Skocz do zawartości
Rav-X

Onkyo TX-NR686 + PC - problem z zanikiem obrazu i dźwięku po HDMI w 4K

Recommended Posts

No własnie mało jest tematów , jeszcze mniej rozwiązanych ( a te rozwiązania mi nie pomagają ) 

Moja teoria jest taka

Jeżeli TV i PC bezpośrednio podpięte dają 4K 60Hz HDR  to wina leży gdzieś po "środku "  kabel lub amplituner - zakładając że amp jest ok ( niby nowy dopiero mam go parę dni więc najpierw zacznę od tańszego rozwiązania ) to zostają kable , i teraz tak , problemem jest to że ten kabel musi  w tym momencie przerzucić wszystkie dostępne na nim technologie czyli jak wyżej 4k 60Hz HDR ale i dodatkowo dźwięk nawet w dolby atmos i DTS  , podpięty PC pod TV tylko dźwięk stereo przepuszczał dlatego mógł obraz wyświetlić  ... i potrzeby jest naprawdę porządny kabel z certyfikatem premium albo klasę wyższy nawet (wspomniany HDMI2.1) , zakładam też że tylko między PC a ampkiem taki kabel  , do TV nadal tylko ma obraz transmitować i ARC obsłużyć więc ten co mam chyba wystarczy ,

spróbuje namierzyć gdzieś na wypożyczenie taki kabel i sprawdzę w razie czego dam znać .

Wina chyba leży po stronie windowsa ,lub sterowników karty graficznej jest sporo artykułów na necie o tym .

Edytowano przez anderg

no i klops , kabel ze standardem HDMI 2.1 też nie pomógł :( 

@anderg - ja w sumie odrzuciłem tą opcję,  mógłbyś mi powiedzieć na czym opierasz swoja tezę że to wina sterowników lub windowsa , skoro tak jak już pisałem podłączenie bezpośrednio pod TV daje HDR w 4K 60Hz ? 

Postaram się z serwisem onkyo skontaktować.

Jeszcze w razie czego - czy jest opcja bym np PC pod TV podłączył(normalnie kablem HDMI) a dźwięk do amplitunera , z tym że nie mam SPDIF wyjścia na płycie tylko jack - jakieś 4 wyjścia ( teoretycznie jest 7.1) ale czy dało by rade z karty graficznej puścić dźwięk przez DISPLAY PORT (kabel DP-HDMI ) jeszcze dodatkowo ? 

Ja mam w onkyo 2 hdmi wyjściowe do tv , 1 do arc , 2gi by mieć normalny obraz z pc-ta. Na arc jest taki "brzydki" ;)  Także jest dziwnie , wolę nie wnikać

@prasky89 no to faktycznie kicha. Jak szukałem rozwiązania problemu u mnie to też się spotkałem z opiniami, że są jakieś niedopracowania w Windowsie, tak jak pisał @anderg i prawdopodobnie jest coś na rzeczy. Tak samo Windows 10 do tej pory ma problem ze skalowaniem obrazu przy programach Win32, gdzie Windows 7 całkiem nieźle sobie z tym radził.

Ja pisałem do supportu Onkyo jak zacząłem ten wątek, do dnia dzisiejszego nie dostałem odpowiedzi, ale spróbuj, może ci odpiszą.

Mi działało tak, że PC miałem podłączony do TV po HDMI 2, ampli z TV po HDMI 1 z włączonym ARC. Na ampli ustawione na TV (zazwyczaj samo się ustawia) i dźwięk z komputera normalnie leciał mi przez amplituner. Dla mnie minusem tego rozwiązania było to, że telewizor ograniczał do podstawowego kodowania Dolby Digital i DTS.

ehh szkoda nawet gadać ...problem rozwiązany , co się okazało - amplitunery onkyo (nie wiem czy wszystkie ) mają ukrytą funkcję trybu hdmi -STANDARD I ENCHANCED !

żeby zmienić między trybami trzeba przytrzymać na frontowym panelu przycisk BD/DVD i kliknąć ON/STANDBY wtedy przeskakuje między tymi trybami , kurczę tak ważna funkcja to mogli to napisać gdzieś wielkimi literami , jak ktoś tego nie wie to jest za przeproszeniem w dupie ... a już miałem zwracać ampli .

Dzięki za zainteresowanie .

@prasky89 ciekawe info., nie wiedziałem o takiej opcji. Jak do tego doszedłeś i na jakie ustawienie przełączyłeś? Wiesz może co to zmienia? I najważniejsze czy w całości rozwiązało ci problem czy są jakieś efekty uboczne?

@Rav-X tak, w całości rozwiązało problem , śmiga HDR w 4k 60hz , od razu pokazuje też że to 4k jest rozdzielczością natywną , poprzednio było 1080 - znalazłem gdzieś na reddicie jeden mały post o tym.

Ja przestawiłem na enhaced ..

Najgorsze jest to że w samej instrukcji nie ma tej opcji podanej , jest tylko opcja twardy reset - tak samo prawie tylko trzeba ON przytrzymać dłużej...

Chciałbym się podłączyć z pytaniem - będę niebawem kupował lepszy amplituner, ale już potrzebuję kupić przewód HDMI - ponieważ i TV, i KD będą obsługiwać eARC, czy ów wspominany tu przewód Lindy 37872 to obsłuży?

Jesteś pewny że nie ma o tym wzmianki w instrukcji? Bo podobne ustawienia schowane jest w yamaszce ale piszą o tym w instrukcji.

Jest całe menu systemowe do którego użytkownik nie ma dostępu. Wchodzi się specjalna kombinacja klawiszy. 

Ale to akurat nie było tajemnica.

Pozdrawiam

@prasky89

Ziomuś, jesteś moim bohaterem! :D

Mam Onkyo TX-RZ740 podłączony do PC, z 4K i HDR generalnie miałem takie same problemy miałem jak Ty.

Twoje rozwiązanie by na frontowym panelu nacisnąć przycisk BD/DVD i kliknąć ON/STANDBY by przełączyć amplituner w ENCHANCED HDMI rozwiązało moje problemy a się z tym trzy dni woziłem i już chciałem odpuścić.... :D dzięki!!!