Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 20m2 Monitor Audio czy Tannoy


baraudio

Recommended Posts

Witam wszystkich. Może ktoś miał możliwość odsłuch niżej wymienionych i mógłby doradzić?

Amplituner Yamaha RX-V595, pomieszczenie 20m2

nowe kolumny, które chciałbym kupić to: Monitor Audio lub Tannoy.  Z M.A. Monitor 300 lub M.A. Bronze 6 vs Tannoy Mercury 7.4 lub Tannoy Revolution XT 6F.

Wiem że nie są to kolumny hi-end ;) ale już czas wymienić prawie 20-letnie tonsile. Muzyka: prawie wszystkie gatunki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy Mercury 7.4 to bardzo fajnie grająca kolumna

gra spokojniej, górne pasmo nie razi uszu, bas jest odpowiedni - moim zdaniem to kolumny uniwersalne które sprawdzą sie osobom, które nie bardzo wiedzą czego szukają. Masz pewność, że po kilku godzinnym odsłuchu dalej będziesz lubić ich dźwięk :)

Jak ja kupowałem kolumny - to były jedne z pierwszych które sprawdziłem.

Wybrałem Jamo C97 - bo mają bardziej wyrazistą górę, i bas który gra niżej i w mojej muzie po prostu się sprawdza.

 

Natomiast co byśmy tu nie napisali, najlepiej będzie jeśli wybierzesz sie na odsłuch. 

Odsłuchaj 3 max 4 kolumny - tak by spokojnie przetrawić informacje. Dużym plusem będzie odsłuch na swoim wzmacniaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

obiektywnie najlepszą konstrukcją będzie Tannoy Revolution XT 6F, jest to jednak brzmienie spokojne, plastyczne, ciepłe, miękkie. Bezpośrednią konkurencją jest Monitor Audio Bronze 6. To zestaw o bardziej swobodnym, analitycznym graniu z wyraźniej eksponowanymi skrajami pasma. Z tańszych opcji rzeczywiście ciekawy jest Tannoy Mercury 7.4, to charakter podobny jak Revolution XT tylko jednak o klasę niżej. Do listy dorzuciłbym jeszcze Kef Q550 oraz Fyne Audio F501.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Z wymienionych przez ciebie modeli xt6f jest jednak zdecydowanie najlepsza konstrukcja.

Pamiętajmy jednak że podłączasz to do amplitunera kinowego średniej klasy i moim zdaniem nie wykorzystasz ich potencjału. Polecam zatem wybrać tańsze tannoy 7.4 lub melldike bl40mkIII a resztę zostawić na przyszłą wymianę amplitunera czy też wzmacniacza. 

Zapraszamy po wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za informację :)

Jednak bez odsłuchu chyba się nie obejdzie ;) poszukam jakiegoś salonu (w Krakowie)

Każda wskazówka jest cenna, bo nie jestem na bieżąco ze światem hifi.

Skłaniam się delikatnie ku TM 7.4 za radą GleNinja gdyż sam za bardzo nie wiem czego szukam ;) (zależy mi jedynie żeby miały porządny bas) a TM 7.4 mają (przynajmniej na papierze) dół od 32 Hz (co prawda przy minus 6bB). aha i żeby miały zawieszenie (górne) gumowe a nie piankowe, bo już raz regenerowałem :(

Ewentualnie co myślicie o rozszerzeniu stereo o subwoofer?

Moje tonsile (gdn 20/60/3 (x2), gdmk 11/60/3 i gdwk 10/80/6) grały prawie 20 lat i grają nadal, ale podejrzewam, że są daaaalekie od ideału ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z subem będzie kłopot - :)

bo dobry sub do stereo troszkę kosztuje - i mogą odezwać się tacy (i na pewno to zrobią) - że tutaj trzeba wydać 2tyś i więcej :) 

Moim zdaniem lepiej będzie troszkę dopłacić do frontów tak by móc kupić lepsze kolumny z basem który spełni twoje oczekiwania, niż dokupywać suba i kombinować.

Ale to tylko moje zdanie-  niech się wypowiedzą mądrzejsi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...