Skocz do zawartości

Salon 60m2


Aquafella

Recommended Posts

Witam. Chciałbym was prosić o pomoc w zawężeniu sprzętu który powinienem brać pod uwagę w zakupie.

Salon 6x10m z nieco podwyższonym sufitem(m.w do 4.2m)

Muzuka- rap dance house pop ale i klasyczna czasem :).

Mam komputer mini itx który rozważam jako źródło dźwięku cyfrowego+przetwornik ca, jednak do rozwazenia także odtwarzacz strumieniowy z wbudowanym przetwornikiem

No i rzecz jasna wzmacniacz i kolumny.

Budżet <10-12tys

Kanapa 3.5m od ściany (tej 6m) na której ma stanąć tv i granie.

Mam świadomość że w kuchni (druga strona salonu)nie będę słyszałem szczegółowo wszytskiego. 

 

Zapoznałem się że wcześniejszymi postami dotyczącymi doboru do takich pomieszczeń.

Pojawiały się sugestie kolumn Magnant 757 stx 300

Wśród Wzmacniaczey nad i Cambridge.

Dzięki za pomoc i sugestie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,duże i trudne pomieszczenie do nagłośnienia. Zacznę od kolumn - moim zdaniem najlepiej poradzą sobie Klipsch RP-8000F. To bardzo mocne, skuteczne kolumny, oferujący bardzo swobodny, dynamiczny, trochę koncertowy charakter grania. Ewentualnie spójrz jeszcze na Polk Audio RTi A9
Wzmacniacz - moja propozycja to Cambridge Audio CXA80, może NAD C368, Naim NAIT 5si, a funkcje sieciowe w przypadku NAD możemy uzyskać z modułu BluOS, w pozostałych przypadkach ze świetnego najnowszego odtwarzacza sieciowego Primare NP5 Prism.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam do naszego salonu na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odp

Zacząłem drążyć temat akustyki. 

Ten podwyższony Sufit będzie dwuspadowy-powyzej m.w 35m2 pomieszczenia(nad kuchnia będzie normalny)

Planowana podadzka betonowa też utrudni sprawe

Przesyłam rzut 

Zastanawiam się czy sufitu nie warto byłoby wyłożyć jakimiś panelami absorbujafymi-chcociazby w części tzn powyżej sprzętu i polu odlsuchowym 15m2

 

Screenshot_2019-10-28-08-10-57-548_com.google.android.apps.docs.png

Edytowano przez Aquafella
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Faktycznie pomieszczenie skompilowane. Ale do ogarnięcia.

Jako kolumny porównuje wspomniane przez ciebie magnaty 757 jako rewelacyjne kolumny w porównaniu do odpowiednika klipsch. Tu nie uraczysz ostrości ani szorstkości średnicy a moc, jasność , stereofonia i swoboda grania będzie na takim samym poziomie.

Wówczas jako wzmacniacz do nich atoll in100.

Kolejna opcja to wspomniane już Polk rtia9 i wówczas do nich polecam ci Cambridge CXA80. 

Zapraszamy na odsłuch, oo wyceny sprzętu no i w twoim przypadku szczególnie do wypożyczenia i odsłuchania sprzętu w domu.

Dobierzemy także kable i źródło. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...