Skocz do zawartości

Jaki subwoofer głównie do muzyki, ok 700-1000zł.


Andre2000

Recommended Posts

Mój sprzęt to Denon AVR-X520BT + Eltax Explorer HCP (wiem, tanio=słabo). Salon z jadalnią i aneksem kuchennym, ale "parkiet" tylko w części salonu (mniej więcej jak na rysunku poniżej, istniejące kolumny na czerwono).
Chciałbym dołożyć subwoofer. Myślałem o Klipsch R-10SWi lub Yamaha NS-SW200, ma być wykorzystywany głównie do muzyki, ale również do filmów (70%/30%)
Klipsch ma tę przewagę, że jest bezprzewodowy i mogę go w razie potrzeby przestawić w inne, bardziej odpowiednie miejsce.

Poradzicie, co wybrać? Naczytałem się troszkę o Magnat Supreme 302A, ale ten chyba nieco odstaje od poprzednich?

 

kolumny.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz subwoofera typowo do muzyki, to powinniśmy spojrzeć na konstrukcje zamknięte typu REL lub SVS. Ale są to produkty znacznie droższe. Natomiast biorąc pod uwagę Twoje wymagania, zaproponowałbym Ci bardzo mocny, energicznie, szybko grający subwoofer Klipsch R-12SW. Jest troszeczkę droższy, ale dla forumowicza zawsze indywidualna oferta, a miałbyś subwoofer docelowy. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Q21 napisał:

Jeśli szukasz subwoofera typowo do muzyki, to powinniśmy spojrzeć na konstrukcje zamknięte typu REL lub SVS. Ale są to produkty znacznie droższe. Natomiast biorąc pod uwagę Twoje wymagania, zaproponowałbym Ci bardzo mocny, energicznie, szybko grający subwoofer Klipsch R-12SW. Jest troszeczkę droższy, ale dla forumowicza zawsze indywidualna oferta, a miałbyś subwoofer docelowy. Zapraszam.

Dzięki za podpowiedź.

Czy R-10SWi dużo odbiega od R-12SW? Powiem tak - R-12SW jest większy (w okolicach istniejącego sprzętu RTV mam dość ciasno i ten sub wejdzie prawie na styk), a R-10SWi miałby więcej przestrzeni, ale mógłbym go też postawić w innym miejscu, zależnie od akustyki. Nie jestem melomanem, ale lubię słuchać muzyki z czarnych płyt i zdarza mi się czasem zrobić głośniejszą imprezkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi głównie o typowe tzw. łupanki techno,itp.,typowe subwoofery kinowe przy szybkim basie przeważnie się gubią i niezbyt miło się tego słucha, stąd moje pytanie czego słuchasz.

Masz Tannoya na olx,może warto rozważyć.

https://m.olx.pl/oferta/tannoy-ts2-10-ts-2-10-subwoofer-aktywny-CID99-IDBJKsr.html#position=2&page=1

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Poszukam dobrej oferty na TS2.10 i zobaczę, czy dam radę. Chociaż 2000zł za suba to trochę sporo (w sumie to więcej, niż dałem za cały zestaw KD) :|

 

Ale jeszcze jedno pytanko techniczne odnośnie Tannoy-a. Skoro on ma membrany niejako "po bokach", to jak powinien być ustawiony? Tak jak jest prezentowany, czyli złącza z tyłu a membrany po bokach?

Edytowano przez Andre2000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są różne szkoły.

Ogólnie rozumiana teoria prawi, że zamknięty do stereo, otwarty do kina.

A praktyka swoje. Są osoby, które używają sub'a w zamkniętej obudowie do kina i są zadowolone, natomiast prawdą jest, że nie są to konstrukcje budżetowe. 

Np. kolega na sąsiednim forum wymienił ostatnio dwa BK Monolith+ na SVS SB3000. Wymiana z racji "odgracenia" przestrzeni - i jest ze zmiany zadowolony ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zakupiłem Klipsch R-12SW (w Q21). Za tym wyborem, w porównaniu z Tannoy 2.10, przemówiły cena oraz budowa Tannoy-a (głośniki po bokach, a takie ustawienie u mnie nie miało racji bytu).
Narazie jestem z zakupu mocno zadowolony. Nareszcie jest bas, którego wcześniej mi brakowało.

Co prawda małżonka z zakupu jest średnio zadowolona ("i po co mi tu taki mebel?!") 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2019 o 08:41, S4Home napisał:

Jedyny sub do muzyki w tym przedziale cenowym to tannoy ts2.8

Wszystko inne to typowo do kina domowego. Chyba że wśród używek to może coś więcej znajdziemy. Ale raczej na palcach jednej ręki. 

Pozdrawiam

Potwierdzam. Bardzo dobre urządzenie do stereo:

https://sklep.rms.pl/tannoy-ts2-8-ts-2-8-subwoofer-aktywny

i do tego Melodika subwooferowy

https://sklep.rms.pl/s?q=melodika+subwoof&cat= 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...