Skocz do zawartości

REL subwoofer + Marantz MCR 511 - jak podłączyć?


Radosław Zasadziński

Recommended Posts

Mam Marantz MCR511 razem z Polk S20E. Noszę się z myślą aby wzbogacić ten zestaw subwooferem. Po przejrzeniu różnych opcji, mam wrażenie że najlepiej muzykalnie sprawdzi się REL serii T.

Pytanie moje dotyczy właśnie podłączenia kablem High Level Connection, do Marantz MCR511, który jak wiadomo ma wzmacniacz klasy D.

REL na swojej stronie zaleca aby High Level Connection podłączyć żółty i czerwony kabel do odpowiednich plusowych terminali kablowych, ale aby nie podłączać kabla czarnego (masy).

https://rel.net/how-to-connect-a-rel-to-a-class-d-amp/

Tymczasem w sklepie w Warszawie, gdzie posiadają w ofercie subwoofery REL, usłyszałem że nie ma problemu w podłączeniu również czarnego przewodu do jednego z ujemnych terminali kablowych.

To jak to jest, abym niczego nie popalił?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, może kwestia instalacji elektrycznej. Ja mam nowe budownictwo więc może lepiej jest wszystko zrobione. A jak ktoś w starej kamienicy na kablach ze szkotem to może i buczy xD U mnie jest cisza, nigdy nic nie słyszałem. Nawet pochylając się nad nim.

Pozdr

Edytowano przez 5k7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Mam subwoofer Rel T7 od czerwca ubiegłego roku podłączony kablem neutrik speakon dołączonym do subwoofera i do tej pory wszystko było ok, kilka dni temu musiałem odłączyć wzmacniacz od głośników i po ponownym podłączeniu subwoofer buczy i nic więcej, odłączałem i sprawdzałem poprawność podłączenia kilka razy, wszystko jest tak jak w instrukcji. Po podłączeniu subwoofera kablem RCA buczenie znika. Czy ktoś miał podobne przygody? Ktoś ma pomysł co tu może być nie tak? Brak mi już pomysłów. Dodam, że w przeszłości odłączałem i podłączałem suba do innych wzmacniaczy kilkukrotnie i nic się nie działo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...