Skocz do zawartości

Onkyo tx nr696


Pazi1980

Recommended Posts

WItam!

Potrzebuję porady jakie kolumny zakupić do tego modelu.Aktualnie mam Maudio hts501 i z moim starym onkyo tx sr502 było to super połącznie. Niestety nowy onkyo nie daje sobie rady z tymi kolumnami dzwięk jest dużo gorszy i kłujący w uszy. Widziałem że nr696 sprzedawany jest razem z klipsch. Myślałem o modelu 820f + sub. Teufel też paruje kolumny ultima 40 mk3 z onkyo. Proszę o pomoc z czym to połączyć żeby grało to z jajem. Słucham rocka, akustyki, trochę metalu ale i dobrym popem nie pogardzę. Kolejna sprawa to poziom głośności amplitunera.,Jest to cichy sprzęt do ustawienia 50/100, powyżej robi się głośniej. Czy tak ma być?Stary onkyo sr502 przy 50 wysadzał okna. Czy jest sens podłączać gramofon pod wejście phono. Podłączyłem pod nie teac tn300 i cicho to gra.Stare wieże z gramofonami grały głośniej i lepiej. Gdzie tu jest pies pogrzebany?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej da się to pogodzić, Trzeba tylko dobrze skonfigurować zestaw.Jak wspomniałem wyżej onkyo tx sr501 generował świetny dzwięk z kolumnami maudio. Słuch mam niezły a gust muzyczny wyrobiłem sobie na odtwarzaczach przenośnych cowonach, astell kern. Zatem ponawiam pytanie z jakimi kolumnami złapię tu jakąś synergię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze podrążyć temat. Czy chcesz do tego set 5.1 (5.0) czy też tylko dwa fronty. Zaznaczę jeszcze raz - amplituner kina domowego służy do, jak sama nazwa wskazuje,  seansów filmowych. Jeśli chcesz sensowne stereo to idź przynajmniej w amplituner stereo a najlepiej we wzmacniacz. Zwłaszcza jeśli chcesz podłączyć gramofon. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wysterować kolumny zmniejszając częstotliwości do 40hz i już brzmi to nieźle. Kolumny Maudio są 4om front i centralny.Satelity 6 om i już onkyo z takim zestawem sobie nie radzi. Wyłączał się.Okazało się że amp obsługuje kolumny w  1 ustawieniu od 4om do 5om i na drugim ustawieniu od 6om wzwyż. Zatem onkyo nie radzi sobie z głośnikami o mieszanej impedancji. Fronty central 4om, satelity 6om.

Czytałem że klipsch są 8 om i łatwe do wysterowania i napędzenia

Myślałem o zestawie 5.1 klipsch rp6000 lub 820f. Gramofin chyba będzie skazany na przedwzmacniacz tylko jaki?

Proszę o jakieś sugestie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki procent stanowi u Ciebie odsłuch stereo a jaki kino domowe? Nie chcę być nieuprzejmy ale ten Twój pierwszy zestaw d.. y nie urywał. Nie jestem audiofilem ale ze swojego niewielkiego doświadczenia wiem, że ciężko jest mówić o przyzwoitym stereo z amplitunera AV. No chyba, że jest to jakiś NAD czy arcam ale my piszemy tu o typowym budżetowym sprzęcie. Jeżeli odsłuch stereo stanowi u Ciebie więcej niż 70 % to kupowanie amplitunera AV mija się zupełnie z celem. W cenie tego onkyo 696 możesz wyrwać całkiem fajny wzmak z przyzwoitym przedwzmacniaczem gramofonowym. Pozdrawiam. 

 

 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.10.2019 o 09:11, S4Home napisał:

Amplituner da się ustawić żeby lepiej grał w stereo. To prawda. Ale będzie nadal amplitunerem AV.

Amplituner ma tą przewagę nad zwykłym wzmacniaczem, że ma DSP. Nie trzeba kolumnami jeździć po salonie, żeby scena była, wystarczy z pilota odpowiednie odległości miejsca odsłuchu do kolumn ustawić i to działa. Piszę o konfiguracji 2.0 i nie koniecznie trzeba realne odległości wklepywać. Najlepiej na znanym kawałku na słuch to zrobić. W Onkyo tak ustawiłem, że Małżonka mimo, że gra stereo pyta czemu słychać z centralnego czy satelit, mimo, że nie są zasilone sygnałem. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, seba3002 napisał:

Sorry, miało być wzmacniacza

Tak. Mam Audiolaba 6000A, Lampowego PPla i Rotela i uważam, że AV Onkyo ma to czego wzmacniacze nie mają, czyli możliwość kreowania sceny stereo bez przestawiana kolumn. Przetestowane u mnie na Onkyo TX-NR 676. Poza tym grają te Amplitunery bardzo przyzwoicie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MariuszZ napisał:

Tak. Mam Audiolaba 6000A, Lampowego PPla i Rotela i uważam, że AV Onkyo ma to czego wzmacniacze nie mają, czyli możliwość kreowania sceny stereo bez przestawiana kolumn. Przetestowane u mnie na Onkyo TX-NR 676. Poza tym grają te Amplitunery bardzo przyzwoicie. 

Proszę podaj z jakimi kolumnami zagra to przyzwoicie. Czy heco aurora 700 to dobry wybór?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pazi1980 napisał:

Czy heco aurora 700 to dobry wybór?

To zależy od preferencji słuchającego. Heco są muzykalne, ocieplone i myślę, że do Onkyo się sprawdzą ale wiadomo, trzeba posłuchać by się nie rozczarować. Ostatnio mój kolega, za moją radą nabył te kolumny i Onkyo A-9150. Za tydzień jak dojadą mogę napisać coś więcej. W podobnym budżecie jest sporo kolumn i nie spodziewają się jakichś zasadniczych różnic w jakości dźwięku. Będą się różnić raczej detalami (jaśniej brzmiące, cieplejsze) ale skoku klas nie uświadczysz, chyba że trafisz używki jakiegoś klasyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnice są ogromne - natomiast do tego potrzeba kilku odsłuchów - ale ze sporym czasem - tak by móc posłuchać różnej muzy.

Dla zwykłych zjadaczy chleba lepszy ampli zagra dobrze w stereo - a przynajmniej wystarczająco.

Temat poruszany już nie raz i nie warto zaczynać, że ampli 5.1 gra jak g...no  a tylko wzmacniacz stereo pozwoli nam posłuchać stereo. Dla jednych wystarczy stereo z lepszego ampli, a drugi potrzebuje topowego wzmacniacza z kolumnami za 20tyś - bo inaczej ranione są jego uszy..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...