napisalem ze wydaj sie zgrabniejsze bo sa mneijsze w sensie wezsze niz klipsch....musialbym sprawdzic na modelu jak to wyglada stojaki czy wejda czy nie beda przeszkadzac itd.....

biorac tez upodobania reszty rodziny gdzies tam pojawil sie zestaw yamo seria s (sa tez wezsze - mysel ze mussze mierzyc sily na zamiasty - pod katem becnego pomieszczenia) z mozliwoscia podpiecia i zakupienia od razu glosnikow atmos... mysle ze te 2 zestawy chcialbym sprawdzic......

pokój.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...