Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do 1000-1300 zł


Marcin Gajewski

Recommended Posts

Witajcie 🙂

Mam do Was pytanko.  posiadam na wykończeniu kolumny VK 1004 v2.  Planuję kupić nowe kolumny podłogowe, ponieważ jeden głośnik wysokotonowy mi padł, a nie chce inwestować w kilkuletnie kolumny i pomyślałem sobie, że najwyższy czas kupić coś nowego. 

Czy do około 1000 zł znajdzie się coś godnego uwagi?

Z tego co poszperałem znalazłem kilka modeli, które mnie zainteresowały,  wiem, że na Waszą społeczność mogę liczyć, więc chciałbym, żebyście mi doradzili, podpowiedzieli 🙂

 

z modeli jakie wyparzyłem to:

- Koda AK-48F

- Taga Harmony TAV-506F v.2

Magnat Monitor Supreme 1002

- ewentualnie Magnat Tempus 77 (cena dość wysoka)

 

Zastanawiam się jeszcze nad 

https://allegro.pl/oferta/kolumny-podlogowe-stereo-vk-7820-8109582966

https://allegro.pl/oferta/kolumny-glosniki-stereo-stx-f-200n-para-czarne-7270590301

 

Voice Kraft miałem kilka lat, i mogę stwierdzić, że źle nie grały, lecz jakość wykonania obudowy, okablowanie świadczyło o niskiej cenie.  

 

Napędzane będą amplitunerem DENON AVR x550bt wraz z subwooferem magnat monitor supreme 302a.

Pomieszczenie w jakim będą się znajdować to około 13-15 mkw.  Wykorzystywane będą głównie do muzyki. Co do rodzaju... raczej zróżnicowana, lecz w dużej mierze będzie to muzyka klubowa, taneczna. Czasem jakiś serial, film z dźwiękiem 5.1 ale rzadko. 

Zależy mi również na dobrych, mocnych wysokich tonach, żeby było słychać ,,cyknięcie'' 

obecnie jak słucham muzyki to syczki jakoś giną i słabo je słychać. (co prawda jeden głośnik wysokotonowy w jednej kolumnie mi się spalił, ale to kolumna Voice kraft... więc raczej nie będę się bawił w naprawę tego sprzętu. Może kiedyś wykorzystam obudowy.. )  Jak działały obydwa wysokotonowe, to i tak efekt był niezadowalający.

 

Uprzejmie Was roszę o porady 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie poszalejesz w takim budżecie i kupisz to samo co miałeś. Jak wymieniasz to powinieneś trochę dołożyć bo inaczej będziesz dreptał w miejscu a kto nie idzie do przodu ten się cofa. Oczywiście możesz brać pod uwagę wymienione przez Ciebie kolumny, ale na twoim miejscu pomyślałbym o lepszych niewiele droższych konstrukcjach np. w ratach 0%. Powinieneś co najmniej postawić na takie kolumny jak Pylon Audio Pearl 25  czy Polk Audio T50. Zapraszam do kontaktu i po indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu kupiłem cały zestaw Polk audio t531 . Jeżeli chcesz tylko kolumny frontowe to Polk audio t50 kupisz na "alledrogo" za 1000zl , a może któryś z przedstawicieli salonów audio na forum zrobi dobrą cenę . W kazdym razie kolumny t50 graja bardzo dobrze jak za ta cenne, a na pewno lepiej niż te które wymieniłeś

Edytowano przez chris577
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...