Skocz do zawartości

Głośniki kolce i porysowana podłoga


JacekWF

Recommended Posts

U mnie poprosiłem panią sprzątającą o niedotykanie sprzętu nawet jakby była na nim gruba warstwa kurzu.

B&W dodaje do kolumn takie wkręcane elementy z gumą na końcu. (przynajmniej w serii 800)

Ewentualnie są takie kolce, gdzie koniec nie jest ostry np:  https://allegro.pl/oferta/kolec-pod-kolumne-kolce-kolumnowe-typ07-gwint-m8-5041247790?reco_id=88c17a41-f756-11e9-a752-6c3be5c00ee0&sid=0e7a5475e04eefd78184d559df6fb9f87c889ad5ac94196dac75ac99722370c3&bi_s=archiwum_allegro&bi_c=Product&bi_m=reco&

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 26.10.2019 o 14:10, yahoo111 napisał:

Bo kolce to pomysł angielski na pokoje wyłożone wykładziną albo dywanem.

Ci sami producenci wprost mówią, że na podłogi twarde daje się płaskie podkładki gumowe lub filcowe wkręcane w miejsce kolców, ewentualnie podkładki pod kolce, ale sam widzisz, że są z tym problemy. 

W punkt. Ludzie który stawiają kolumny na podkładkach i kolcach na podłodze twardej robią sobie krzywdę.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jasiek88 napisał:

W punkt. Ludzie który stawiają kolumny na podkładkach i kolcach na podłodze twardej robią sobie krzywdę.

A do tego dorabiają teorie, że to wprowadza izolację akustyczną między kolumny a podłogę. Otóż tak nie jest. Żeby taka izolacja zaszła, kolce musiałyby być nieskończenie ostre (zakończone zerową grubością), a to by oznaczało, że ciśnienie w miejscu kolców dążyłoby do nieskończoności, co spowodowałoby wbicie się kolców w podłogę i tym samym zwiększenie powierzchni styku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę , ze temat po latach wrócił :) 

Mam parkiet , więc znam ten ból. Sprawdziły mi się takie stopki :

https://www.audiostyl.pl/soundcare-superspikes-kolce-pod-kolumny-m8-4-szt-p-1630.html

zastosowałem pod kolumny ważące 45kg/szt.. i bez problemu mogłem nimi jeździć po pokoju bez uszczerbku dla podłoża :) 

IMG_0824.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...