Skocz do zawartości

ZESTAW GŁOŚNIKÓW +-5000 + ampli


eMEntertejment

Recommended Posts

31 minut temu, S4Home napisał:

Jamo z serii S to dramat nawet w kinie.

bl40mkIII są wąskie i faktycznie dobrze się wpasowują w otoczenie. Jest jeszcze elac że swoimi f5 mega wąskie albo f6

 

Pozdrawiam

Jeszcze pytanie czy yamo seria s to to samo co seria 8...bo przyznaje ze sie zakrecilem a chodzilo mi o 8mki wersja 5.1 lub 7 . 1. Jesli jest to inna seria to co sadzicie o serii 8

https://www.ceneo.pl/59651735

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, niestety co do przymiarki melodiki ciezka sprawa. nizej wrzucam modele zestawu 5.1. Dobrze ze mam mozliwosc robienia takich modeli w nieskonczonosc heh. Jak zobaczycie kolumy na scisk..Szkoda bo juz prawie sie cieszylem ze pyknie. z prawej strony moglbym jeszcze jakies 2 -3 cm wydobyc ale centralny maja za wysoki. nawet z lekka podstawka tv nie wyglada to dobrze..na gornej polce tez odpada..Model z Zestawem suba magnata o ktorym pisalisci. JAk widac kanapa jest praktycznie stelarzem stad moj pomysl na sub obok niej. Jak sami widzicie miejsa malo a szkoda....z Lewej stronymoglbymprzesuanc te komode mniejwecej o serokosc jednych drzwi tej wysokiej komody wiec tam kolumna by weszla...

JAk widac na zdjeciach nieduzo miejsca jest przezd tvi  troche nie rowno z racji podkladki tv ale to jakas podkladka mobym zniwelowac...przy modelu klipscha z tym dluzszym centralnym bylo bardzo fajnie np ale cala reszta odpada.....

Liczylem na ten zestaw bo myse ze na takie pomieszenie niecale 5000 za zestw 5.1 to rozsadna cena. Moze rzuci wam sie w oczy cos czego nie widze ja co mozn by jeszcze zrobic. wymyslec. 

Glosniki podstawkowe?tylko zobaczcie jezeli na jakis ciekawych slupkach staly by z bokukomody i przy odsunietej tej wysokiej to chyba git ale musialbybyc nizszy fron. No i zwroccie tez uwage ze kanapa opiera sie o sciane w sensie nie dotykam plecami siany ale nie jest odstawiona od sciany niewiadomo ile. JAk to sie ma do satelit. MYslalem o heco 300 ale satelity tylne wygladaly jak meble no i centralny potezny znow. W konfiguracji takiej z podstawkami pozostaje jeszcze jedno wazne pytanie(jakby bylo ich malo heh, gdzie ampli...robilem modele tych oktorych pisalismy w watku i tez nie male sa). I teraz pomyslalem sobie ze gdyby byly kolumny na podstawakch to gdzie dac ampli, jakis stojak nad subem przy sofie?? Albo podstawkowe na komode , z jakimis nizszym frontme i w miejscy na prawa kolumne jakis stelarz zrobiony na amplimniej wiecej na wyoskosci pareptu lub nawet wyzej. Jak pialem buzet do 5000 na glosniki i mysle ze przy takim zostanmy w tak malym pomieszczeniu. Ampli to osobna sprawa. Wierze ze widzieliscie juz tysiace pokoi, moze wy cos wymyslicie bo ja sam juz nie wiem. Planuje wyrc sie na odsluch tego fokala tylko jakos dokonca niejestem przekonany do tego, moze sie myle....mozliwe tez biale nieco optycznie by sie zgubily w takim pokoju gdzie dominuje biel...Wrzuce w tym poscie rowniez pare fotek bez modeli, moze lepiej widac w czym problem...Ten czarny pojemnik przy lozku prawdopodbnie bedzie musial opusic poki i lampe moge nieco przesunac....Z gory dziekuje za wagi wszyskim ktorzy czytaja moj watek...

max wysokosc centralnego w obecnej konfiguracji to 117mm jesl by byl na tyle gleboki max 240 mm ze lezalby czesciowo na podstawce tv

i 135m jesli bylby na tyle gleboki zeby lezal przez podstawka tv (mac 120-125 mm , tv dalej nie przesune.......

IMG_20191031_225638.jpg

IMG_20191031_225648.jpg

IMG_20191031_225716.jpg

IMG_20191031_225725.jpg

IMG_20191031_225741.jpg

IMG_20191031_225748.jpg

IMG_20191031_231610.jpg

IMG_20191101_115302.jpg

IMG_20191101_115940.jpg

IMG_20191101_115302.jpg

IMG_20191101_115323.jpg

IMG_20191101_115555.jpg

IMG_20191101_115649.jpg

IMG_20191101_115810.jpg

IMG_20191101_115846.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak na szybko... ampli na razie zostaw w spokoju, bo to nie z nim jest problem - później na nim się skupimy ;) 

Tył wygląda dobrze, jak na taką przestrzeń, więc tam jest wystarczająco i w zasadzie można podziałać wszystko: surroundy na wieszakach, czy standach, mniejsze, bądź większe - tu znaczącego problemu moim zdaniem brak.

Ale bardzo dużym problemem jest moim zdaniem brak przestrzeni na froncie i uzyskanie nawet kilku centymetrów niewiele ratuje sytuacje.

To, co ja bym zrobił: TV na wieszak na ścianę (odpada problem z centralem), skoro możesz przesunąć tą witrynę, to nawet się nie zastanawiaj (najlepiej pozbądź się jej w ogóle :P), a samą komodę którą masz pod TV, również wymień - w tej sytuacji na pewno na coś węższego, a może nawet niższego. 

Ew. pójście na próbę w coś w rodzaju Tannoy FX i jemu podobnych, ale z muzyką (zwłaszcza, o której wspominasz) na tego rodzaju kolumnach będzie przeciętnie. 

Co do sub'a - może, ale wcale nie musi zagrać tam, gdzie go przymierzasz. Subwoofery niestety często sprawiają najwięcej problemów, jeżeli chodzi o ich ustawienie w przestrzeni, więc na marginesie, powinieneś również wziąć pod uwagę ustawienie go gdzieś na frontowej ścianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

Więc tak na szybko... ampli na razie zostaw w spokoju, bo to nie z nim jest problem - później na nim się skupimy ;) 

Tył wygląda dobrze, jak na taką przestrzeń, więc tam jest wystarczająco i w zasadzie można podziałać wszystko: surroundy na wieszakach, czy standach, mniejsze, bądź większe - tu znaczącego problemu moim zdaniem brak.

Ale bardzo dużym problemem jest moim zdaniem brak przestrzeni na froncie i uzyskanie nawet kilku centymetrów niewiele ratuje sytuacje.

To, co ja bym zrobił: TV na wieszak na ścianę (odpada problem z centralem), skoro możesz przesunąć tą witrynę, to nawet się nie zastanawiaj (najlepiej pozbądź się jej w ogóle :P), a samą komodę którą masz pod TV, również wymień - w tej sytuacji na pewno na coś węższego, a może nawet niższego. 

Ew. pójście na próbę w coś w rodzaju Tannoy FX i jemu podobnych, ale z muzyką (zwłaszcza, o której wspominasz) na tego rodzaju kolumnach będzie przeciętnie. 

Co do sub'a - może, ale wcale nie musi zagrać tam, gdzie go przymierzasz. Subwoofery niestety często sprawiają najwięcej problemów, jeżeli chodzi o ich ustawienie w przestrzeni, więc na marginesie, powinieneś również wziąć pod uwagę ustawienie go gdzieś na frontowej ścianie.

 

Dzieki za info meble niestety zostaja . Tv na wieszk faktycznie moze do sprawdzenia w sensie moze wtedy ta melodika by weszla, pytanie jak bedzie tv wygladac 2- 3 cm wyzje bo o tyle walcze. Jak pisale duza komoda do rzesuniecia na szerokosc jednch drzwi. lekko wysuwajac kolumne powinno byc ok ale lezy prawa strona i to jest problem......

odnosnie suba to widzialem takie z membrana ku dolowie- podobno p oto zeby nie bylo czuc ze tapniecie jest z prawej strony tylko ze wogoe jest - ale to co pisze jest tylko zaslyszane wiec nie wiem jak do tego sie odniesc....

tannoy fx?dlaczego akurat tannoy, miales dowiadczenie z ty mzestawem? to cos pokroju fokal sib evo dolby atmos -ten mi znajomy polecal..o ile juz poznalem pare wieszkych zestawoi ktore mi sie nie mieszcza to te male to dla mnie abstrakcja...

a przod na podstawkowyh kolumnach nie moze zagrac dobrze?bo jeszcze  tego typu widze cien szansy;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eMEntertejment napisał:

tannoy fx?dlaczego akurat tannoy

może źle mnie zrozumiałeś... może ja się źle wyraziłem... nie chodziło mi tyle o sam Tannoy (po prostu pierwsze mi przyszły do głowy smarując posta), co o sam rodzaj zestawu (kompaktowe pięć kolumn z subwooferem).

Osobiście z tego rodzaju zestawami nie miałem styczności. Ale sam Tannoy w tej kategorii sprzętu kompaktowego podobno sprawuje się całkiem ok, zwłaszcza w kinie (mając na uwadze opinie).

Przód na monitorach, spokojnie takie rozwiązanie możesz brać pod uwagę - w kinie, w porównaniu do podłogówek nie będzie w zasadzie żadnej różnicy, w muzyce - niby kwestia gustu, ale absolutnie jest to rozwiązanie, które jest stosowane i w Twoim przypadku może sprawdzić się nawet lepiej, niż upchane podłogówki.

A co do sub'a - tu największą rolę nie będzie odgrywał kierunek przetwornika, co akustyka samego pomieszczenia. Może być tak, że miejsce, które dla niego zaplanowałeś sprawdzi się. Ale musisz mieć też z tyłu głowy, że może być najgorsze z możliwych i musisz wziąć pod uwagę plan B

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poscie pojawil sie gdzies temat Indiana Line NOTA 5.0 (550X + 740X + 240X ) wydaja sie nie duze centralny nie wielki a kolmny chyba najmniejsze z mozliwych. Z sub cena rowniez oscyluje ponizej 5000. I nie drozsze Tesi 565 (240+560+740), Zblizone rozmiarami Prosze o info czy warto sie nad ty mzastanowic (nad jednym i drugim) , jaki ampli do tego do okolo 2500.

Pierwsze cenowo zblizone do melodiki z magnatem natomiast melodika wieksza gabarytowo....

Prosze rowniez o podanie kilku propozycji 5.1 podstawkowych w zalozonym budzecie, moze tym sposobem uda sie cos wskurac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze ciekawym wydaje se zestaw indiana tesi 542 742 i  262 lub 242....jest lepsza od dwoch poprzednich o ktorych pisalem? zdecydowanie najbardzies waska wsrod wszystkich ktore sprawdzalem pytanie jak gra....wykorzystuje buzet bez suba ale moze jakis inni niz z lini indiana mozna do tego by dobrac...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi autorze postu. To że te kolumny są wąskie nie oznacza, że zostały zaprojektowane do tego by upychac je w takie dziury jak u Ciebie. Rozumiem, że napaliles się na to KD, ale inwestowanie w coś co się u Ciebie nie sprawdzi, mija się z celem. Jestem podobnego zdania do kolegi @Markcoxa odnośnie przemeblowania pokoju. Wyrzuć witrynę, przesuń komode, na której stoi TV, sam TV na ścianę i problem rozwiązany. W innym przypadku pozostaje Ci szukanie jakiegoś kompaktowego zestawu jak ww tannoye. Pozdrawiam 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwalym tego napaleniem raczej trudno mi przestawic w glowie ze mozna wydac 5000 na sprzet w stylu fokal sib evo atmos - a moze tak trzeba ktowie. Moze odsluch na ktory planuje sie wybrac mnie oczaruje ale jak pisalem juz od poczatku nie jestem przekonany do tego typu rozwiazan....

przyznaje ze powaznie przemysle co z tymi meblami zrobic..z gory dzieki za opinie

potrzebuje jednak opini w sprawie tej indiany, wiem ze bez odsluchu ciezko, napewno rewolucji w pokoju nie zrobie bez odsluchu....natomiast przydalaby sie  jakas krotka charkterytyka i roznice miedzy 

indiana line tesi 542 , tesi 742 , tesi 262 + ewentualnie jaki sub i jakis ampli z moliwoscia w przyszlosc dorzucenia na 7.1 lub atmosa

a

BL420S (BL40 MK3 + BLC20 + BLS20) + Yamahe 685 lub Onkyo 686

 

no i jakies propozycje bez ingerencji w meble z zestawow podstawkowych w tym budzecie, jak kolega pisal ze mogloby sie to u mnie sprawdzic - przy zalozeniu moim preferencji muzycznych i filmowych o ktorych pisalem wczesniej

Wtedy po odsluchu i przemysleniu tematu moglbym wybrac w ktora strone to zrealizuje....

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przemeblowania tu nie ma po prostu miejsca na podłogowe frontowe. Tym bardziej przy kaloryferze. 

Witryna w bok a najlepiej zlikwidować. Komoda w lewo. Półka nad tv albo wyżej albo zlikwidować. Tv na ścianę wyżej i pod tv centralny.

Jak to nie wchodzi w grę to jakiś zestaw kompaktowy ale ja nawet z takim bym lekkie przemeblowanie zrobił.

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S4Home napisał:

Oj dobrze zez robiłeś te kartonowe przymiarki. Ta kolumna tam przy grzejniku absolutnie nie może stać. 

I widzę że tam masz na tyle mało miejsca że nic tam nie wejdzie. 

Jak piszą koledzy wyżej. Bez znacznych zmian w wyglądzie możesz sobie pozwolić na kino na mini głośniczkach bez stereo. 

na foto jest model z melodiki, rozwazam tez zmiane przesuniecie tych mebli - jak pisalem, jaka Waszym zdaniem powina byc odleglosci zeby postawic tam kolumne? Bez szaleństw ale zeby to mialo sens i czy wogole jest szansa. No i bede wdzieczy za krotkie porownanie zestawu melodiki 40 mkw3  set z indiana line tesi 542 set przy opisanych wczesniej preferencjach muzycznych. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, S4Home napisał:

No powiem ci tak. Jeśli grzejnik grzeje to nie wiem czy 50 cm jest optymalnie. Nie wiem bo nie robiłem tego nigdy. Ale bał bym się że okleina może po prostu wyschnąć i klej puścić. Nie wiem. Ale w tym przykładzie no absolutnie nie przejdzie.

 

ok dziekuje bede kombinowal z przesunieciem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...