Skocz do zawartości

Tania wkładka MC czy droga MM


Marlboro

Recommended Posts

6 godzin temu, Marlboro napisał:

Akurat w tym zestawie, do którego teraz chcę dobrać wkładkę chcę mieć najlepszą wkładkę na jaką mnie stać, bo (i) nie mam wątpliwości, że zauważę różnicę

Nadal twierdzę , że chcesz po prostu wydać trzy kafle i tyle, by mieć wkładkę za trzy kafle, ale to nie moja sprawa. Pisałem już wkładki dobiera się pod brzmienie systemu, a nie pod kątem ceny, moja ADC za 650 zł "gra"  gatunek typu rock , metal , hard rock o niebo lepiej niż Goldring za 2400 zł. 

6 godzin temu, Marlboro napisał:

czy jeśli chodzi o słuchawki

A na tym to akurat się nie znam , mam Senki HD650, ale rzadko na nich słucham , wolę dźwięk z kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1Ender napisał:

Kup sobie 2 gramofon, półautomat, lub pełen automat. Jakiś tani. Używany. I wtedy zacznie się zabawa 😁. Kilka headshelli ze 3 tanie wkładki. Jakbyś chciał pomożemy coś wybrać. 

Pozdrawiam 

Dajże spokój.

Człowiek ma fajnie wyglądający gramofon. Ma kasę na wkładkę wystarczy znaleźć sklep który mu prawidłowo zainstaluje i skalibruje

Ortofon black to niezła propozycja a q21 deklaruje że prawidłowo ustawi

Można poszukać Nagaoka mp 500 lub 300

Kwestia po prostu czy przy ograniczonych możliwościach przesuwu na ramieniu - da radę prawidłowo je ustawić

Ja sprowadziłem z Japonii MP200 za ok 1100zł

Jeżeli chcesz kupić u nas w sklepie to mieścisz się w 2000zł + montaż (chociaż część sklepów oferuje montaż w cenie przy droższych wkładkach)

Wkładki MC zwykle mają niewymienne igły

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz TT15S1 to całkiem fajny gramofon. Jego mankamentem jest tylko headshell, który trochę ogranicza możliwość ustawienia kąta prowadzenia wkładki i tzw. przesięgu. Można to jednak obejść. Są dwie możliwości:

- spiłować dwa trzpienie, wystające z części headshella przykręconego bezpośrednio do wkładki (zaznaczone na zdjęciu),

- dorobić u jakiegoś ślusarza taki sam element, tylko pozbawiony tych trzpieni.

Dzięki temu będziemy mieli możliwość zamontowania dowolnej wkładki :)

 

Jeżeli chodzi o wybór MM czy MC... cóż, ja zwykle w takich momentach  proponuję wejście we wkładki MC. Pomijam już sam fakt konieczności posiadania preampa MC.  Przy takim budżecie jak Twój @Marlboro, można już kupić naprawdę przyzwoitą MC, np. AT OC9 lub Ortofon Rondo Blue. Wybór zależy od tego jakiego dźwięku szukasz (ciepło, klimat, czy analityczność i chirurgiczna precyzja).

 

A kalibracja wkładki to nie tylko ustawienie siły nacisku. Warto się tu dokładnie przysiąść i precyzyjnie ustawić kąt prowadzenia, przesięg i azymut oraz VTA (o ile jest to możliwe w danym gramofonie). Im lepsza wkładka i im ostrzejszy szlif, tym ważniejsza jest poprawna kalibracja :)

headshell.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ziko369 napisał:

Jaka to wkładka?...szukam do systemu po jasnej stronie mocy...

Zadajesz pytanie na które nie ma odpowiedzi :)

Wkładka tworzy całość z resztą toru , ja mam raczej "ciepełko", więc ADC zakładam , gdy odpalam kolekcję Depp Purple , Saxon , Whitesnake ,AC/DC itd. a więc ciężkiego brzmienia. ADC równoważy ciepło Yamahy oraz Dali i dźwięk staje się bardziej ostry i liniowy.

Ale powtarzam tak dzieje się u mnie , określanie sygnatury dźwięku wkładek w oderwaniu od reszty toru nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...