Skocz do zawartości

Serwis streamingowy Qobuz


Bogusław 66

Recommended Posts

https://www.qobuz.com/gb-en/discover

Serwis oficjalnie niedostępny w naszym kraju.

Ale ..... są pewne możliwości by posłuchać co ma do zaoferowania na próbę (jeden miesiąc), a może i na dłużej.

 

Ewentualnych testerów oraz użytkowników zapraszam do wymiany opinii.

-------

Dzisiejszy (piątkowy) przegląd nowości, opiewa na prawie 150 Albumów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Dzisiejszy (piątkowy) przegląd nowości, opiewa na prawie 150 Albumów. 

Oczywiście, że to nie są prawdziwe nowości na rynku tylko nowości w serwisie. Widać w jakim tempie uzupełniają płytotekę.

Mam wrażenie że Qobuz może być interesujący dla słuchających klasyki. Np. taki Penderecki - 2 jeśli nie 3 razy więcej płyt niż na Tidal.

Z innych doświadczeń to u mnie dziwnie się zachowuje apka myVolumio. W pewnym momencie się jakby zacina i cokolwiek bym nie wybrał to odtwarza jedną i tę samą płytę z lokalnego napędu. Tidal na tej samej apce tak nie robi. Zazwyczaj tak się dzieję jak się rozkręce w poszukiwaniach i za często zmieniam to, co ma aktualnie grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Paweł Pawlik napisał:

Oczywiście, że to nie są prawdziwe nowości na rynku tylko nowości w serwisie. Widać w jakim tempie uzupełniają płytotekę.

Mam wrażenie że Qobuz może być interesujący dla słuchających klasyki. Np. taki Penderecki - 2 jeśli nie 3 razy więcej płyt niż na Tidal.

To prawda, że Qubuz preferuje classic i jazz music. 

Minąłem połowę płyt do przesłuchania, pare tytułów wpisałem do Amazon music, wszystko to nowości z dzisiejszą datą.

ale .... jest też 3 albumy Prefab Sprout, ....to uzupełnianie wydawnicze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku tygodniach używania zrezygnowałem. Jakościowo bardzo fajnie, repertuar nie do końca mój. Dokładnie taką odpowiedź napisałem rezygnując z subskrypcji. W Cyrusie mam dwa serwisy, TIDAL’a używam od kilku lat drugi był Qobuz i to był powód tej próby. Druga sprawa to cena serwisu, uważam że całkiem sporo jak za bibliotekę z tak skromnym, jezeli chodzi o moje preferencje, repertuarem. Nie byłem w stanie wewnętrznie tego usprawiedliwić 🙂

A jak się zalogować do serwisu?? Wystarczy zainstalować add-on do Chrome’a Browsec VPN i ustawić lokalizacje na np. GB czy DE i po kłopocie, instrukcja w sznurku poniżej 

https://support.dealpos.com/hc/en-us/articles/360006850634-How-to-Download-and-Enable-Browsec-VPN-in-Your-Browser

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo nagrań z mojej listy przebojów jest po blokowanych, te które są w pełni dostępne, leją Tidala jakością dźwięku, MQA trochę ratuje ten serwis, ale....nie na tyle by konkurować z płytą cd. Teraz jest dobrze słychać jak Tidal gra "widowiskowo", niskie i wysokie są podbite, tak ...by było bogato. Osobiście nigdy nie traktowałem Tidala jako coś poważnego, ot ... serwis dla przeglądu nowości wydawniczych.

Qobuz`a traktuje inaczej, to serwis mogący konkurować (może nie w pełni) z płytą cd (chwilowo brak możliwości porównania bezpośredniego). Ale nie mam wielkiego oporu wydając ~120zł na miesiąc.  Już pisałem raz, że wcześniejsze podejście do Qobuz, wykorzystując wtedy NAD D1050 nie było watre finansowo, rezygnacji z Tidala, obecny DAC zmienił punkt widzenia. Jest jeszcze coś, czego Tidal nie potrafi, Qobuz rozpoznaje w systemie IRiver player i powala na przepuszczenie sygnału przez iRiver, a ten daje możliwość upsamplingu do PCM 384kHz, a kto chce można i do max DSD256. Coraz więcej urządzeń korzysta z tej możliwości upsamplingu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jakość super ale niestety brak tego czego słucham czyli  czy to DSD256 czy PCM384 to już nie ma wielkiego znaczenia. Jazzu i Pendereckiego niestety nie słucham 🙂 ale tak, jakość spokojnie porównywalna z moimi nagraniami z Reference Recordings, żyleta. Gdyby w mojej playliscie nie zabrakło 89 piosenek z 534 ( to się stało jak zmigrowalem playliste) to bym 120 miesięcznie odżałował. A tak nie ma dla mnie sensu 😏 

Dość ukierunkowany gatunkowo serwis.

Mimo wszystko uważam że warto było spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie uważam by 120zł że to jakaś koszmarna suma miesięcznie.  Tym bardziej, że pierwsze 30dni jest free. A może?  ... dlatego nie wchodzą na Polski rynek, bo jak 3/4 ma jęczeć w korespondencji do supportu, że za drogo, to skupili się na bardziej dochodowych rynkach. Tam są inne zarobki, wiec nie ma z tym kłopotu. Zresztą .... jak pozbieramy puszczone z dymem paczki w jeden tydzień, to przebija 120zeta.

co do traktowania tylko jako cel zapoznawczy rynku wydawniczego? to faktycznie .... nie opłacalne.

Dlatego wcześniej gdzieś wspomniałem że Qobuz lekko mnie zaskoczył ... pozytywnie w jakości grania + to co wspomniałem wyżej.

Dnia 25.10.2019 o 21:49, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Osobiście nigdy nie traktowałem Tidala jako coś poważnego, ot ... serwis dla przeglądu nowości wydawniczych.

Qobuz`a traktuje inaczej, to serwis mogący konkurować (może nie w pełni) z płytą cd 

Zaś, serwis HDtracks u mnie nie potrzebuje jakiegokolwiek czarowania (pierwsze słyszę).

 

Jak że szlak z założeniem konta jest już przetarty, to może jeszcze pare osób testowo spróbuję i się wypowie w tym temacie. 

PS.   wskazana płatność PayPal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam @Bogusław Kożyczkowski, ja w temacie jeszcze innego serwisu streamingowego - IDAGIO - jest to serwis dla miłośników muzyki klasycznej wyłącznie. Znalazłem ten serwis grzebiąc w Node, może kogoś zainteresuje. Sam nie próbowałem jeszcze bo gatunek nie jest moim specjalnie ulubionym (tylko trochę).            Do poczytania:

https://www.spidersweb.pl/2019/01/idagio-muzyka-klasyczna-streaming.html

 

Ps, może przydałby się wątek ogólnie "serwisy streamingowe".    Jest jeszcze przecież Deezer i inne ale mało się o nich mówi...

Qobuz porównam w wolnej chwili, ostatnio mało czasu mam. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, JohnDoe napisał:

IDAGIO - jest to serwis dla miłośników muzyki klasycznej wyłącznie. Znalazłem ten serwis grzebiąc w Node, może kogoś zainteresuje. Sam nie próbowałem jeszcze bo gatunek nie jest moim specjalnie ulubionym (tylko trochę).            Do poczytania:

https://www.spidersweb.pl/2019/01/idagio-muzyka-klasyczna-streaming.html

Oo ciekawe!

W artykule który podlinkowałeś facet wspomina o największym problemie innych serwisów, czyli wyszukiwaniu klasyki i to co serwisy wyświetlają jako "trafienia"

9 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Zaś, serwis HDtracks u mnie nie potrzebuje jakiegokolwiek czarowania (pierwsze słyszę)

Uhm... ? A nie miałeś przypadku że dana płyta jest niedostępna dla naszego rejonu? A kuriozalne już są obniżki które czasem się zdarzają 25-30% które są w 100% dla nas niedostępne z powodu rejonizacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JohnDoe napisał:

Przepraszam @Bogusław Kożyczkowski, ja w temacie jeszcze innego serwisu streamingowego - IDAGIO - jest to serwis dla miłośników muzyki klasycznej wyłącznie. Znalazłem ten serwis grzebiąc w Node, może kogoś zainteresuje. Sam nie próbowałem jeszcze bo gatunek nie jest moim specjalnie ulubionym (tylko trochę).            Do poczytania:

https://www.spidersweb.pl/2019/01/idagio-muzyka-klasyczna-streaming.html

Nie wiedziałem że taki serwis jest dostępny, dla osób ukierunkowanych w ten dział muzyki, jestem jak najbardziej na tak,,,   szkoda tylko że max to 16/44,1. 

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Uhm... ? A nie miałeś przypadku że dana płyta jest niedostępna dla naszego rejonu? A kuriozalne już są obniżki które czasem się zdarzają 25-30% które są w 100% dla nas niedostępne z powodu rejonizacji

Kupiłem tam ... raptem .....4 pozycje, wszystkie nie stawiały warunków. Ostatni z czerwca tego roku Crises (2013 Remaster) dziś tą samą jakość 24-96 mam na Qobuz. O! był jeszcze Kind Of Blue 24-192  później sprawdzę czy jest taka rozdziałka na Q.

Resztę jak wiesz, to płyty CD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób chcących zostać przy Qobuz, po okresie próbnym? podpowiem że z konta zabrało 111,89zł.  Dodam też że 

21 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Kind Of Blue 24-192

nie ma, max to 24-96, i jest wersja "Mono" tej płyty (ciekawe odczucie) i jeszcze dwa inne wydania tyj zacnej płyty.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe na ile różnią się płytoteki oferowane w różnych krajach. Ja mam subskrybcję w US (tak przy okazji: trochę tańsza bo płatność w USD).

Ale próbowałem wyszukać nagranie, które reklamujesz w innym wątku (One slip, remix Pink Floyd by Rhino) i nie udało mi się go znaleźć.

Co do KOB to widzę 4 pozycje:

obraz.png.33c60872fd6604571bde3579a3d2da78.png

 

Dwie środkowe różnią się tylko datami wydania Jan 15, 2009 i Mar 21, 2018.

Nie widzę wersji mono.

 

 

Edytowano przez Paweł Pawlik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław, ja znów wcinam się trochę z czymś innym. Ale wciąż streaming. Natknąłem się na takie info, że Sony wprowadza nowy format - 360 Reality Audio. Podobno jest już w niektórych serwisach (Tidal, Deezer, Amazon) ja nie widziałem jeszcze. No i podobno to tylko na słuchawki efekt. Tak na szybko coś do poczytania, linki niżej.  Ktoś już to zbadał, czy może na kolumnach też ma to sens? 

https://www.sony.pl/electronics/360-reality-audio

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/wydarzenia/sony-360-reality-audio-debiutuje-nowy-system-dzwieku

Popsują całą muzykę tymi remasteringami, czy zostanie coś "normalnego"?    

W ogóle jak to działa, sprawdzał ju ż ktoś?  Ja nie przepadam za słuchawkami, nie lubię zbytnio jak mi w głowie gra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos ceny Qobuz.

Za tydzień kończy mi się darmowy okres próbny i coś takiego widzę w playerze windowsowym:

obraz.thumb.png.e38ddff6eb6e8e7b4abdd2f4a3da4cae.png

 

dostałem też e-mail że jeśli pozostanę to automatycznie zostanę włączony do tego planu.

No... już się poważnie zaczynam zastanawiać czy zostać. Tylko co ma oznaczać to ta limitowana oferta. Ciekawe na jak długo cena będzie obniżona.

 

PS: dopatrzyłem się że na malinie (volumio) nie są dostępne pliki 192 kHz (na playerze windows i na MusicCast działają). Sama malina oczywiście obsługuje (z dysku) gęstsze pliki. Najwyraźniej Volumio ma jakiś problem.

 

obraz.png

sorki za powtórzony obrazek ale nie mogę tego zwalczyć

Edytowano przez Paweł Pawlik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Kolega melduję, że pobrało mu z konta niecałe 80zeta zamiast 112. Czy konkurencja Amazona Music to sprawiła? Są też zmiany ... zniknął plan z mp3. U mnie jeszcze (na koncie) nie widać obniżki, ale na stronie, ...zmiany.

Studio Premier

Qobuz Studio Premier gives you access to the best library of streaming music in Hi-Res and CD lossless quality. Because your music is worth it.

Only £14.99 per month.
Enjoy a free 1 month trial with no strings attached.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

I had been used Tidal for some years and I love to use it to wnjoy music. Its high audio quality and easy-to-use interface. However, I'm eager to see whether there is a tool that can make me listen to Tidal music offline on other devices. Luckily, recently I found a tool that can fix this issue. It is a Tidal Music Converting Tool, which can help get Tidal music play on other devices by yourself.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...