Skocz do zawartości

Sprzęt do pokoju


Robert Gralicki

Recommended Posts

Część,

przeczytałem dziesiątki wątków, stron i porad. Postanowiłem kupić jakiś sprzęt grający do pokoju i tu zaczęły się problemy. Jak już wydawało mi się, że wybrałem to dalej drążąc temat ktoś negował wybór i podawał inne coś pod rozwagę. Ufff cóż to za ciężki temat!!

Może na początek kilka słów o tym co i gdzie chce słuchać. Otóż będzie to pokój z aneksem około 22m. Lubię słuchać klasyki, rocka czy alternatywy. Często poleci coś w stylu Nohavicy, piosenek z PPA czy czegoś ze spektaklu z jakiegoś teatru. 

Szukałem i zdecydowałem, że kolumny to Heco ms 900. Ale brałem po uwagę Melodika BL40 Mk 3 czy też Pylon Pearl 27.

Może ktoś ma inny pomysł?

Proszę o podpowiedź co wybrać lub w którym kierunku iść. 

Budżet to jakieś 4-5k maks.

 

Dziękuję z góry za każdą wypowiedź i pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada 1

Jak coś zrobi na tobie ogromne wrażenie - zastopuj, nie kupuj, posłuchaj jeszcze innych

Bo może być tak że w dłuższym czasie taki dźwięk będzie męczący i za pół roku będziesz szukał pomocy.

Rada 2

Są salony gdzie obsługa nie może się powstrzymać od trajlowania o "lepszości" zestawu lub samych kolumn nad innymi.(top hifi warszawa - wciska bowersy nawet do jamaszki)

 

Rada 3

W salonach wszystkie sprzęty są czułe na okablowanie. Zamiast wydać 90% kasy na sprzęt to po nawijaniu makaronu na uszy wydasz 60% na sprzęt i 40% na kable :D

 

Odsłuchaj na spokojnie i przeanalizuj co ci się spodobało w danych zestawach.

Tu na forum masz opcję zwrócenia się do S4home o wypożyczenie do domu.

Sprzęt używany pozwala kupić zestaw który kosztował kiedyś znacznie więcej niz ty dzisiaj zakłożyłeś budżet. Dźwiękowo będzie różnica.

Dobrym kontaktem jest "pumpurek" na allegro - napisz pogadaj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli szukasz sprzętu nowego to propozycje które wymieniłeś możesz po prostu u nas odsłuchać. Albo na miejscu albo wysyłkowo do czego zachęcam.

Co prawda ms900 już nie mam ale jest ich następca Aurora 700. 

Koledzy dobrze ci radzę. Do audio należy podejść na spokojnie. Moim zdaniem odsłuch domowy daje do tego możliwości. I zaprzyjazniasz się że sprzętem lub właśnie nie. I możesz porozmawiać w domowym gronie ze znajomymi co o tym sądzą. 

Pamiętaj audio będzie leżeć u ciebie. Ty będziesz na to patrzył i tego słuchał. Nie sprzedawca czy inni forumowicz.

Zapraszamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...