Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sbojka

KEF LS50 wireless czy Yamaha 803D i głośniki B&W

Recommended Posts

Rozważałem opcja Yamaha 803D  z głośnikami B&W 706 S2 lub B&W 603

Salon około 22m2 z czego kanapa w połowie (jakieś 3,5m od szafki) -salon połączony z kuchnią w sumie około 30m2 (kuchnia lekko otwarta -wejście na 2,5m szerokie). Zależy mi na pełnej mobilności (dzwięk ze spotify z telefonu), stereo, filmów i tv nie oglądam wcale. 

Kolega poleca mi jako alternatywę KEF LS50 wireless. Co myślicie o tej alternatywie? Z opisu brzmi bardzp ciekawie.

nikt nie ma doświadczenia z głośnikami KEF LS50 wireless? A może jest sklep we Wrocławiu, gdzie można umówić się na odsłuch?

Witaj,

oj, to zupełnie różne konfiguracje. KEF LS50 Wireless to rewelacyjny zestaw kolumn, bardzo dobry jakościowo, brzmieniowo i wygodny funkcjonalnie. Ale np. możesz zbudować system, oparty na wspomnianym amplitunerze Yamaha R-N803D lub jeszcze lepiej system dzielony Audiolab 6000A / 6000N, Cambridge Audio CXA60 / CXN v2 lub świetne all-in-one Cyrus One Cast i kolumnach KEF LS50. Zagra to lepiej moim zdaniem niż z B&W. Zresztą w podobnym budżecie będziesz u nas mógł posłuchać mnóstwo różnych konfiguracji.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny. Z Wrocławia masz do nas niecałe 2 godziny drogi autostradą.

Moim zdaniem ls50 zagra lepiej. Czemu? Bo połączenie Yamahy z bowersami jest po prostu złe. Nawet tu na forum koledzy ze sklepu firmowego bowersa o tym pisali. To brzmienie jest jasne , twarde. 

Jeśli chciałbyś system pasywny oparty na przykład o wspomniane rn803 to tu polecam kolumny cieplejsze. Studio 16 Hz canto one, pmc gold czy elac uni fi bs. 

Chyba że w grę wchodzi jeszcze wzmacniacz.

Zapraszam po wypożyczenie sprzętu i testy domowe. 

Pozdrawiam

Ostatnio się nad tym zastanawiałem i gdyby nie nutka gadzeciarza we mnie to po prostu taki zestaw jak ls50w jest lepszym wyborem. Omijamy całe zabawy z dobieraniem odpowiedniego wzmacniacza, systemu, zmiany źródeł, oszczędzamy miejsce, akurat ls50w ze względu na budowę nawet łatwiej ustawić. To co tracimy to cała zabawa po drodze czyli jak coś brzmi x, a co się zmieni jeśli podłączymy y, albo jeśli zostawimy y a zmienimy x, a jaką zmianę da puszczenie tego przez DAC z itd. Kiedyś miałem tylko Harman Kardon Aura Plus i byłem szczęśliwy. Miałem bluetooth, wifi, wejście optyczne i jacka, wszystko w jednym pudełku, słuchałem sobie na nim muzyki i oglądałem filmy. A potem się zaczęło gonienie królika i coraz lepszy dźwięk. A że cieplej, a że więcej detali, a że szersza scena. Ostatnio jak słucham to mam wrażenie takiej bliskości zespołów rockowych ,że aż mi kokaina zaczęła ginąć z szafki.