Skocz do zawartości

Ocena zestawu do 12 tys.


starluk

Recommended Posts

Witam serdecznie

Proszę doświadczonych forumowiczów o doradzenie w kwestii zakupu zestawu kina domowego 5.1 do otwartego salonu (rysunek w załączeniu, na pomarańczowo zaznaczone meble). Przeznaczenie to głównie oglądanie filmów i ewentualne puszczenie muzyki w trakcie robienia czegoś w domu.

Posiadam TV Sony KD-55X8507C wiszący na ścianie. Do tego dekoder NC+. W przyszłości może playstation.

Skłaniam się ku amplitunerowi Marantz SR5013 i raczej nic innego nie brałem pod uwagę.

W kwestii głośników zastanawiam się nad:

1. Dali Zensor 7 + Zensor 1 + Zensor Vocal

lub

2. Magnat Shadow 209 + Shadow 203 + Shadow 213

lub

3. Magnat Shadow 207 + Shadow 203 + Shadow 213

Do tego przydałby się oczywiście subwoofer. Tylko mam taki problem że nie zmieści się już przy szafce przy TV. Czy jest coś godnego uwagi ale bezprzewodowego? W ostateczności do oglądania przestawię SW z kąta i będę każdorazowo podłączał. Kable do głośników tylnych mam już przeciągnięte pod tynkiem.

Na całość łącznie z kablami do głośników frontowych, centralnego i ewentualnie SW chciałbym maksymalnie przeznaczyć 12 tys. zł.

 

 

 

 

rzut.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, skoro Twój budżet to 12000 to raczej proponowałbym wyjazd do dobrego salonu audio. Zestaw marantz plus dali zensor to moim zdaniem dobre połączenie ale jeśli główny nacisk kładziesz na kino to może powinieneś rozważyć też yamahe, która w kinie powinna zagrać lepiej. Marantz to taki złoty środek do kina i muzyki. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.10.2019 o 12:38, seba3002 napisał:

Skoro marantz z dali jest dla Ciebie za jasny to jaka będzie Yamaha 😐. Akurat mam marantza połączonego z dali i moim zdaniem to połączenie jest ok. Poza tym ani marantz a zwłaszcza dali nie są jasne. 

no to mnie "zdziwiłeś" miałem kilka Marantzów i kilka modeli Dali, łącznie z modelem EUPHONIA MS4 (kojrzysz ten model?) I tylko ten ostatni był bardzo dobry. Wszystko poniżej było kremowe i jasne. A w połączeniu z jakimkolwiek Marantzem po kilka dniach można było poczuć się zmęczonym. Ale podkreślam, każdy lubi coś innego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Trochę wprowadziłem w błąd bo w zasadzie to marantz jest źródłem a wzmacniacz to cyrus one. Przepraszam. Ale jako, że cyrus jest raczej neutralny więc chyba za charakter brzmienia odpowiadają głównie kolumny i po części źródło. Nie znam tego modelu dali ale patrząc na zdjęcia to model dużo wyższy od moich zensorow 😁. Mają zdaje się i kopułka i wstege. Także charakter grania może być inny. Ale zgodzę się, że każdy lubi coś innego. Miałem przez chwilę też jakiś stary wzmacniacz denona połączony z moimi kolumnami i w porównaniu z tamtym "graniem", to teraz rzeczywiście jest jaśniejsze. Ale moim zdanie i tak Yamaha zagra jaśniej 😊. Ale żeby nie było to z ampem marantza też miałem połączone te kolumny i wg było całkiem ok. Taki kompromis między kinem i stereo. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Powiem tak masz budżet i jasno określone priorytety ale łatwo tu wtopić.

Marantz sr5013 jeśli zależy ci na kinie to w niego nie idź. Gra w kinie po prostu dość łagodnie. Lepiej tutaj sprawdzi się Onkyo rz840 czy nawet Yamaha 685

Co do kolumn to zensor 7 jest wyraźnie lepszy od linii shadow. I ta nie powinna się tu znaleźć biorąc pod uwagę twój budżet.

Oberon 5?:( To słabe kolumny nie robiące furory w kinie.

Moje kolejne propozycje to monitor audio bronze 6 set albo heco aurora 700 set.

Marantz za jasny? 🤔 Ale się człowiek dowiaduje z tego forum. 

Pozdrawiam i zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...