Skocz do zawartości

Serwis streamingowy Qobuz


Bogusław 66

Recommended Posts

  • 2 months later...

W innym temacie padają zapytania odnośnie Qobuz w PL .... a więc ...

29 marca, w Paryżu miała miejsce konferencja, na której zaprezentowano najnowsze plany dotyczące rozwoju serwisu i ekspansji na nowe terytoria i jednym z takich, nowych terytoriów, będzie już niebawem Polska. A dokładnie w wakacje, nie podano czy bardziej w lipcu, czy może jednak w sierpniu, rzecz wystartuje u nas. 

Będziemy pierwszym krajem z Europy Środkowo-Wschodniej, w którym zostanie uruchomiona usługa.

image.png.af03292fbcc8ed74fe11eb81c693455d.png

 

http://hd-opinie.pl/5420,aktualnosci,qobuz-w-polsce-juz-w-wakacje-alternatywa-dla-tidala-z-duzymi-ambicjami.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

W innym temacie padają zapytania odnośnie Qobuz w PL .... a więc ...

29 marca, w Paryżu miała miejsce konferencja, na której zaprezentowano najnowsze plany dotyczące rozwoju serwisu i ekspansji na nowe terytoria i jednym z takich, nowych terytoriów, będzie już niebawem Polska. A dokładnie w wakacje, nie podano czy bardziej w lipcu, czy może jednak w sierpniu, rzecz wystartuje u nas. 

Będziemy pierwszym krajem z Europy Środkowo-Wschodniej, w którym zostanie uruchomiona usługa.

http://hd-opinie.pl/5420,aktualnosci,qobuz-w-polsce-juz-w-wakacje-alternatywa-dla-tidala-z-duzymi-ambicjami.html

Ale to jest artykuł z 2017r, a Qobuza jak nie było, tak nie ma 🤭

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Więc tak, po ostatniej modyfikacji systemu m.in zmiana DAC (z KORG-DS-DAC-10R na leciwy, hybrydowy T+A PreDA 3000) okazało się, że (w mojej konfiguracji)… cyferki nie grają. KORG przyjmował do 24/198 i DSD 128, T+A obsługuje jedynie 44.1 oraz 24/48kHz - za to w jakim stylu… Wracając do tematu, Quobuz przestał mi być potrzebny a ponieważ mam wykupiony roczny plan który biegnie do 10.04.2023 pomyślałem, że gdyby znalazł się chętny na pozostałe prawie 9 miesięcy dostępu to zapraszam do PW.

 

1623F003-F967-4D84-A7FC-8610AD71C698.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jak na Qobuz który jest dostępny tylko w ... chyba 12 krajach to wysoki wynik popularności względem ogólne dostępnego Tidal i Spotify, ludzie doceniają jakość streamingu chociaż głosów ogólnie niewiele. 

https://www.hifichoice.com/content/what-hi-res-streaming-service-do-you-use

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaskoczył ..... Spotify, tak mocno popularny w naszym kraju, podobnie jak tragiczny wynik często tu linkowanych piosenek, czyli darmowy YouTube. To niestety pokazuje naszą rzeczywistość względem zachodu.

No i jest kolejna zapowiedz (która to już?) lepszego Spotify. https://spidersweb.pl/2022/10/spotify-platinum-hifi.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, J4Z napisał:

Co do spotify lossless - widać badają rynek. Widać przez te wszystkie lata myślą o tym, ale niebardzo  im się to opłaca, bo wyskakują z ceną 20usd/mc. Chyba ich tam gnie. 

To i tak nie jest dużo. Jak na tyle muzyki. Jedna płyta potrafi kosztować koło stówki.

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streaming nie jest w stanie zastąpić nośnika. Ani nośnik streamingu. Oba rozwiązania nie wykluczają się a - przeciwnie - wzajemnie dopełniają.

Dlatego nie zwracam aż takiej uwagi na jakość tego pierwszego. Nigdy też nie była ona dla mnie problemem. Streaming jak biblioteka publiczna. Niektóre książki w słabszym stanie… lub w słabszych tłumaczeniach… nie nasze to i w dodatku (niemal) za darmo więc marudzić nie wypada. Dlatego każda z obecnie funkcjonujących „wypożyczalni nagrań” będzie OK.

Jeżeli Qobuz czy jakikolwiek inny bezstratny zaistnieje w Polsce i jego cena nie będzie podobna do ceny TIDALa to pozostanę przy obecnym serwisie. Zostanie więcej pieniędzy na płyty…;)

Mam konto na trzech serwisach (z czego tylko jedno płatne) i nie widzę żadnych większych między nimi różnic. Najbardziej „leży” mi co prawda aplikacja Deezer ale to w sumie nieistotny (dla mnie) szczegół.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Z Qobuz jest kolejna blokada.

kolega założył konto na Hiszpanie i zapłacił za pakiet familijny i tu zaczęły się kłopoty o ile dodanie stworzonych kont email przez vpn przebiegało bezproblemowo okazało się, że jeszcze trzeba dopisać numery telefonów do każdego dodanego konta członka rodziny dla potwierdzenia przez obsługę Qobuz z danego kraju!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Qobuz prócz muzyki testuje również sprzęt Audio i właśnie ogłosił listę najlepszych produktów za rok 2022  ...

bez wchodzenia w dokładne opisy:

  • Wzmacniacz zintegrowany/streamer Rose RS520
  • Streamer Silent Angel M1T
  • Wzmacniacz stereo Rotel RA-6000
  • Zintegrowany zestaw kina domowego/streamera NAD T778
  • Bezprzewodowy głośnik McIntosh RS150
  • Soundbar Devialet Dione
  • Monitory Podstawkowe Audio Srebrny 100 LE
  • Słuchawki Sennheiser Momentum 4 Wireless
  • Wzmacniacz słuchawkowy Chord Mojo 2

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...