Skocz do zawartości

Made in China :)


Kamill00

Recommended Posts

26 minut temu, MobyDick napisał:

trudno im zarzucić że coś z kogoś skopiowali.

Moby ale ja to napisałem, że absolutnie nie mam problemu z Chinami i ich autorskimi produktami. Mam problem jak kradną myśl techniczną, z tym mam problem. Sam myślę pomiędzy Toppingiem 50 a Project DAC S2 wiec Chiny w sferze zainteresowania

🙂

A no i ktoś już pisał... moje KEF’y z Chin👍

3653DEA9-8F02-49EC-86C7-13ED5557D873.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.11.2019 o 15:07, Kubakk napisał:

Zachód sam daje Chińczykom schematy sprzętów by mogli dla Nich produkować.

To prawda , ale tak samo zaczynali prawie wszyscy , Japończycy kupowali stare amerykańskie technologie i je udoskonalali , Tygrysy Azjatyckie ? Też te Państwa nagle nie olśniło, tylko najczęściej zrzynali z gotowych rozwiązań, a następnie rozwijali rąbniętą technologię. Śmiejemy się z Chińczyków wytykając im tandetę a to Oni latają w kosmos , mają atomówkę i w pas im się kłania cała zachodnia cywilizacja. A my jako 38 mln. naród nie jesteśmy w stanie wyprodukować własnego samochodu , no może elektryczne made in germany :) Na AVS zawsze podnosi mnie na duchu zwiększająca się liczba rodzimych firm , nie wszystkim się uda, ale przynajmniej próbujemy. Gdy widzę gramofony P.Janusza Sikory to pęcznieje z dumy , że jestem Polakiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten chiński wygląd ..czemu to wszystko jest takie paskudne. Skoro są tak silni i bogaci to czemu nie zatrudnią manegera do poprawy wyglądu ich sprzętu. Nie mogę patrzeć a przez to i słuchać sprzętu z obowiązkowymi wstawkami w postaci; blaszek, podstawek, kolumienek, chińskich czcionek, dziwnych gałek, kolorów, niebieskich led, dziwnymi osłonami lamp,..spójrzcie na te wszystkie tańsze i droższe Yaginy lampowe - no sorry jak to wygląda ? jak to zostało zaprojektowane? jak to paskudnie wygląda? jakie udziwnione osłony lamp? czy to się nadaje na wstawienie do salonu czy tylko na wiejskie targowisko?

Mnie osobiście do chiny nikt nie przekona. Be i jeszcze raz be.

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zainspirowany przez @Janusz44a nabyłem wzmacniacz D-klasy markowany logo AIYIMA. Do tego osobno dokupiłem TEJ samej firmy zasilacz 32V/5A. Można zapytać do czego mi potrzebny taki wzmacniacz? W sumie zrobiłem to z ciekawości po przeczytaniu TEGO wątku i zaskoczony tak dobrymi wynikami pomiarów zniekształceń i innych parametrów jakie wyszły Panu Romkowi. W środku jest niewiele elementów. W tym kondensatory Elna, WIMA, TPA3255 jest pod radiatorem wiec trudno powiedzieć czy kość jest oryginalna ale raczej tak. Potwierdzam, że wzmacniacz jak na takiego malucha ma wielkie serce do grania. Nawet nie wygrzany daje niezłego kopa. Dźwięk jest detaliczny z dobrze kontrolowanym basem, który jest mocną stroną tego maleństwa. Wokale są przyjemne ale jest leciutki nalot takiej sterylności. Może to wrażenie po dość długim odsłuchiwaniu wzmacniacza lampowego. Soprany są przyjemne. Nic nie kłuje po uszach i nie mam nic do zarzucenia barwie jaką przekazuje urządzenie. Podsumowując. Jedyny minus to wygląd. W swej prostocie jest nieciekawy. Parametry są rewelacyjne. Dźwięk jest super. Cena niewiarygodnie niska. Na pewno znajdzie u mnie lub kogoś z rodziny jakieś miejsce dla siebie ten wzmacniacz. Pozdrawiam.

 

1 (Medium).jpg

2 (Medium).jpg

3 (Medium).jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Takie maleństwo potrafi dobrze zagrać, dynamika, rozdzielczość, szybki bas, scena stereo przy dobrych płytach wychodzi nawet poza głośniki. Jak do tej pory specjalnie nie oglądałem filmów, obecnie przy tym wzmacniaczu nabrałem ochoty, efekty nawet przy dwóch dużych kolumnach stereo robią ogromne wrażenie. Minimalistyczna obudowa starannie wykonana, dwie diody i duże pokrętło wzmocnienia i to wszystko. Taki niski mały wzmacniacz + DAC można wsunąć bez problemu pod ekran TV LED. Zamawiam następny do drugiego pomieszczenia, najwyższy czas zmienić kierunek.

https://pl.aliexpress.com/item/32970533650.html?spm=a2g0o.detail.1000014.8.661d76cbFQreik&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.146400.0&scm_id=1007.13338.146400.0&scm-url=1007.13338.146400.0&pvid=7eae658e-7844-4b36-a2fa-2c83a6f01216

https://pl.aliexpress.com/item/32990956990.html?spm=a2g0o.detail.1000014.10.24dc1eebItizun&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.146400.0&scm_id=1007.13338.146400.0&scm-url=1007.13338.146400.0&pvid=050df58a-41eb-4038-9d40-af65d031a89f

https://pl.aliexpress.com/item/4000058393483.html?spm=a2g0o.detail.1000014.48.544240f93hbIkC&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.146400.0&scm_id=1007.13338.146400.0&scm-url=1007.13338.146400.0&pvid=e88ee093-eddd-4fc9-bcd8-e488b1f10808

Pozdrawiam

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak, a użyć np. tego Beresford TC-7220 MKIII ????

https://www.gfmod.pl/pl/p/Beresford-TC-7220-MKIII-Przelacznik-Kino-domowe-Stereo-/129

Kanały są całkowicie odseparowane, więc.....nic nie uszkodzisz.

"Pasywny układ TC-7220 nie wymaga zasilania prądem, przez co nie ingeruje w żaden sposob w przesyłany przez niego sygnał dźwiękowy.

Ponadto przystosowany jest do przesyłania dużych prądow, więc nie będzie „dławić” mocy wzmacniacza, a całość zostanie przekazana na kolumny".

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Fafniak napisał:

Bo przełaczanie kolumn na zmianę ze wzmacniaczem lampowym jest jednak zbyt niebezpieczne

Ja wspomagam się czymś takim made in China , wzmacniacz stereo i KD / fronty/ na jednych kolumnach.

https://www.conrad.pl/p/przeacznik-switch-audio-cinch-speaka-professional-4-porty-1435387

Co prawda z oryginału została tylko obudowa i przełącznik , zmieniłem gniazda oraz okablowanie, ale bez tych zmian też działało bez zarzutu.

switch.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MobyDick napisał:

Przy wzmacniaczach tranzystorowych pracujących w klasie AB takie przełączniki nadają się doskonale.

MobyDick , Ty mnie nie strasz , bo obecnie mam podpięty pod wyjście tranzystor / końcówka mocy/, ale pod jedna z wejść  mam przedwzmacniacz lampowy , drugie to amp KD .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze @MariuszZ od wczoraj testuje wzmacniacz słuchawkowy SMSL SAP-II

https://audiotop.pl/pl/p/Wzmacniacz-sluchawkowy-SMSL-sAp-II-Pro-Czarny/3032?gclid=EAIaIQobChMIs9iomaj25QIVBp53Ch0aegOeEAQYBSABEgIKu_D_BwE#

na wstępie zaznaczę , że nie jestem znawcą wzmacniaczy słuchawkowych i wielkiego doświadczenia nie mam. Dotychczas korzystałem z tych wbudowanych w źródła czy pre .

SMSL już po wyjęciu z paczki zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie , metalowa obudowa , zaznaczony grubszy panel przedni , wygodne metalowe pokrętło , proste estetyczne przełączniki , szczotkowana czerń , na plus pod każdym względem. Dostajemy więc już na dzień dobry produkt w obudowie za którą w produkcji europejskiej musielibyśmy słono zapłacić / mam doświadczenie po przygodzie z listwami zasilającymi/. Jak pisałem doświadczenie mam marne , a do porównania miałem obecnie podpiętą pod Malinę kartę Audiotrak Prodigy Black Cube. Moje słuchawki to Senki HD 650 impedancja 300 Ohm , Prodigy Black wspiera co prawda 150 Ohm , więc jest trochę ciszej, ale do porównania nic innego nie miałem. Sprawdziłem oba urządzenia podłączając pod laptopa ze Spotify , powiem krótko SMSL wypadł zdecydowanie lepiej , bardziej neutralnie , przekazywał dźwięk w sposób otwarty ale nie ostry , powiedziałbym taki 1:1. Doszedłem do wniosku , że jak na moje domowe potrzeby to produkt SMSL jest wystarczający.

Przy okazji mam pytanie , w pre mam podwójne wyjścia RCA na końcówki mocy , do jednej pary mam podpiętą końcówkę mocy a czy mogę pod drugie podpiąć wzmacniacz słuchawkowy po RCA by na słuchawkach uzyskać dźwięk ze wszystkich źródeł podpiętych pod przedwzmacniacz ? Nie będzie jakiegoś konfliktu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej samemu się przekonać. Z reguły taki wzmacniacz słuchawkowy podłącza się pod wyjście liniowe ( takie bez regulacji poziomu wyjściowego ). Np. wyjście na rejestrator. Jeśli takiego brak, od biedy może być i wyjście z przedwzmacniacza na końcówkę mocy. Zapewne preamp jest przewidziany do tego aby można było do niego równocześnie podłączyć po 2 końcówki mocy na kanał, dlatego pewnie da radę.

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

MobyDick , Ty mnie nie strasz , bo obecnie mam podpięty pod wyjście tranzystor / końcówka mocy/, ale pod jedna z wejść  mam przedwzmacniacz lampowy , drugie to amp KD .

Tu chodzi o końcówki mocy. Preamp za pewne jest podłączony do końcówki mocy gdy jest włączony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie spostrzeżenia co do wzmacniaczy impulsowych w domu. W tej technologii łatwo jest uzyskiwać bardzo duże moce wyjściowe. Jednak w warunkach domowego zacisza zwykle kilkadziesiąt watów zupełnie wystarcza, bo takie wzmacniacze ( jeśli mają zapewnione dobre - wydajne zasilanie ) nie potrzebują sporego zapasu mocy jak wzmacniacze pracujące w klasie AB. 100W to moim zdaniem jest aż nadto ( w większości przypadków ). Często może wystarczyć kilkanaście watów mocy. Łączenie takich wzmacniaczy z tanimi układami analogowej regulacji barwy, moim zdaniem mija się z celem jeśli myślimy o wysokiej jakości dźwięku. Tym sposobem można mocno popsuć dźwięk nawet gdy regulacja barwy jest ustawiona na 0. Nie każdy wzmacniacz impulsowy gra dobrze. Sporo zależy od jakości użytych podzespołów biernych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Popularni chińscy producenci sprzętu audio (DAC, AMP,  słuchawki, karty dźwiękowe, głośniki) to np. SMSL, FiiO, Bluedio, Sabaj, Edifier, Genius, Microlab, Topping, Shanling, Gustard, Audio-GD, Aune, HiFiMAN, Brainwavz, ISK, Superlux.

Czy innych producentów jeszcze brakuje do tego zacnego grona ?

Edytowano przez rott
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...