Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 8000-10000zł


Jurek5551

Recommended Posts

Witam!

To mój pierwszy post na forum, zarejestrowałem się gdyż potrzebuję porad i pomocy w wyborze. Posiadam rx-v675 i dwie kolumny MA rx6, jako głośnik centralny i efektowe jakieś małe głośniczki yamahy. Pomieszczenie to salon 20 m2, chcę radykalnie poprawić jakość muzyki dlatego chcę zakupić dobry zestaw stereo. Widzę tutaj dwie drogi:

1. Pozostawienie obecnych kolumn i dokupienie lepszego głośnika centralnego (rx centre lub silver c150) oraz suba i oczywiście zakup stereo. Wady tego rozwiązania to niemożność dokupienia suba w kolorze walnut a suba MA nie chcę. Muszę też dobrać odpowiedni sprzęt do moich MA.

2. Sprzedaję swoje obecne kolumny i kupuję nowy cały zestaw, wtedy mogę wybrać inny kolor i lepiej wszystko dobrać brzmieniowo, oczywiście muszę zapłacić wiecej.

Można powiedzieć że słucham muzyki i oglądam filmy po 50%, przepinanie kabli do głośników nie jest dla mnie problemem. Oczekuję radykalnej poprawy dźwięku w stereo, chcę odtwarzać dźwięk z telewizora więc zależy mi aby przyzwoicie brzmiał dźwięk gorszej jakosci, chcę też odtwarzać pliki mp3, FLAC WAW z nośników pamięci i dysku sieciowego przez Wi-Fi. Wolałbym urządzenie w jednej obudowie ale nie odrzucam systemu dzielonego. Muzyka której słucham to po trochu wszystko ale najwięcej pop i disco, oczekuję dobrej stereofonii, szczegółowości, dobrej sceny i dobrego sprężystego basu. Zrobiłem już pobieżnie rozeznanie ale odsłuchy były krótkie i nie dały mi jeszcze odpowiedzi na pytanie czego chcę. Moim faworytem była Yamaha rn 803d ale padła przy porównaniu z nad 368, rost i rotel a14 też wypadły dużo lepiej, wszystko z b&w 706. Oczywiście powrócę jeszcze do tych odsłuchów także z innymi głośnikami. Słuchałem również pobieżnie onkyo 8250 ale jakość mnie nie zadowala, były też arcam A20 CXA60 i atoll in100, z MA silver8. Tutaj arcam najgorzej, atoll i cxa lepiej ze wskazaniem na atolla. Wygląda na to że jestem dosyć wybredny....

Moje typy co do elektroniki:

Atoll sda 100-200 demo do kupienia za 5-6k, nowe 10-12k

Naim atom do kupienia myślę że za 8k demo lub 13-15k Nowy z głośnikami

CXA60-80 + CXN za 6-8k

Nad 368+bluesound za 6k

Nad388 bluesound za 8k

Atoll am100 + st200 demo za ok 7k

Czy oppo udp203 nadaje się na źródło dźwięku do wzmacniacza?

Może inny wzmacniacz + bluesound node 2i?

Wiem że do tych cen należy doliczyć koszt centralnego i suba ale ich nie muszę kupować od razu, na ewentualne nowe głośniki zamiast MA 4-8tyś w zależności od tego co wybiorę z elektroniki i co usłyszę na odsłuchach, mogą to być podstawki. Często słucham niezbyt głośno, co będzie do tego lepsze? Niczego nie kupię bez odsłuchu w domu, nie stać mnie na eksperymenty. Potrzebuję pewnego ukierunkowania i Waszej wiedzy żeby wybrać. W najbliższym czasie wybiorę się na rzetelniejsze odsłuchy więc podzielę się wrażeniami. W razie dodatkowych pytań zapraszam.

 

 

Edytowano przez Jurek5551
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zestaw będziesz wykorzystywał po połowie - kino domowe i stereo, pozostawiłbym obecny system, szczególnie kolumny przednie, które nie są złe, dokupił dobry głośnik centralny i efektowe (najlepiej serii Silver od Monitor Audio) oraz subwoofer (tutaj proponuje SVS w wersji zamkniętej, żeby sprawdził się idealnie także w muzyce - model SB-1000 lub jeszcze mocniejszy SB-2000) a także dobry wzmacniacz. Może być NAD C368, ale wydaje mi się, że znacznie lepszą opcją do Twoich kolumn będzie urządzenie o bardziej dociąźonym, plastycznym brzmieniu. Spójrz na Musical Fidelity M3si, Naim NAIT 5si, Advance Acoustics X-75 lub X-i105, może trochę droższy Roksan Kandy K3. 
Są to wszystko kwestie odsłuchu, zapraszam serdecznie do naszego salonu. Oczywiście dla forumowicza indywidualna wycena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Moim zdaniem słusznie zauważyłeś i wytoczyles sobie świetna drogę. Jeśli przepinanie dwóch kabli na bananach nie stanowi dla ciebie problemu to właśnie w to bym poszedł. Nie ma wówczas miejsca na kompromisy.

I tak. Zostawił bym obecny amplituner oraz początkowo kolumny rozedmie aby sprawdzić jak dalej wyjść z sytuacji.

Jako wzmacniacz atoll in100 w obecnej cenie to hit wyboru. Znakomicie pasuje pod te kolumny.

Dalej wymienił bym kolumnę centralna. Tutaj jeśli znajdziesz to polują na klipsch 440c z tym że nie będzie kolory jaki chcesz.

Jeśli to dla ciebie ważne to faktycznie musisz nadal iść w monitor audio.

Co do suba to zdecydowanie polecam tannoy ts2.10 albo 2.12 rewelacyjny sub łączący kino i stereo. 

Zostanie nieco grosza na zapas. To w przypadku gdybyś chciał z czasem wymienić fronty albo tyly.

Zapraszamy po wyceny i na odsłuch.

Jeśli w taki sposób korzystasz z źródła to Yamaha wxad10 będzie dobrym wyborem. Ewentualnie drożej Onkyo 6130.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jurek5551 napisał:

A jakie propozycje względem źródła? Nie potrzebuję CD, chcę odtwarzać pliki mp3 flac przez usb-A i ewentualnie z dysku sieciowego. Co sądzisz o zastosowaniu zestawów all-in-one?

Możesz wybrane wzmacniacze uzupełnić dobrym odtwarzaczem sieciowym, jeśli jest wbudowany przetwornik, to świetnym rozwiązaniem będzie Primare NP5 Prism. Natomiast z zestawów all-in-one spójrz na najnowszy Cyrus One Cast, ewentualnie wspomniany NAD C336 z BluOS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszym źródłem będzie Chromecast audio. Podpinasz do wzmacniacza i to wszystko. Ale.. 

Najlepiej jakby wzmacniacz posiadał daca wejście optyczne lub zewnętrzny dac po optyku do daca i dalej do wzmacniacza. 

Jeszcze jest Chromecast 3 lub Ultra, trochę drożej, ale.. Przesylasz obrazy, filmy, z ultra jest opcja korzystania z przeglądarki internetowej na dużym ekranie telewizora... Dla jednych minus, dla mnie nie koniecznie. Posiadam Chromecast 3. 

Dźwięk zarówno Chromecast audio jak i Chromecast 3 bardzo dobry. Porównywalem obydwa. 

Sterowanie w obu przypadkach ze smartfona. 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę podłączyć telewizor optykiem więc potrzebuję co najmniej jedno ale lepiej dwa wolne wejścia cyfrowe w zestawie. Atoll+ onkyo odpada, wiem jest moduł cyfrowy do atolla ale nie znam jego możliwości a sporo podnosi cenę. Ze względu na chęć używania do telewizora podoba mi się wxc-50 bo ma podobne filtry/systemy poprawy/korekcji dźwięku jak mój amplituner i dosyć dobrze się to sprawdza. Czy są inne urządzenia o podobnych możliwościach? Nie wiem czy wytrzymam słuchanie tv bez korekty dźwięku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci dwa wejścia? Na chłodno to rozważ. Nie pytam bo upieram się przy sprzęcie. Pytam bo znacznie odsiewasz możliwości wyboru. 

Przykładowo tv z takim daciem fioo zagra tak samo jak z lepszym daciem. Kosztuje to mniej niż 100 zł a już nie zamyka możliwości wyboru. 

Dlatego zachęcam cię do kontaktu telefonicznego. Pogadamy i doradzimy kilka możliwości. Tych optymalnych cenowo. 

Być może właśnie dla ciebie jest przygotowany one cast. 

Zapraszamy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chcę podłączyć tv i mieć możliwość podłączyć coś jeszcze, ale nie jest to dla mnie dogmatem bo nie znam wszystkich mozliwosci które mnie zadowolą. Dlatego tu jestem, żeby zebrać więcej informacji choć już czas na poważniejsze odsłuchy które dopiero coś wniosą. Niestety jeszcze tego czasu nie mam, dlatego to tak trochę jałowo wygląda... Ale dzięki temu dowiedziałem się o takim fiio co jednak pewne rzeczy zmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Dzisiaj byłem na trochę dłuższym odsłuchu więc opiszę wrażenia. Muzyka to flac z pena. Ponieważ mam rx6 postawiono mi najmniejsze podłogowe silwery, na początek poszło cxa80 i cxn, niestety zestaw ten okazał się dla mnie zbyt ofensywnie i ostro grający. Po 20 min dosłownie rozbolały mnie uszy. Następnie in100 z cvn, tutaj już było lepiej ale coś brakowalo, podejrzewam że był mało używany bo był to inny egzemplarz niż poprzednio, ale już było dobrze. Następnie M2si z cvn, tutaj usłyszałem rzeczy których wcześniej nie słyszałem, dla mnie dźwięk był zdecydowanie najlepszy. Zmieniono jeszcze odtwarzacz- najpierw arcam cds50 i tutaj niewielka różnica na plus dla cvn i denon 800- tu poprawnie ale różnica już wyraźnie słyszalna. Niestety nie mieli M3si i X-i105 które też bym chętnie posłuchał. Sądzę że na kolejne odsłuchy muszę się wybrać z własnymi kolumnami i posłuchać wygrzanego atolla, M2si, M3si X-i105 jak również muszę usłyszeć to w połączeniu z onkyo 6130, 6170 czy yamaha wxc i dopiero podjąć decyzję co brać na odsłuch do domu. Jeśli ktoś ma jakieś uwagi to zapraszam.

Edytowano przez Jurek5551
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę tylko ze swojego doświadczenia i posiadanych sprzętów wpisać,że streamery Onkyo brzmią bardziej analogowo i lepiej niż Yamaha WXAD aczkolwiek ich obsługa z dedykowanej aplikacji to nie jest mistrzostwo i bluesound robi to lepiej. Przed zakupem swojego Atolla in100se porównywałęm go z CXA80 na swoich kolumnach i wybrałem Atolla chociaż trochę brakuje funkcjonalności CXA. Akustyka, wzmacniacz i kolumny zrobią Ci najwięcej dźwięku, streamer wybierz jako ostatni. Ja bym chętnie zmienił właśnie swoje 6130 na 6170 ale raczej dołożę do głośników. Są przypadki na forum zadowolonych użytkowników ze wzmacniaczem za 12 tys i malinką podłączoną do tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest.

Chodź często zapominamy że źródło jest równie ważne co wzmacniacz. Niestety ale tak jest. Producenci to wiedza i dlatego często gęsto wzmacniacz z CD od kompletu kosztują tyle samo. A wydawać się może że we wzmacniaczu technologia lepsza 

Ale jest tak jak mówisz. Są źródła po prostu dobre. Przemyślane które grają nad wyraz swojej ceny. Malinka czy inne typowo źródła cyfrowe i dodatkowe zewnętrzne daci.

Więc to absolutnie wchodzi w grę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam ponownie, czas na zdanie relacji. Zakupiłem może nawet dla siebie trochę niespodziewanie M2si + CXN w blackfridayowej promocji za 6000, zainteresowani domyślą się gdzie. Było trochę zamieszania z odbiorem więc dostałem jeszcze dobry rabat na kable. Zestawu tego słuchałem wcześniej więc nie brałem w ciemno. Teraz już drugi dzień słucham z zadowoleniem, okazuje się że branża miała rację żeby zostawić głośniki i moje kolumny dostały drugie życie. W mojej subiektywnej ocenie zestaw ten gra mocnym basem i ogólnie nieco skrajami pasma ale dla mnie nie jest to męczące. Wydaje się jakby kolumny były odrobinę za duże do pomieszczenia i głośności z jaką słucham, czasami przydałby się loudness ale mam wielką awersję do tego wynalazku więc i tak bym nie używał. Uzyskałem to co chciałem czyli radykalną poprawę dźwięku w stereo, teraz nawet przy niskich poziomach głośności (słucham między 8-9) czuć w dźwięku potęgę i moc a znane mi utwory odkrywam na nowo. Dźwięk z tv też zyskał. Jako że jestem bardzo wybredny dostrzegłem pewne mankamenty przy obsłudze ale to pikuś. Cvn czyta mój dysk 1,5 TB z ntfs a tego się trochę obawiałem, nigdy nie używałem radia internetowego a teraz odkryłem jaka to fajna sprawa a jakość dźwięku jest nawet dobra (128). Chciałbym podziękować wszystkim którzy mi pomogli swoimi radami.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...