Skocz do zawartości

KEF LS50 wireless czy Yamaha 803D i głośniki B&W


sbojka

Recommended Posts

Rozważałem opcja Yamaha 803D  z głośnikami B&W 706 S2 lub B&W 603

Salon około 22m2 z czego kanapa w połowie (jakieś 3,5m od szafki) -salon połączony z kuchnią w sumie około 30m2 (kuchnia lekko otwarta -wejście na 2,5m szerokie). Zależy mi na pełnej mobilności (dzwięk ze spotify z telefonu), stereo, filmów i tv nie oglądam wcale. 

Kolega poleca mi jako alternatywę KEF LS50 wireless. Co myślicie o tej alternatywie? Z opisu brzmi bardzp ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witaj,

oj, to zupełnie różne konfiguracje. KEF LS50 Wireless to rewelacyjny zestaw kolumn, bardzo dobry jakościowo, brzmieniowo i wygodny funkcjonalnie. Ale np. możesz zbudować system, oparty na wspomnianym amplitunerze Yamaha R-N803D lub jeszcze lepiej system dzielony Audiolab 6000A / 6000N, Cambridge Audio CXA60 / CXN v2 lub świetne all-in-one Cyrus One Cast i kolumnach KEF LS50. Zagra to lepiej moim zdaniem niż z B&W. Zresztą w podobnym budżecie będziesz u nas mógł posłuchać mnóstwo różnych konfiguracji.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny. Z Wrocławia masz do nas niecałe 2 godziny drogi autostradą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ls50 zagra lepiej. Czemu? Bo połączenie Yamahy z bowersami jest po prostu złe. Nawet tu na forum koledzy ze sklepu firmowego bowersa o tym pisali. To brzmienie jest jasne , twarde. 

Jeśli chciałbyś system pasywny oparty na przykład o wspomniane rn803 to tu polecam kolumny cieplejsze. Studio 16 Hz canto one, pmc gold czy elac uni fi bs. 

Chyba że w grę wchodzi jeszcze wzmacniacz.

Zapraszam po wypożyczenie sprzętu i testy domowe. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się nad tym zastanawiałem i gdyby nie nutka gadzeciarza we mnie to po prostu taki zestaw jak ls50w jest lepszym wyborem. Omijamy całe zabawy z dobieraniem odpowiedniego wzmacniacza, systemu, zmiany źródeł, oszczędzamy miejsce, akurat ls50w ze względu na budowę nawet łatwiej ustawić. To co tracimy to cała zabawa po drodze czyli jak coś brzmi x, a co się zmieni jeśli podłączymy y, albo jeśli zostawimy y a zmienimy x, a jaką zmianę da puszczenie tego przez DAC z itd. Kiedyś miałem tylko Harman Kardon Aura Plus i byłem szczęśliwy. Miałem bluetooth, wifi, wejście optyczne i jacka, wszystko w jednym pudełku, słuchałem sobie na nim muzyki i oglądałem filmy. A potem się zaczęło gonienie królika i coraz lepszy dźwięk. A że cieplej, a że więcej detali, a że szersza scena. Ostatnio jak słucham to mam wrażenie takiej bliskości zespołów rockowych ,że aż mi kokaina zaczęła ginąć z szafki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Napiszę o swoich doświadczeniach z ls50 Wireless. 

Zakupiłem te kolumny mając dosyć ciągłych poszukiwań dobrego brzmienia. Słucham głównie jazzu wokalu i bluesa. Poz słabym pilotem nie mam żadnych zastrzeżeń. Kupuj i daj sobie spokój z tym ciągłym gonieniem króliczka. Ciesz się muzyką a nie sprzętem. 

Pozdrawiam 

Edytowano przez Jacek Pewca
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.10.2019 o 21:09, sbojka napisał:

Rozważałem opcja Yamaha 803D  z głośnikami B&W 706 S2 lub B&W 603

Miałem Yamahe 803D z B&W 706S2. Yamahe juz sprzedalem, a nad Bowersami caly czas mysle. Moim zdaniem ten amplituner i B&W 706S2 to nie nie jest udane polaczenie. Jak dla mnie gra to zbyt jasno, dzwiek nie jest dociazony, jest za duzo detali na gorze, brakuje basu. YPAO troche pomagalo ale sluchanie w trybie Pure Direct to byla katorga. Do Bowersow podlaczylem za to z ciekawosci Naim 5SI i bylem zaskoczony jak wzmacniacz moze diametralnie zmienic dzwiek na plus. B&W 706S2 to zdaje sie bardzo dobre kolumny ale potrzebuja czegos lepszego niz Yamaha 803D.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, lechique napisał:

B&W 706S2 to zdaje sie bardzo dobre kolumny ale potrzebuja czegos lepszego niz Yamaha 803D.

 

Mialem inne polaczenie R-S700 + B&W 685 i mialem takie same odczucia. Dzwiekowi brakowalo pary a przede wszystkim brakowalo basu. Nie mialem okazji ich sprawdzic na jakims silnym wzmacniaczu, ale i tak nie zaluje. To tylko potwierdza kolejny raz, ze takie polaczenia sie nie sprawdzaja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A było właśnie niedawno w jakimś wątku o Yamasze i B&W, jak napisałem czy Waść słuchał  i że nie do końca według mnie pasuje to się nawet znalazł „znajomy” co ma taki duet i jest zadowolony 😏 W internecie chyba łatwiej mieć znajomych 🤣

Jeżeli chodzi o LS50W to słuchałem i gdyby nie dość wysoka cena to dawno sprzęt u syna w pokoju byłby wymieniony 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inferno napisał:

A było właśnie niedawno w jakimś wątku o Yamasze i B&W, jak napisałem czy Waść słuchał  i że nie do końca według mnie pasuje to się nawet znalazł „znajomy” co ma taki duet i jest zadowolony 😏 W internecie chyba łatwiej mieć znajomych 🤣

 

Tak przypominam sobie ten watek, ale trzeba przyznac iz wiekszosc osob jest niezadowolonych z tego polaczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wszyscy mają takie samo odczucie. Niestety jest jeden dystrybutor który ma bowersy i Yamahę i dobry marketing. Ale prędzej czy później to połączenie po prostu meczy i to raczej każdego. Albo mówi że jest zadowolony bo po prostu mało słucha, też tacy są .

Ls50 jak na wielkość to hit dźwięku 

Każdy kto ich skucha nawet jeśli ich nie wybrał to jest pod wrażeniem. Takie mam doświadczenie z odsluchami z nimi.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają deczko inaczej. 

W ls50w płacimy za dodatkowy wzmacniacz. Dobrze dobrany pod kolumny. No i to że nie zajmuje on dodatkowego miejsca. Co jak co ale klienci cenią takie rozwiązania. 

Ja wolę rozwiązania wzmak + kolumny pasywne, ale coraz częściej spotykamy przecież tu na forum też chęć posiadania audio dobrego ale w minimalistycznej formie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Dnia 2.12.2019 o 08:47, S4Home napisał:

Ale wszyscy mają takie samo odczucie. Niestety jest jeden dystrybutor który ma bowersy i Yamahę i dobry marketing. 

Tak jak Horn ma Denona i Dali tworzył te nieudolne i złe brzmieniowo połączenia np Denon 720 z Dali zensor 7 .Te w sumie udane i solidne kolumny zamiast grać z czymś sensownym i pasującym bardziej Atoll, Marantz, Yamaha  to marnują się z zamulonym,słabym,  tanim Denonem.

Co do tych Kef i innych aktywnych kolumn, słuchałem też jakiś aktywnych Klipscha ale to jednak spore ograniczenie. Owszem może komuś się spodobać, czy wystarczyć, ale jest zerowe pole manewru  jak przy zestawie kolumny i wzmacniacz. Zresztą jaka jakość po bth(nawet aptx), wpinajäc kabel do średnich słuchawek widać różnicę in plus dla kabla.

Edytowano przez kolodziejski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny aktywne, w których każdy głośnik jest podłączony do osobnej końcówki mocy mają zwrotnice aktywne, dzięki którym można lepiej zintegrować brzmienie kolumn i skorygować ich charakterystyki przez wbudowane DSP. Trzeba jednak pamiętać że kolumny aktywne należny porównywać z kolumnami pasywnymi i wraz z wzmacniaczem w podobnej cenie. Z jednej strony brak możliwości zmiany wzmacniacza, z drugiej wzmacniacz dobrze dobrany od razu. Jedni narzekają że nie mogą zmienić wzmacniacza a inni są zadowoleni i nie potrzebują tego robić. Kwestia podłączenia do kolejna sprawa. Jeśli porównujemy sprzęt grający po bluetooth to trzeba porównywać taki sprzęt po obu stronach. Jeśli przewodowo, to również tak samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po odsłuchu Yamahy S-801 CD-700 i Bowersów 603 i Elac Uni-Fi FS U5.

I nie był to dobry dzień...

To, co zaprezentował zestaw Bowers 603 z Yamahą, to.... rozczarowanie, to mało powiedziane. Nie tak wyobrażałem sobie pierwszy zestaw odsłuchowy (tworze swój nowy zestaw stereo).

Powiem od razu: słuchając na słuchawkach Sennheiser HD 4.4, przez BLUETOOTH, wrażenia są nieporównywalnie lepsze. Wiem, nie ten profil, nie ten "sposób słuchania" ale z cały szacunkiem... sprzęt za kilkanaście tysięcy...

Ten zestaw ewentualnie może nadawać się do popu wokal + bas + środek, gdzie nie wiadomo co jest.

Płyta, z której oceniałem umiejętność przekazywania odrębnych instrumentów, Jazz at the Pawnshop vol. 2 zabrzmiała tak, że jej nie poznałem. I to był chyba największy szok dla mnie, bo Bowersy podobno świetnie brzmią w jazzie. Może i tak jest, ale nie w tej konfiguracji.

Dużo lepiej z przestrzenią, selektywnością radzą sobie wg mnie Elac Uni, choć jak za zestaw w sumie za ok. 12 tys. dałbym 5/10. Mają też sporo ostrej góry i mniej basu, za to bardziej kontrolowanego niż Bowersy (w tym zestawie).

Generalnie...

Jestem smutny, nie ze względu na to, że te zestawy tak brzmią, ale ile czeka mnie prób, zanim coś znajdę.

P.S. Jakby komuś przyszło do głowy korzystać z podobno dobrego przetwornika DAC w Yamaha S-801 poprzez USB z komputerem, to niech szybko o tym zapomni, bo różnica między tym żródłem a CD jest nie do opisania. Ja tak rozpocząłem odsłuch i miałem po 5 minutach zakończyć. Przeniosłem się na CD, było dużo lepiej, ale to i tak nie do zaakceptowania za takie pieniądze.

Czy słuchał ktoś Bowersów 603 z Rotelem albo NAD-em? Ja ich nie chce skreślać, tylko może w innej konfiguracji coś pokażą...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2020 o 13:57, MobyDick napisał:

Kolumny aktywne, w których każdy głośnik jest podłączony do osobnej końcówki mocy mają zwrotnice aktywne, dzięki którym można lepiej zintegrować brzmienie kolumn i skorygować ich charakterystyki przez wbudowane DSP. Trzeba jednak pamiętać że kolumny aktywne należny porównywać z kolumnami pasywnymi i wraz z wzmacniaczem w podobnej cenie. Z jednej strony brak możliwości zmiany wzmacniacza, z drugiej wzmacniacz dobrze dobrany od razu. Jedni narzekają że nie mogą zmienić wzmacniacza a inni są zadowoleni i nie potrzebują tego robić. Kwestia podłączenia do kolejna sprawa. Jeśli porównujemy sprzęt grający po bluetooth to trzeba porównywać taki sprzęt po obu stronach. Jeśli przewodowo, to również tak samo.

te aktywne kolumny są mi najbliższe (z opisu) właśnie dlatego, ze nie muszę nic dobierać, zakładam, że producent korzystając z kolumn pasywnych (podobnych) dobrał w miarę dobry wzmacniacz w odpowiednim przedziale cenowym i tak jak piszesz to mnie przekonuje.  10k to i tak jak na dzisiaj limit wyższy niż zakładałem, ale ta swoboda wireless ;)Odpada wiele godzin na dobieranie dodatków kabli itd.

Pewnie nie uwierzycie, ale ostatnio zrezygnowałem ze słuchania cd na starej już wieży Philips, z lenistwa i żeby bardziej chciało mi się kupić coś nowego,słucham na JBL flip4 :)

udało mi się znaleźć nawet starą wieżę :) Wieża Philips MCM770 

to będzie następca tego sprzętu i pomimo ceny przyznam, że jak słyszałem czasem propozycję do 3k kilka lat temu, bo taki miałem budżet, to nie czułem takiej różnicy, zeby dopłacać. Teraz budżet wyższy technologia na szczęście już mi bliższa (bo ze Spotify mogę słuchać bez kabli).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lysyrafal napisał:

Pisz prosze w swoim temacie tak bedzie zdecydowanie lepiej, zeby wyciagac wnioski z Twoich odsluchow i lepiej doradzac.

Dziękuję za radę, ale pisze w tym temacie, ponieważ dotyczy on połączenia Bowersów z Yamahą i wyrażam swoje opinię o tym połączeniu, jak i o kwestii korzystania z wejścia USB, które mimo, że dotyczy nieco innego modelu wzmacniacza, myślę, że może stanowić jakiś punkt do testowania przez zainteresowane takim zestawem osoby.

3 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Poprosiłeś o zmianę wzmacniacza do tych bowersow ? Taka sama historia jak z Focal, potrafią mieć piękną górę ale z Yamahą może nie być przyjemnie

Nie było już czasu na dalsze odsłuchy, ale w najbliższych tygodniach jeszcze spróbuję posłuchać BW603 z Rotelem i NADami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...