Skocz do zawartości

Onkyo TX-NR686 + PC - problem z zanikiem obrazu i dźwięku po HDMI w 4K


Rav-X

Recommended Posts

4 godziny temu, lolekdrugi napisał:

@john maj brakuje uziemienia :) Zmiana kabla Ci nic nie da.

Musisz uziemić amplituner oraz telewizor z amplitunerem. W amplitunerze masz śrubkę GND dla phono, możesz spokojnie do niej podpiąć uziemienie i do tej śrubki również podepnij przewód który uziemi telewizor. W TV będzie trudniej ponieważ nie ma śrubki "gnd" musisz improwizować. Daj znać czy pomogło.

Hmm. Ciekawy pomysł. Z tym się jeszcze nie spotkałem. Ale uziemienie jak słyszałem dotyczy jedynie problemów jak sub wydaje z siebie jakieś dźwięki. U mnie do ampli podłączone jest kilka urządzeń: konsola xbox one, tv box nvidia shield, player UHD Panasonic, kiedyś tuner SAT i PC, a problemy z czarnym ekranem są wyłącznie na PC. Na wszystkich innych źródłach jest ok. Na YT jak coś oglądam na nvidia shield czasami tak się dzieje, ale wyłącznie na YT. Netflix, HBO MAX, Canal+, Amazon działają też idealnie. Może więc jakiś problem z odświeżaniem ?

To co piszesz raczej by dotyczyło sytuacji jak ampli by mi przerywało na wszystkich źródłach, a nie tylko na jednym. Np. z xbox one ani razu się tak nie zdarzyło.

Przyglądałem się wczoraj w nocy Danonom. I w jednym z nich producent chwali się wyeliminowaniem tzw "czarnego ekranu" cokolwiek to znaczy :) Ale pisze, że właśnie ma jakieś zabezpieczenie przed szybką zmianą rozdzielczości. Może to ten problem ?

Edytowano przez john maj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, john maj napisał:

Ale uziemienie jak słyszałem dotyczy jedynie problemów jak sub wydaje z siebie jakieś dźwięki.

nie tylko.

32 minuty temu, john maj napisał:

a problemy z czarnym ekranem są wyłącznie na PC

dokładnie tak.

32 minuty temu, john maj napisał:

To co piszesz raczej by dotyczyło sytuacji jak ampli by mi przerywało na wszystkich źródłach, a nie tylko na jednym. Np. z xbox one ani razu się tak nie zdarzyło.

kabel kosztuje hmm 0,50/mb kup dwa metry, nie zbiedniejesz. Spróbuj to zrobić po prostu i tyle.

Z tych wszystkich urządzeń jeżeli dobrze kojarzę na chwilę obecną uziemiony masz tylko komputer (o ile masz prawidłowo wykonana instalację elektryczną).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update informacji: Kupiłem Denona AVR-S760H. Jak na razie czarny ekran się nie pojawił ani razu. A np. na Onkyo jak się wyłączyło i włączyło ponownie ampli to już w odstępie 2 min miałem z 10 czarnych ekranów. 

Natomiast teraz ogarniam Atmosa z Windows10. Jak ktoś wie to może pomoże.

- Denon (podobnie zresztą jak Onkyo) nie widzi Atmosa czy nawet 5.1 Wszystko zalicza jako PCM multikanałowe. To jedna rzecz.

- Druga sprawa to kwestia ustawienia i nie wiem czy przypadkiem nie popełniłem błędu z tym Denonem bo w ustawieniach mogłem zaznaczyć wyłącznie głośniki boczne (główne), a nie tylne. Tylne były tylko zarezerwowane do Atmosa. A ja mam taką konfigurację: Główne duże Fronty, suba, głośniki tylne i głośniki sufitowe przednie. Skonfigurowałem to tak, że naprawdę tylne są widziane w Denonie jako boczne. Przy czym te tylne i tak mam tak blisko, że od biedy, szczególnie przy odpowiednim nakierowaniu można uznać za boczne bo są blisko fotela. Jakiś 1m od fotela. Ale w Onkyo nawet na oznaczeniu było to opisane jako surround height or back i jak pamiętam mogłem na grafice ustawień zrobić jako 5.1.2 ... Czy na tym Denonie też tak można ?

 

Na marginesie dodam, że dźwięk ze spotify mnie powalił na ziemię z tego Denona.... Nie wiem, będę chyba słuchać tylko muzyki :)Denon wydobywa z moich głośników to co najlepsze Wcześniej np. na Onkyo w ogóle były bardzo słabe basy z głośników frontowych. Mam i tak suba, który w tym trybie nie gra tylko same głośniki i to jak :). Tak samo film w Atmosie to coś pięknego. Obecnie jest bajka. Do tego jakość dźwięku jest tak dobra, że rozróżnia się wszystko po prostu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, john maj napisał:

Natomiast teraz ogarniam Atmosa z Windows10. Jak ktoś wie to może pomoże.

- Denon (podobnie zresztą jak Onkyo) nie widzi Atmosa czy nawet 5.1 Wszystko zalicza jako PCM multikanałowe. To jedna rzecz.

z komputera jak dobrze pamiętam to jest ok.

 

1 godzinę temu, john maj napisał:

Na marginesie dodam, że dźwięk ze spotify mnie powalił na ziemię z tego Denona.... Nie wiem, będę chyba słuchać tylko muzyki :)Denon wydobywa z moich głośników to co najlepsze Wcześniej np. na Onkyo w ogóle były bardzo słabe basy z głośników frontowych. Mam i tak suba, który w tym trybie nie gra tylko same głośniki i to jak :). Tak samo film w Atmosie to coś pięknego. Obecnie jest bajka. Do tego jakość dźwięku jest tak dobra, że rozróżnia się wszystko po prostu.

miałeś źle ustawione Onkyo i tyle.

 

co do problemów z mruganiem rozumiem, że uziemiać nie próbowałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, john maj napisał:

- Druga sprawa to kwestia ustawienia i nie wiem czy przypadkiem nie popełniłem błędu z tym Denonem bo w ustawieniach mogłem zaznaczyć wyłącznie głośniki boczne (główne), a nie tylne. Tylne były tylko zarezerwowane do Atmosa. A ja mam taką konfigurację: Główne duże Fronty, suba, głośniki tylne i głośniki sufitowe przednie. Skonfigurowałem to tak, że naprawdę tylne są widziane w Denonie jako boczne. Przy czym te tylne i tak mam tak blisko, że od biedy, szczególnie przy odpowiednim nakierowaniu można uznać za boczne bo są blisko fotela. Jakiś 1m od fotela. Ale w Onkyo nawet na oznaczeniu było to opisane jako surround height or back i jak pamiętam mogłem na grafice ustawień zrobić jako 5.1.2 ... Czy na tym Denonie też tak można ?

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem. Układ dla 5.1.2 jest jak poniżej, nie ma tu tylnych surround, są po prostu surroud które instaluje się wg. Dolby po bokach delikatnie z tyłu (90-110 stopni od osi). Tylne surruond (135-150) występują dopiero w 7.1.2. Tu nie ma miejsca na własne pomysły.

5.1.2.thumb.PNG.cea29f0089755c457e6483dfc30f20a6.PNG

7.1.2.thumb.PNG.2472fbd089c9400e40259a696847c06e.PNG

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Butler napisał:

Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem. Układ dla 5.1.2 jest jak poniżej, nie ma tu tylnych surround, są po prostu surroud które instaluje się wg. Dolby po bokach delikatnie z tyłu (90-110 stopni od osi). Tylne surruond (135-150) występują dopiero w 7.1.2. Tu nie ma miejsca na własne pomysły.

 

Wielkie dzięki za odpowiedź !

Nie mam fizycznej możliwości zamontowania po bokach bo z jednej strony jest regał, ale załóżmy, że po prostu wstawiłbym głośnik pomiędzy rzeczy na regale (choć drgania itd), ale z drugiego boku mam centralnie drzwi balkonowe więc nie mogą stać tam.  Więc wygląda to u mnie tak, że pod prostym kątem, ale tuż za mną są te głośniki.  Od miejsca odsłuchowego do tylnych głośników ok 1,20m po linii prostej do tyłu, a na lewo i prawo ok 15cm. więc na upartego są jakby z boku, ale bardziej z tyłu niż z boku :)  Natomiast w ustawieniach graficznych Denona przy wstępnej kalibracji one były centralnie z boku choć jak sobie teraz przypominam już podczas autokalibracji były rzeczywiście bardziej po skosie z tyłu.

Pytanie jest takie: czy taki Atmos ma sens ? Wiem, że trochę późno bo po 4 latach :), ale przy okazji nowego sprzętu może lepiej coś innego ustawić ? Generalnie salon jest mały i np głośnik centralny oddalony jest  o ok 2m, fronty o ok 5m.

Trochę się dziwię dlaczego w Atmosie tak zrobiono żeby w 5.1.2 te głośniki były jako boczne. Nawet jakbym zamienił frontowe, atmosowe, które teraz są z przodu pod sufitem to i tak powinienem je umieścić wg. Denona nad tymi bocznymi.

Jestem otwarty na rady lub może po prostu nie ma czym się przejmować ?

Edytowano przez john maj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, john maj napisał:

Generalnie salon jest mały i np głośnik centralny oddalony jest  o ok 2m, fronty o ok 5m.

Nie potrafię sobie tego wyobrazić skąd masz taką różnicę.

1 godzinę temu, john maj napisał:

Trochę się dziwię dlaczego w Atmosie tak zrobiono żeby w 5.1.2 te głośniki były jako boczne. Nawet jakbym zamienił frontowe, atmosowe, które teraz są z przodu pod sufitem to i tak powinienem je umieścić wg. Denona nad tymi bocznymi.

Dziwisz się bo zapewne nigdy wcześniej nie orientowałeś się jak wyglądają zalecenia Dolby czy DTS. Wiem po sobie, dla mnie kiedyś surround musiał być gdzieś z tyłu w górnym rogu, co za filozofia przecież, tyły to tyły i kropka. A to błąd... Obecnie najnowszym systemem kodowania od Dolby jest właśnie Atmos. On nie ma zakodowanych stricte poszczególnych kanałów, tylko zawiera w sobie kod obiektowy który w Twoim systemie amplituner porozdziela na konkretne głośniki. Jeśli jest ścieżka Atmos, to zagra zarówno na 5.1.2, jak i np 9.2.6 itp. Dolby dla prawidłowej realizacji wymaga ustawienia głośników wg. zaleceń. Skoro dla systemu 5.1.2 Atmosy sufitowe maja być nad głową delikatnie z przodu, to tak ma być. Jeśli marzy Ci się bardziej rozwinięty system to robisz 5.1.4, wówczas dwa Atmosy są przed Tobą, a dwa za Tobą. Ale uwaga, musisz mieć wówczas sofę odstawioną od tylnej ściany co najmniej metr by to miało w ogóle sens. Grafika trochę w złej skali, zwróć jednak uwagę na podane kąty i odległości.

5.1.4.thumb.PNG.48c89465b20f519a0c659bdd79b4515e.PNG

1738520624_pooeniewysokocigonikw.PNG.d6bfe3d43c946634d18da9961677ccfa.PNG

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Żaden amplituner kinowy nie będzie powalał w stereo. Nawet z Spotify. To nie jest ich zadanie.

no nie, to tak nie działa. Jedynie w cenie amplitunera dostaniemy dużo lepszy wzmacniacz stereo i tyle. Jednak w przypadku dwóch urządzeń o tych samych parametrach, nie ma różnic.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? Poczekaj poczekaj.

"W przypadku dwóch urządzeń o tych samych parametrach nie ma różnic"

Mówimy o amplitunerze kina i wzmacniaczu stereo?

Jakich parametrach? Które parametry decydują że tak skrajne dwa urządzenia graja identycznie?

Ja się jeszcze z tym nie spotkałem a przewaliłem przez te naście lat no strzelam że tony sprzetu przez ręce.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, S4Home napisał:

skrajne dwa urządzenia

Skrajne? Bez przesady. Pomijając naszą obsesyjną familę forumową zakładam, że dla większości użytkowników nie będzie żadnej różnicy, albo będzie ona zupełnie nieistotna.

9 minut temu, S4Home napisał:

Ja się jeszcze z tym nie spotkałem a przewaliłem przez te naście lat no strzelam że tony sprzetu przez ręce.

Nie spotkałeś nigdy amplitunera kina który zagrał lepiej jak wzmacniacz stereo?

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale Wy tak na serio?

Tak spotkałem, amplituner Arcama kinowy zagrał lepiej niż wzmacniacz na przykład Denona PMA 520. Ale cena tez była inna.

Ok, ale teraz to Wy chyba robicie sobie takie nabijanie ze mnie że realnie nie słyszycie różnicy.

Dobra, prawie się nabrałem :P

😜

Czwartkowe śmieszkowanie :)

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, S4Home napisał:

Tak spotkałem, amplituner Arcama kinowy zagrał lepiej niż wzmacniacz na przykład Denona PMA 520. Ale cena tez była inna.

No i dla mnie to wystarczy. @lolekdrugi przecież napisał

34 minuty temu, lolekdrugi napisał:

w cenie amplitunera dostaniemy dużo lepszy wzmacniacz stereo

No i przecież to też się zgadza.

A że trzeba dopłacić do Arcama x10 by mieć lepsze stereo to zupełnie inna sprawa. Jak będą grały w zbliżonej jakości to parametry będą mieć przecież także zbliżone, z tym że amplituner oprócz tej sekcji posiada wiele innych układów że aż głowa boli - a to generuje koszty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Butler napisał:

Nie potrafię sobie tego wyobrazić skąd masz taką różnicę.

Dziwisz się bo zapewne nigdy wcześniej nie orientowałeś się jak wyglądają zalecenia Dolby czy DTS. Wiem po sobie, dla mnie kiedyś surround musiał być gdzieś z tyłu w górnym rogu, co za filozofia przecież, tyły to tyły i kropka. A to błąd... Obecnie najnowszym systemem kodowania od Dolby jest właśnie Atmos. On nie ma zakodowanych stricte poszczególnych kanałów, tylko zawiera w sobie kod obiektowy który w Twoim systemie amplituner porozdziela na konkretne głośniki. Jeśli jest ścieżka Atmos, to zagra zarówno na 5.1.2, jak i np 9.2.6 itp. Dolby dla prawidłowej realizacji wymaga ustawienia głośników wg. zaleceń. Skoro dla systemu 5.1.2 Atmosy sufitowe maja być nad głową delikatnie z przodu, to tak ma być. Jeśli marzy Ci się bardziej rozwinięty system to robisz 5.1.4, wówczas dwa Atmosy są przed Tobą, a dwa za Tobą. Ale uwaga, musisz mieć wówczas sofę odstawioną od tylnej ściany co najmniej metr by to miało w ogóle sens. Grafika trochę w złej skali, zwróć jednak uwagę na podane kąty i odległości.

Dziękuję za odpowiedź. Więc jeśli mam jednak je trochę z tyłu to bardzo zniekształca dźwięk ? Następna sprawa jest taka, że i tak większość filmów jakie mam na DVD czy BD ma wciąż dźwięk 5.1 czy DTS więc albo idą w trybie zmienionym automatycznie przez Denona lub natywnym DTS HD- DTS HD. I w tym wypadku przecież normalnie w 5.1 są głośniki z tyłu. Możecie więc mi napisać czy w przypadku takich dźwięków, a nie Atmosa również ma to negatywny wpływ ?

Druga sprawa to z Windows 10. Jaj już pisałem Denon (ale i Onkyo) widzi to jako PCM multi. Tylko w samym windowsie pojawia się na chwilę Atmosa, ale w grach zawsze PCM multi. Czy da się jakoś ustawić w Windows10 żeby nie było tego PCM tylko np. 5.1 ? Bo większość gier idzie właśnie w 5.1 ? W ogóle o ile twórcy sprzętu komputerowego coraz lepiej radzą sobie z video typu HDR itd o tyle audio jest jakby zapomniane. W samej konfiguracji Atmosa w Windows nie mogę ustawić tak jak w Denonie i głośniki sufitowe na froncie są widziane chyba jako boczne sufitowe :) I po przesiadce z Onkyo czuję jakieś dziwne dźwięki z tych tylno-bocznych. Jest może jakaś aplikacja do windows10 z dokładniejszym ustawieniem dźwięku wielokanałowego ?

Co do tych moich ustawień to fronty są tuż przy ścianie, a głośnik centralny pod TV. Głośniki frontowe stoją za TV (inaczej się nie da), ale przesadziłem z odległościami wczoraj pisząc. Mam jednak ok 1,5 mam do centralnego i ok 2,5m do frontowych.

Co do różnic w dźwięku (jaka tu rozgorzała dyskusja) to być może kwestia autokalibracji. Denon mi poustawiał inaczej wiele parametrów. Część jak omy, które się ustawiało ręcznie na Onkyo tutaj w ogóle. I tam i tu korzystałem wyłącznie z autokalibracji. Więc to może zasługa tego, a nie samego sprzętu. Ale dźwięk ze spotify mnie rzucił na ziemię. Wszystkie dźwięki wydają się teraz być takie bardziej wyraziste i miękkie czy to w filmach czy muzyce czy grach. Wcześniej na Onkyo było mocniejsze uderzenie, ale mniej wyraziste. Wcześniej bas tak rzucał, że musiałem zmniejszyć ich ilość bo przyszedł sąsiad :) I ten bas dawał taki efekt, że chodziła podłoga, a teraz ten bas jakby rozchodzi się w powietrzu i go czuję ale dokładnie w miejscu nasłuchowym, a nie głównie na podłodze. Generalnie co muszę przyznać to nie spodziewałem się aż tak wielkich różnic w audio jeśli chodzi o Onkyo i Denona. Ampli głównie zmieniłem z uwagi na czarny ekran z PC, a tutaj takie zmiany w sferze dźwięku, że szok... :)

Edytowano przez john maj
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, john maj napisał:

ale w grach zawsze PCM multi. Czy da się jakoś ustawić w Windows10 żeby nie było tego PCM tylko np. 5.1

nie, gry wysyłają PCM i to ma być jak jest ponieważ PCM to jest dźwięk bezpośredni i to gra sobie decyduje co gdzie ma być słychać.

 

6 minut temu, john maj napisał:

I tam i tu korzystałem wyłącznie z autokalibracji. Więc to może zasługa tego, a nie samego sprzętu.

i trafiłeś w punkt, to jest tylko i wyłącznie sprawa softu a nie samego sprzętu.

 

7 minut temu, john maj napisał:

. Ampli głównie zmieniłem z uwagi na czarny ekran z PC, a tutaj takie zmiany w sferze dźwięku, że szok... :)

mnie nadal intryguje to uziemienie czy w końcu sprawdziłeś to czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, john maj napisał:

...lub natywnym DTS HD- DTS HD. I w tym wypadku przecież normalnie w 5.1 są głośniki z tyłu.

I znowu błąd... Zapomnij o tych tyłach. Surround to nie tyły, ciągnie to się wszystkim jak smród po gaciach :D

DTS jednak w odróżnieniu od Dolby daje więcej swobody. https://cinematic.pl/dts-hd-wszystko-o-formacie/

Nie ma co też przesadzać, ludzie robią różne kompromisy i są zadowoleni z efektów. Ale miej na uwadze że przy dobrze rozstawionym systemie dźwięk będzie pochodził z miejsca w którym producent chciał byś go usłyszał. Każde Twoje odejście od schematu zaburzy ten schemat. Subiektywnie jednak będzie ok.

26 minut temu, john maj napisał:

Druga sprawa to z Windows 10.

Z tym sam będę walczyć. Na razie PS5 i XBX dają rodzince frajdę a kompa mocnego dopiero składam żeby mi 4K pociągnął.

26 minut temu, john maj napisał:

Generalnie co muszę przyznać to nie spodziewałem się aż tak wielkich różnic w audio jeśli chodzi o Onkyo i Denona. Ampli głównie zmieniłem z uwagi na czarny ekran z PC, a tutaj takie zmiany w sferze dźwięku, że szok... :)

Wszystko (większość) zależy od kolumn i akustyki pomieszczenia, równie dobrze to mogło by zadziałać w drugą stronę i Onkyo lepiej by zagrał. Decydują nawet takie "niuanse" jak kalibracja która z jakiegoś powodu będzie źle wykonana i opinia negatywna gotowa.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Butler napisał:

Z tym sam będę walczyć. Na razie PS5 i XBX dają rodzince frajdę a kompa mocnego dopiero składam żeby mi 4K pociągnął.

Na xbox one Atmos był prawidłowo rozpoznawany przez Onkyo. Tu jeszcze nie sprawdzałem, ale zakładam, że będzie tak samo. Tylko z Windows10 są takie problemy.

Podsumowując jestem z tego Denona zadowolony. Muszę jeszcze ogarnąć wiele funkcji i ustawień. Jest mniejszy i zgrabniejszy co dla mnie jest zaletą. Dźwięk dopiero od nowa z niego poznaję. Jak pisałem - jest taki bardziej delikatny i precyzyjny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, john maj napisał:

Na xbox one Atmos był prawidłowo rozpoznawany przez Onkyo. Tu jeszcze nie sprawdzałem, ale zakładam, że będzie tak samo. Tylko z Windows10 są takie problemy

Czy Ty masz jakieś problemy z czytaniem?

Napisałem Ci, gry mają dawać PCM i to jest ok bo wtedy gra/konsola obrabia wszystko i podaje sygnał do amplitunera który tego nie musi dekodować tylko to wzmacnia i nic więcej.

Na Windowsie jest podobnie chociaż można tam wymusić pewne sprawy jednak jeżeli gra obsługuje całość to do ampka idzie już sygnał zdekodowany dlatego dostajesz PCM i to jest również ok.

Atmosa jeżeli widziałeś to była sytuacja gdy kodowaniem zajmował się amplituner a nie konsola.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lolekdrugi napisał:

Czy Ty masz jakieś problemy z czytaniem?

Napisałem Ci, gry mają dawać PCM i to jest ok bo wtedy gra/konsola obrabia wszystko i podaje sygnał do amplitunera który tego nie musi dekodować tylko to wzmacnia i nic więcej.

Na Windowsie jest podobnie chociaż można tam wymusić pewne sprawy jednak jeżeli gra obsługuje całość to do ampka idzie już sygnał zdekodowany dlatego dostajesz PCM i to jest również ok.

Atmosa jeżeli widziałeś to była sytuacja gdy kodowaniem zajmował się amplituner a nie konsola.

A ok. Dzięki za dokładne wytłumaczenie. A może wiesz jak zmusić Windowsa przy ustawieniu Atmosa żeby ustawić górne kolumny sufitowe ? Bo jest jeden schemat w którym są tylko boczne sufitowe i tylko tak można ustawić Atmosa w Windows10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, john maj napisał:

A może wiesz jak zmusić Windowsa przy ustawieniu Atmosa żeby ustawić górne kolumny sufitowe ? Bo jest jeden schemat w którym są tylko boczne sufitowe i tylko tak można ustawić Atmosa w Windows10

niestety nie pomogę w tym zakresie :( Ale wiem, że podobno w Windowsie jest z tym w ogóle coś dziwnego jeżeli chodzi o ustawienia dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra :) Zrobiłem test w grze i przeszedłem się po głośnej ruchliwej drodze i dźwięki za mną były z tylnych głośników (przypisanych jako boczne). Jak stanąłem przed ciężarówką dźwięki były z przodu. A jak zacząłem się obracać zmieniały położenie w głośnikach więc chyba jest ok z tym Atmosem :)

Po 3 dniach na Denonie żadnego czarnego ekranu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sassin’s Creed Origins (Xbox One X)

Back 4 Blood

Battlefield 1 (PC)

Battlefield 2042

Borderlands 3

Call of Duty: Modern Warfare (including Warzone)

Call of Duty: Cold War

Call of Duty Vanguard

Crackdown 3  (Xbox One/Xbox One X)

Cyberpunk 2077

Diablo II

Far Cry 6

Final Fantasy XV (Xbox One X)

For Honor

Forza Horizon 4

Forza Horizon 5

Gears of War 4 (Xbox One X)

Gears 5

Grounded

GRID

Guardians of the Galaxy

Halo Infinite

Immortals Fenyx Rising

Microsoft Flight Simulator

Mass Effect: Andromeda (PC)

Metro Exodus

Need for Speed Heat

No Man's Sky

Overwatch

Ori and the Will of the Wisps

Pyschonauts 2

Rise Of The Tomb Raider (Xbox One X)

Resident Evil 2

Resident Evil: Village

Rocket League

Sea of Thieves

Shadow of the Tomb Raider

Super Lucky’s Tale (Xbox One X)

Star Wars: Battlefront II 

Star Wars: Battlefront

Star Wars Jedi: Fallen Order

The Division 2

Tom Clancy's The Division 2

Zone of the Enders: The 2nd Runner

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lolekdrugi napisał:

 

co to za gra co wspiera Atmosa bo jak mnie pamięć nie myli to chyba nie bardzo są obecnie takie gry. One bardziej 7.1 właśnie obsługują.

Tak, tak nie chodziło mi dokładnie o Atmosa tylko cokolwiek ponad stereo :) Te gry co ja mam mają 5.1, a Denon jakoś to ustawia po swojemu żeby było na wszystkich głośnikach. W trybie pure czyste 5.1

I mam jeszcze takie pytanie i proszę o pomoc. Studiuję dokładnie instrukcję i okazało się, że Denon w bardzo łatwym i intuicyjnym systemie podłączania i autokalibracji ustawił automatycznie 8 ohm . Żeby to zmienić należy wykonać jakąś kombinację klawiszy i ustawić 4 ohm lub 6 ohm . Moje kolumny w opisie mają taką informację:

Średnia impedancja 6 Ohm, Zalecana impedancja wzmacniacza 4-8 ohm . Są to kolumny: TAGA HARMONY 606 TAV-606 v3 i KOLUMNY SURROUND TAGA 606S v.3

Od 4 dni nawet nie wiedząc Denon działa z nimi  w trybie 8 ohm i wszystko jest ok. Czy powinienem zmienić na 6 ohm ? Czytałem gdzieś, że to może doprowadzić do uszkodzenia kolumn, czy to prawda ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...