Skocz do zawartości

Pierwsze (budżetowe!) stereo - jakie kolumny?


jeekub

Recommended Posts

Witam wszystkich na forum!

Zwracam się do Was z prośbą: składam właśnie moje pierwsze stereo i potrzebuję rady bardziej doświadczonych osób.

Kupiłem już amplituner Yamaha RX-496, do niego planuję dołączyć Klotzem LaGrange Yamahę CDX-496. Nie wiem natomiast, jakie wybrać do tego kolumny.
* Interesują mnie kolumny podstawkowe, ze względu na ograniczone miejsce.
* Pomieszczenie ma co prawda ponad 30 m2, ale moja część to około 3x3.5m i jest częściowo oddzielona meblami.
* Słucham bardzo zróżnicowanej muzyki, od metalu (np. Korn) przez goa-trance (np. Shpongle), do chilloutu i muzyki filmowej (Hans Zimmer).
* Zależy mi na dokładnym, selektywnym brzmieniu i kontrolowalnym basie. Nie wiem, jakimi audiofilskimi terminami móglbym to dokładniej opisać;)

Po przeczytaniu około miliona postów wybrałem kilka firm do rozważenia:
1. Tannoy Mercury F1/2
2. Paradigmy
3. Dali
4. Magnaty

Kwota, którą mam do dyspozycji, to około 400zł. W grę wchodzą też kolumny używane.

Z góry dziękuję za każdą opinię!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sugestie docelowego sprzętu za 1000-1300,- też są mile widziane, takie Paradigmy mogą być czymś w co będę celował, kiedy zbiorę odpowiednią kasęicon_smile.gif

na razie jednak szukam kolumn, które nie będą mnie gryzły po uszach w oczekiwaniu na coś lepszego. sporo dobrego czytałem o tych Tannoyach.
mają bassreflex z przodu, co ułatwi mi ich ustawienie, zmieszczą się na biurko... btw., jak daleko od siebie i na jakiej wysokosci należy ustawić kolumny, żeby uzyskać poprawna scenę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...