Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 do pokoju 20m2


kamilll

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników.  Za jakiś czas planuję zakup kina domowego, ale już teraz zaczynam zapoznawać się z tematem audio(jest laikiem). Zakup jest dla mnie bardzo ważny i chcę zrobić to świadomie. Na początek kilka informacji:.  

1.Chcę nabyć zestaw kolumn w systemie 5.1 + amplituner kina domowego. Całość będzie wykorzystywana głównie do oglądania filmów i seriali z serwisów streamingowych typu Amazon prime/Netflix/HBO+ blu-ray.
2. Pomieszczenie jakim dysponuję to pokój 20m2. Zamieszczam zdjęcia na końcu

3.Budżet jaki planuję przeznaczyć to  ok. 15tys.

Czytam forum od jakiegoś czasu i jeśli chodzi o kolumny to wstępnie wywnioskowałem, że te zestawy mogły by zaspokoić moje potrzeby: Dali oberon 7 5.0 set + sub(tylko jaki?) heco aurora 700 set + sub(jaki). Myślę że na początek chciałbym posłuchać tego na przyszłych odsłuchach. Teraz powiedzcie mi proszę jakie amplitunery sprawdzić z tymi kolumnami.

Tak jak wspomniałem wcześniej chcę kupić dobrze i zastanawiam się czy jest sens kupować np. mocniejsze nagłośnienie do pokoju 20 metrów? Czy zestawy wyżej wymienione to max możliwości i lepiej np. zainwestować w lepszej jakości amplituner, który wykorzysta dobrze kolumny? Kwota którą podałem mogła by być większa(całość kupiłbym puźniej ale do 20 tys bym rozbierał. Z drugiej strony nie chcę ładować kupy kasy jeśli w moim pokoju nie będe mógł tego w pełni wykorzystać.)

Proszę o podanie zestawów, które jeszcze warto odsłuchać. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

IMG_20190630_115404.thumb.jpg.8a92eb418647d86a8035afe85c9088f2.jpgIMG_20190630_115309.thumb.jpg.5ec949b5631de8678c8033775705ac81.jpg

Edytowano przez kamilll
za wcześnie zaakceptowana treść
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

pozostają odsłuchy. Masz przeznaczony budżet, który pozwoli Ci na wybór naprawdę dobrego systemu audio.

Zaczynając od elektroniki, wybierałbym pomiędzy urządzeniami klasy Denon AVR-X4500H lub Onkyo TX-RZ840. Jeśli system będzie służył zazwyczaj do kina domowego, bardziej nastawiałbym się na Onkyo. Kwestia kolumn to już bardziej indywidualne preferencje i odsłuchy. Na pewno warto posłuchać Dali Oberon 7 Set, bezpośrednia konkurencję, Monitor Audio Bronze 6, ale także moim zdaniem wyróżniające się Kef Q550 w konfiguracji wielokanałowej. Na koniec subwoofer - ze względu na niezbyt ogromne pomieszczenie zastosowałbym wersję zamknięta SVS SB-2000. To subwoofer charakteryzujący się dokładnością, szybkością, świetna kontrola i potężną mocą.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście jestem do dyspozycji. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, w tym budżecie masz bardzo szerokie pole manewru.

Moim zdaniem wybór oparł bym na dobrej elektronice. 

I tu mam 3 typy

Nad 758v3 jako amplituner z wyjątkowo dobrej kalibracji i brzmieniu. Jednak podstawowym wyposażeniu. 

Yamaha 1080 jako amplituner k znakomitych funkcjonalnościach oraz brzmieniu kinowym. Swobodnym przejrzystym. Bardzo dobra kalibracja.

I ostatnie to system łączony amplitunera z wzmacniaczem. Taki system daje ci możliwość stosowania lepszych wydajniejszych kolumn. I tu Yamaha 685 albo lepiej denon x3600 z zewnętrznym wzmakiem. A jego dobrał bym już konkretnie pod kolumny. 

Biorąc pod uwagę że korzystasz dużo z kina moim zdaniem opcja dwóch subwooferów jest tu jak znalazł. Dwa nawet słabszej klasy dają znacznie lepszy dźwięk niż jeden teoretycznie lepszy. I tak system oparty o heco aurora 700 i dwa suby jest znakomity.

Ewentualnie jaśniejsze granie bardziej swobodne to monitor audio bronze 6  na tyły model FX i do tego np dwa suby tannoy.

Zapraszam do kontaktu. Opowiemy na wszelkie pytania. Przygotujemy dobre ceny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Teraz już wiem jak się poruszać.

Mam pytanie jeszcze odnośnie subwoofera. Czytałem w wielu wątkach, że lepiej zagra sub większy, który ustawiony jest na niższej mocy niż mniejszy ustawiony na wyższej mocy. Czy to prawda? Czy  użycie większego suba  lub dwóch mniejszych nie będzie przesadzone?

Opcja odsłuchu. Jestem z okolic Lublina. Czy jest w Lublinie salon, w którym mogę zobaczyć i usłyszeć jak grają wszystkie tę sprzęty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Większy subwoofer z zapisem mocy gra lepiej. Tak samo dwa słabsze suby grają lepiej od jednego teoretycznie lepszego. Oczywiście tu należy patrzeć na wiele aspektów. Gdyż są konstrukcje bardziej i mniej udane. Więc w takim przypadku generakizuje. Zestawiając dwa mizerne suby no szału i tak się nie zrobi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...