Skocz do zawartości

Stereo do 5000/6000 k


Janusz Pawelczyk

Recommended Posts

Witam przymierzam się do złożenia stereo. Wcześniej miałem kolumny podstawkowe. Postaram się wcisnąć POLPAK Taga Harmony Coral F-120 i na tych kolumnach chce oprzeć zestaw lub MONITOR AUDIO Silver 2 w tak został bym przy pułkowych Mam pytania i potrzebuję pomocy ponieważ jak ostatni zestaw kupiłem to trzeba było to sprzedać. Był to amp na głośnikach pułkowych klipsch. Myzyki będę słuchał różnej od pop dance relax jak i instrumentalna . Oczekuje przyjemnego słuchania. (-: .  Jak chodzi o wzmacniacz to myślałem o Advance Acoustic X-i75 również denon pma 800 , NAD C338 . Na wzmacniacz i głośniki mam przeznaczone jakieś 6000. Pytania........

1 Czy ten głosnik POLPAK Taga Harmony Coral F-120 nie za duży do pokoju 15 metrów

2 Jeśli pułkowy to czy pasuje ten co napisałem i czy ten głośnik może być w uchwycie naściennym. Wtedy odległość od ściany jest jakieś 6 cm .

3 Jaki wzmacniacz ..

 

Dzięki

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz jaki był ten ostatni zestaw co nie spasował? Będzie łatwiej coś doradzić. Lubisz, czy raczej szukasz czegoś lekkiego szczegółowego, czy raczej ciepłego basowego a może zupełnie neutralne?? Klipsch to dość specyficzne granie, nie wszystkim się podoba. 6000 to całkiem pokaźna kwota. Coś podpowiedz odnośnie brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był amplituner pioneer 933 i klipsch r51 .. miał być filmy i muzyka. Filmy ok ale nie audio. Nie zależy mi na silnym basie chce słuchać z przyjemnością . Zależy mi na naturalnym ciepłym dźwięku.Nie znam się na audio, ostatni zestaw grał ostro ,grał górą. Dźwięk był ostry nie przyjemny.  Przed zakupem pójdę do q22 warszawa na przesłuchanie. Ale dobrze by było widzieć ,czego słuchać. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Pioneer z niższym modelem Klipsch rzeczywiście nie zagrał dobrze.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zwróć uwagę na wzmacniacze Advance Acoustics X-i75, Audiolab 6000A oraz troszeczkę drożej Musical Fidelity M2si, może jeszcze Cyrus One. Każdy z nich powinien Cię w pełni usatysfakcjonować. Kolumny - na pewno warto posłuchać Kef Q350. To bardzo dobry zestaw kolumn, oferujący spójny, plastyczny dźwięk. Warto posłuchać także Dynaudio Emit M20, koniecznie Jean Marie Reynaud Lucia oraz Fyne Audio F500.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo te kolumny nie nadawały się do stereo. Rozumiem że to kolejny twój wątek. :)

moim zdaniem e takim metrażu sprawdź elac b6 z Cambridge cxa60 albo nieco lepiej wspomniane dynaudio emit 20 z atoll in 100 albo Cyrus one.

denon 800 to jednak dużo niższa półka. To odpowiednik 720ki za tysiaczka. 

pozdrawiam i zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze przyjdę przesłuchać.. myślę że zestaw oprę o Dynaudio Emit M20 ale  pytania ?????  Jaki wzmacniacz do 3000 i czy nie będą stały za blisko ściany, 5 cm. Myślę że było by  lepiej z przednim basReflex. To może FYNE AUDIO F500 lub silver 2 .Czytałęm gdzieś że silver 2 ma zatyczki do bas reflex. Jakieś rozwiązanie w mojej sytuacji tyle że co z dźwiękiem się dzieje?  Budżet muszę naciągnąć jeszcze do kupienia Onkyo NS-6130. Co do wzmacniacza to myślałem o Advance Acoustics X-i75, Zakupy zrobię przed świętami na pewno coś oszczędzę. Wracając do tematu wzmacniacz i głośniki  a może Melodika BL40 MK3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatyczki do bas reflex możesz zrobić dla każdej kolumny. Kupić kawałek gąbki i wyciąć. Po prostu część producentów to daje w zestawie a część nie.

Bliskość ściany a bas reflex to dwie różne rzeczy. Są kolumny które blisko ściany grają dobrze a są też takie co grają źle. Możesz to po prostu sprawdzić. Jak wybierzesz kolumny bo widzę że tu masz olbrzymi dylemat to wtedy pomożemy dobrać wzmak. Nie na odwrót. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam no i po zakupach ... Kupiłem kolumny podłogowe. Diva 650 i Peachtree Audio Decco125 SKY dokupiłem kable CHORD CLEARWAY . 

Jestem Bardzo zadowolony ..  Gra to bardzo dobrze tego oczekiwałem. Pomijając wady wzmacniacza ocenie zestaw na 5..A wady to nap po podniesieniu basu czy wysokich na pilocie po wyłączeniu i włączeniu ustawienia się resetują.No i  głośność domyślna.Jest za głośno...  Dziękuje bardzo za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...