Skocz do zawartości

Stereo do tv - 1500zł max


Przemysław Kaczmarek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jak już pisałem AD18 nie słyszałem. Fantastyczne jest własnie to że niewielkie wzmacniacze o małej mocy mogą w warunkach domowych rywalizować jakością dźwięku z wzmacniaczami znacznie droższymi. Rozmiar niekoniecznie czyni coś zabawką.  Tu większa obudowa po prostu nie jest do niczego potrzebna. Powinieneś posłuchać podłączonych dobrych kolumn do takiego Q5 pro lub SA-36A pro. Rozczarowany może być chyba tylko ktoś kto chce być słyszany w odległej okolicy. Do tego są jednak wzmacniacze estradowe.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ludzie bez sensu wydają grube tysiące na wzmacniacze, bo wystarczy takie coś za kilkaset złoty? Wow.

Wiesz, ja tam też jestem ze swojego M-CR511 zadowolony i gra to wszystko o niebo lepiej niż soudbary, ale nie twierdzę że kryje on czapką pełnokrwiste wzmacniacze za kilka tys. PLN. Ma dobry stosunek jakości do ceny i jest nieduży, co dla mnie było ważne ale jednak kupująć takiego PM6006 czy PM8006, to jednak jakąś różnicę się usłyszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że jesteś zadowolony. Ja tylko proponuje posłuchać coś innego, bo bardzo wielu sądzi podobnie jak Ty. Nie bez powodu wspomniałem aby coś takiego podłączyć do dobrych kolumn. Najlepszy efekt jest wtedy gdy porówna się systemy o tej samej cenie. W systemie z droższym wzmacniaczem budżet może ograniczyć jakość kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie zaczynamy brnąć w sam wzmacniacz za 1.5k a budżet na cały zestaw taki miał być :) to 500zł dodatkowo jestem w stanie dorzucić. Tylko to czego oczekiwałem pod tym postem to własnie czy macie coś do polecenia w stylu 2.1 czy 2.0 gdzie nie musiałbym tego nieszczęsnego wzmacniacza kupować (miałem smsl i jego rozmiar akceptuję). Nie mam za bardzo miejsca na ten wzmacniacz i żona mi mówi że psuję jej całą koncepcję salonu :) dlatego najlepiej chciałbym coś w stylu 2.0, 2.1 lub soundbar do 2k. kolumny podstawkowe muszą być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon RCD-M41 to dość typowa wieża mini i jest sprzedawana zwykle z kolumnami Denon SC-M41. Dlatego zadałeś dość niewłaściwe pytanie. Kolumny SC-M41 można kupić osobno i nie będą one wyposażone w pilota jak chyba wszystkie kolumny pasywne. Za to RCD-M41 chyba musi być standardowo wyposażony w pilota skoro ma odbiornik podczerwieni. Jeszcze chyba nikt nie wpadł na taki pomysł aby taką małą wieżę sprzedawać bez pilota i trzeba by do niej dokupić pilota osobno. Jeśli potrzebujesz jej funkcjonalności w takiej cenie, to pewnie wybór będzie trafny. Jeśli priorytetem jest jakość dźwięku, to taki SMSL Q5 pro powinien zostawić ją daleko w tyle jak to robi z Pianocraftami Yamahy. Jeśli chodzi o kolumny Magnat Quantum 673 to były to ostatnie produkowane najmniejsze i najtańsze kolumny z wszystkich serii kolumn Quantum Magnata. Nie są już produkowane i nowych zapewne już nie kupisz. Na rynku wtórnym również raczej ich nie kupisz bo chyba ich posiadacze nie chcą się ich pozbywać. Były to bardzo udane kolumny sprzedawane w bardzo atrakcyjnej cenie. Zanim zakończono ich produkcje pojawiły się w sprzedaży Magnat Quantum 723 które były droższe od 673 i stanowiły następcę Magnat Quantum 753 ( jeszcze droższych kolumn ) . Po wyprzedaniu się stanów magazynowych 673 model 723 jest sprzedawany w cenie podobnej do wcześniejszych 673 . Wiec weszły one jakby w miejsce 673 choć pochodzą z jakby wcześniej wyższej serii Quantum 700.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mi dyskwalifikuje q5 to brak bluetooth. Także podejrzewam że taki smsl ad18 byłby dobrym wyborem. Teraz pytanie które kolumny do niego. Model 673 widziałem jeszcze nowy w sklepach internetowych. Pytanie czy brać 673 jeśli znajdę czy to 723? Tutaj cenowo i tak wyjdę genialnie bo koszt zestawu będzie poniżej 2k. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie bluetooth możesz dokupić za parę złotych. Będziesz mógł je wykorzystać nie tylko w domu, ale w samochodzie. Nazwę podam później, jakbyś był zainteresowany. Wczoraj słuchałem w aucie u syna. 😁 Działa bardzo dobrze. Żadnych opóźnień. Jakość też w porządku jak na warunki odsłuchowe w samochodzie. "Źródło" Spofity premium. 

Pozdrawiam 

 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, S4Home napisał:

Tak, tam model występuje z pilotem ale myślę że powinieneś uderzać jednak w pełnoprawny wzmacniacz a nie taki mini system. Kolumny 673 super sprawa w swojej cenie. Ale mamy teraz na wyprzedaży wyższy model 723 w tej samej kw

Polecane wzmacniacze są niestety za duże dla mnie.... jak napisałem wyżej. Możesz podesłać link i ceny do głośników z wysyłką?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Zakupiłem smsl ad18 i chciałem kupić quantum 723. Akurat w sklepie z którym się kontaktowałem zabrakło koloru czarnego i Pan zaproponował mi magnat signature 503. Co myślicie o tym modelu? Różnica cenowa po rabatach to 200zl.  Warto dopłacać? Będzie widoczna różnica dźwiękowa?

Edytowano przez Przemysław Kaczmarek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość istotnym możne być to że przy układzie dwóch głośników wysokotonowych pracujących w takim układzie w rejonie górnego skraju pasma impedancja kolumn może mieć niską wartość. To nie sprzyja dobrej pracy filtrów rekonstrukcyjnych we wzmacniaczu impulsowym.

Magnaty Quantum 723 były droższe od SIGNATURE 503 gdy pojawiły się w sprzedaży, a seria SIGNATURE to coś nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 7.11.2019 o 01:30, MobyDick napisał:

Jeśli chodzi o kolumny Magnat Quantum 673 to były to ostatnie produkowane najmniejsze i najtańsze kolumny z wszystkich serii kolumn Quantum Magnata. Nie są już produkowane i nowych zapewne już nie kupisz. Na rynku wtórnym również raczej ich nie kupisz bo chyba ich posiadacze nie chcą się ich pozbywać. Były to bardzo udane kolumny sprzedawane w bardzo atrakcyjnej cenie. Zanim zakończono ich produkcje pojawiły się w sprzedaży Magnat Quantum 723 które były droższe od 673 i stanowiły następcę Magnat Quantum 753 ( jeszcze droższych kolumn ) . Po wyprzedaniu się stanów magazynowych 673 model 723 jest sprzedawany w cenie podobnej do wcześniejszych 673 . Wiec weszły one jakby w miejsce 673 choć pochodzą z jakby wcześniej wyższej serii Quantum 700.

A co sądzisz o Magnat Signature 503 (1400 zł) ? Są trójdrożne, niedrogie,... Tych które wymieniłeś w poście prawie z przed dwóch lat nie ma już raczej w sprzedaży.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serie Quantum Magnata miały zawsze ambicje kolumn audiofilskich. Magnat Signature 503 to zupełnie inne technologie. Ich górny głośnik wysokotonowy wg danych producenta przenosi częstotliwości których większość ludzi nie słyszy. Zapewne jego celem jest odciążenie dolnego przy przesterowaniu. Jeśli się spali to większość ludzi nawet o tym nie będzie wiedziała. Prawda jest taka że ich nie słyszałem. Ponoć są niezłe. Wydaje mi się że gdybym miał kupić kolumny w takim budżecie poszukał bym jednak używanych Quantumów, może z wyższych serii wtedy lub zupełnie innych monitorów. Sporo może też zależeć od tego do czego będą podłączone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...