Skocz do zawartości

Made in China :)


Kamill00

Recommended Posts

Witam.

Taki luźny temat, bo wpadł mi w ręce link do pewnej stronki (ciekawe opisy prywatnej kolekcji) jak również opisy chińskiego sprzętu, który posiada lub posiadał właściciel stronki.

Ktoś z Was korzysta z typowego ,,made in china" ? (nie chodzi mi o np. kolumny KEF produkowane w Chinach, tylko typowe chińskie marki).

https://najlepszeodtwarzacze.pl/made-in-china-chinski-hi-end.php

i link ogólny strony:

https://najlepszeodtwarzacze.pl/

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z DacoWzmaca Sabaj D5 i wielu innych gadżetów Made in China. Nie ma co narzekać ogólnie. Stosunek jakości do ceny OK. Jakiś czas temu zamówiłem z ciekawości Taki wzmacniacz D klasy z zasilaczem marki Aiyima z Chin, który w pomiarach wypada rewelacyjnie i brzmi podobno nieźle 😉 Faktem jest, że oba te produkty korzystają z osiągnięć innych państw. Kość TPA3255 jest z Texas Instruments, a konwerter ES 9038pro z ESS Technology (USA).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie często przeglądam, co mają nam do zaproponowania producenci z Chin. Nabyłem tam kilka drobiazgów, także do audio, którym nie mam nic do zarzucenia. Bardzo interesująco wyglądają też tranzystorowe końcówki mocy, robione na podobieństwo, lub wręcz jako kopie urządzeń europejskich, amerykańskich, czy japońskich. Nie miałem okazji wypróbować żadnej z nich i nie wiem czy skusiłbym się na wydanie kilku kzł na sprzęt, który, no cóż trzeba to powiedzieć, jest nie do końca pewny. Jeżeli brać pod uwagę tylko wygląd i wykonanie (na podstawie fotek) to długo bym się jednak nie zastanawiał. Wygląda to naprawdę dobrze. Myślę, że przyzwyczailiśmy się, że rzeczy z dalekiego wschodu są tandetne, bo takie były przez dłuższy czas do nas sprowadzane. Teraz, gdy sami możemy sobie wybrać, co chcemy kupić i ile wydać na to pieniędzy wygląda to trochę inaczej. Jeżeli zapłacimy nieco więcej, ale nadal nie tyle co w naszej części świata, to dostaniemy wartościowy produkt. Przecież i tak większość tego co kupujemy jest produkowane właśnie tam.

No cóż, wiedzą co robią. Ostatecznie to cywilizacja o wiele starsza od naszej i zapewne także... a, co tu gadać... :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apgrejdy, które sugeruje Pan Daniel są dosyć ,,spore" np w przypadku klona Audio Note M7

,,Upgrade, które można samemu wykonać to wymiana wszystkich lamp na NOS (w przypadku ECC82 najlepiej spisują się Philips Miniwat, Brimar, Mulard, Telefunken, Mazda). W przypadku jednak chińskiej lampy 6Z4 w sekcji zasilacza konieczne jest przerobienie zasilania w podstawie lampy, aby zastosować lampę NOS 6×4 (np Tung-Sol), gdyż chińska lampa 6Z4 nie ma odpowiednika wśród lamp NOS, a jest bardzo słaba. Można zastosować taki sam typ lampy prostowniczej jaki stosuje Audio Note w swoich przedwzmacniaczach.

Kolejny up-grade to wymiana wszystkich rezystorów na japońskie tantalowe Shinkoh, Audio Note itp lub węglowe Allen Bradley. Trzeba eksperymentować i próbować, które rezystory okażą się optymalne w danym miejscu. Kolejna konieczna zmiana to wymiana kondensatorów sprzęgających z zastosowanych Solenów na lepsze np: Jenseny papierowe PIO, Psvane Teflonowe itp. Zaawansowany i kosztowny up-grade tej konstrukcji oferuje KBL Sound"

Ten klon kosztuje 450 USD, czyli nieco ponad 1700zł, a Audio Note M7 (nie wiem ile kosztował nowy) znalazłem używany za 7800 Euro, czyli 33000zł.

Różnica kolosalna, ale.....

Ktoś z Was by zaryzykował ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Z zakupem wzmacniacza lampowego - raczej nie. Jednak tylko z tego względu, że zupełnie nie mam doświadczenia a ni wiedzy jeżeli chodzi o technikę lampową. Czułbym, jakby to nazwać... dyskomfort spowodowany brakiem kontroli. Z upgradem tranzystora prędzej bym sobie poradził, dlatego mógłbym się skusić. Jednak myślę, że nie robiłbym ulepszeń na takim poziomie, jak opisywane wyżej. Mniej audiofilskie, ale porządne elementy pasywne byłyby dla mnie wystarczające.

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% Chińczyka w Chińczyku miałem i mam w paru odtwarzaczach oraz listwach zasilających Xindaka, też listwa TAGA, miałem w CD Shanling.

A do tego kolumny podłogowe i podstawkowe KODA (m.in. znane i uznane K-2000B, które w tym roku doczekały się reaktywacji-połączonej z modyfikacją, ale też podstawkowe: 5200 na wstęgach oraz Compact).

To tylko pare pierwszych z brzegu przykładów... Swoją drogą-pozdrowienia dla Panów z firmy PolPak, którzy wykonują dobrą robotę jako dystrybutorzy m.in. Xindaka, Kody, Tagi itp.

Pozdrawiam

PS. Kamil00 -fajny pomysł na ciekawy wątek :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aliexpress jest spory wybór niskoszumnych zasilaczy liniowych z szerokim zakresem napięć wyjściowych, najczęściej w dwóch wersjach transformatorów (Talema-niebieski i jakiś zielony).

Na innym forum ktoś je polecał, nawet uznając za lepsze od naszych producentów. Ciekaw jestem czy ktoś próbował?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mi najbardziej przeszkadza w chińskich produktach ?

Forumowe "odkrycia".  ;)

Te pienia że zjada, miażdży że kupując sprzęt za 1300zł wchodzimy na "level" 5-10 tyś. złotych. Kolejni użytkownicy łapią się i kupują.

Sugestia jest przemożna i koło zaczyna się kręcić.

Po czym "odkrywcy" sprzętu pozbywają się sprzętu "wynajdując kolejne odkrycie" a "szczęściarze" odkupują taniej całkiem zwykłe urządzenie :)

itd. itp.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukam Przetwornika CA, rozglądam się i oglądam sporo w Internecie. Jedno co mnie zastanawia jak patrzę na te „tanie a dobre” taki  oparty na ES9018 gdzie sama kość ma ~50-60 wyprowadzeń z czego użyto tylko kilka. Wiem że to czip 8 kanałowy ale musi dostać jakieś zasilanie, potem przetworzyć i oddać min dwa kanały, jeszcze jakieś wyprowadzenie zewnetrznego oscylatora itd.. a tam 4 nóżki podpięte .... kurde elektronikiem nie jestem ale ściągnąłem sobie manual i jak zacząłem czytać to niewiele z niego skorzystano

Nawet jak porównam naszego polskiego Nostromo no to tam ten Wolfson jest podłączony cały. 

Moze ktoś mi naświetli o co chodzi?

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie coś takiego widziałeś ? Te nóżki nie były do niczego przylutowane, czy nie widziałeś kontynuacji ścieżki ? Często stosuje się płytki wielowarstwowe.

W Chinach od dawna produkuje się sporo elektroniki użytkowej. Ze względu na niższe koszty produkcji, wielu znany i bardzo cenionych , często bardzo drogich producentów przenosiło swoją produkcję własnie tam. Z jednej strony są tam produkowane tanie i niezbyt dobrej jakości sprzęty, a z drugiej sa producenci posiadający spore doświadczenie i wiedzę, którzy robią często w atrakcyjnych cenach bardzo fajne urządzenia.  Należy też sobie postawić pytanie co uważamy za Chińską produkcję. Podam taki przykład. 7 lat temu pojawiły się w sprzedaży słuchawki Brainvawz HM5. Zwykle tą markę uważa się za Chińską, bo ich produkty z zasady są produkowane w Chinach. Firma ta jednak pochodzi z Tajwanu. Wystarczy trochę poszukać i okazuje się że oryginalny produkt to Yoga CD-880. Co do samego producenta znalazłem coś takiego:

Firma YOGA, której oficjalna nazwa to Junhao Enterprise Co., Ltd., została założona w 1985 r. Jest to firma zajmująca się elektroniką akustyczną zajmującą się głównie badaniami i rozwojem oraz produkcją mikrofonów, słuchawek i wzmacniaczy na Tajwanie, współpracująca z wieloma producentami słuchawek, badaniami i rozwojem oraz wytwarzaniem. Jest wykonawcą dla  SONY, Fischer Audio, TELEFUNKEN itp. Są również jednym z łańcuchów dostaw produktów SONY. Słuchawki YOGA są silne w dziedzinie badań i rozwoju oraz produkcji. Zestawy słuchawkowe udostępnione tym razem znajdują się w linii produktów i są ustawione jako „zamknięte monitory”. YOGA CD-880 z certyfikatem Hi-Res.  https://www.yogada.com.tw/

Ten model słuchawek można kupić pod róznymi markami:

Yoga CD-880
Brainwavz HM5 
Sparger CD-990
Fischer Audio FA-003
NVX Studio Over-Ear, NVX Audio XPT100 Studio
Snab Euphony AF-100 ( Polska marka )
LINDY HF100
Fostex FA-003

 

O tych słuchawkach napisałem, bo wielu oglądając Snab Euphony AF-100 powie że to pewnie Chińska  tandeta. Bo na opakowaniu napisano gdzie je wyprodukowano.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie china to będzie zawsze china; tandetne elementy; przełączniki jak dla dziecka, okablowanie które łamie się w rękach i jest z pseudo miedzi, niebieskie diody led wszędzie tam gdzie było miejsce je zainstalować, tandetne gniazda, wtyki, żółta lub czerwona taśma izolująca trafa Do tego wygląd - chinola poznam nawet z kilometra - zero polotu  i ta pseudo stal , pseudo aluminium. Chińskie lampy to jest dopiero wynalazek. Miałem ostatnio chińskie ecc83 - zdechły po 300 godzinach pracy - emisja 30%. 

Wyjątek nie czyni reguły na przykładzie słuchawek...a te kolumny Taga to ja osobiście nie chcę ich za darmo a nawet z dopłatą - włącznik zasilania najtańszy za 50 gr, zasilanie - gniazdo "radiówka" i te najtańsze gniazda rca. W środku zapewne okablowanie 0,5mm z chińskiej "czystej miedzi".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jak sprzęt tego typu robotę wykonywano już w latach 80 - tych. Ale małe rączki oczywiście dały na panel przedni napisy chińskie. Co mi się jeszcze nie podoba - na przednim froncie te boczne wstawki. czemu to ma służyć? czy nie można było dać zwykłego prostego panela bez dalekowschodnich dodatków? Mi się ten klocek nie podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @elektron6 strasznie cięty na chińczyków 😁. Ja miałem doczynienia tylko raz ze wzmacniaczem Xindak PA-M, gdzie pewien człowiek oferował mi zamianę tego sprzętu Dual Mono za Haiku Bright i....... Ja nie chciałem zamiany z jednego powodu: nie dałem rady wytrzymać powyżej 20 sekund patrząc na ten niebieski wyświetlacz który tak zaraził mnie po oczach, że dosłownie, ale to dosłownie leciały mi łzy 😂😂.

Co do tego jak zagrał......całkiem OK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kamill00 napisał:

Kolega @elektron6 strasznie cięty na chińczyków 😁. Ja miałem doczynienia tylko raz ze wzmacniaczem Xindak PA-M, gdzie pewien człowiek oferował mi zamianę tego sprzętu Dual Mono za Haiku Bright i....... Ja nie chciałem zamiany z jednego powodu: nie dałem rady wytrzymać powyżej 20 sekund patrząc na ten niebieski wyświetlacz który tak zaraził mnie po oczach, że dosłownie, ale to dosłownie leciały mi łzy 😂😂.

Co do tego jak zagrał......całkiem OK.

Hej,

Cięty tak jak najbardziej:) bo to chińskie konstrukcje zabiły w audio to co było najlepsze . Warto popatrzeć z jaką starannością produkowano sprzęt w latach 70-tych; porządne "przewymiarowane elementy, tranzystory Sanken,obudowy drewno, szkło, metal gdzie metal był metalem a nie stopem nie wiadomo czego. Przełączniki wytrzymywały 50 lat i dalej nie chcą się popsuć. China z swoim kreatywnym polotem zabiła taką produkcję - wszyscy teraz musza być konkurencyjni - czyli tniemy koszty.

Wygląd chiny? bez komentarza - wszędzie jakieś dziwne dalokowschodnie wstawki, dodatki...a be...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie widzę że wiele marek po przeniesieniu produkcji do Chin podniosło wartość użytych materiałów do produkcji. Jakieś 30 lat temu w sprzęcie klasy średniej gniazda RCA z zasady były pokryte metalami o gorszych właściwościach. Bywało że tylko gniazdo dla CD było złocone. Potem zaczęła się era cięcia na materiałach i funkcjonalności. Kiedy zaczęto przenosić produkcję do państwa środka , wtedy sytuacja nieco się poprawiła. Jednak nadal produkty starych marek sa dużo droższe od podobnych Chińskich i często gorzej wykonane lub są po prostu dużo droższe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...