Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 2500zl


Tomek05413

Recommended Posts

Wiatm,zamierzam razem z Żona kupic zestaw stereo dla Szwagara na 18stke.Zestaw ma byc podpiety pod komputer oraz tv ,mlody glownie bedzie sluchal Spotify przez komputer,w gre wchodza tylko kolumny podstawkowe gdyz pokoj ma mniej wiecej 12m2.W co lepiej zainwestowac w amplituner czy tradycyjny wzmacniacz?Glosnik jakie mam na oku to Indiana line nota 260x oraz Heco aurora 300

Z gory dziekuje za podpowiedzi.

Edytowano przez Tomek05413
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W mojej ocenie obie konstrukcje kolumn są zbliżone do siebie kwestia wyglądu no i oczywiście elektroniki z jaką mają współpracować.Wzmacniacz to raczej bym obstawiał

Yamahę AS501 lub coś z CA ale niech się branża wypowie.Ja najpierw bym zapytał potencjalnego użytkownika o jego preferencje.Jakie lubi brzmienie wiedział bym czego szukać.Albo

jeśli to nie jest jakaś niespodzianka to obgadał temat i zabrał go na jakiś odsłuch to by sobie wybrał co mu pasuje.Powodzenia i dobrego zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zacznę od kolumn - moim zdaniem najlepszą opcją będzie Heco Aurora 300 lub troszeczkę droższe, ale lepsze Monitor Audio Bronze 2. Heco to spójne, ciepłe, plastyczne granie z dobrą podstawą basową. Monitor Audio zagrają bardziej swobodnie, analitycznie, z wyraźniej wyeksponowanymi skrajami pasma. To o pół klasy lepsza kolumny. Można jeszcze rozważyć wspomniane przez Ciebie Indiana Line, najlepiej model Tesi 261
Wybierając elektronikę, na pewno warto spojrzeć na klasyczny wzmacniacz. Mamy teraz w bardzo atrakcyjnych pakietach brytyjski Cambridge Audio Topaz AM10, który daje ogromne możliwości doboru kolumn w zaplanowanym budżecie. Jeśli natomiast amplituner sieciowy, proszę spojrzeć na Onkyo TX-8250 lub Pioneer SX-N30AE.

Jeśli tylko jest taka możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Proszę spojrzeć na  naszą ofertę stereofonicznych zestawów promocyjnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yamaha 303 - spokojnie mu wystarczy - jeśli oczywiście nie potrzebuje USB - choć moim zdaniem przydało by się.

Wczoraj byłem na odsłuchu - i polecane przez Q21 i S4Home- Pylon Audio Pearl 25 - na prawdę nieźle zagrały - jak za tak nie wielkie pieniądze. To co głównie mnie zaskoczyło - to głębia. Pylony były podpięte pod Onkyo 8220 - nieco tańszy odpowiednik Yamahy 303

Kolumny podstawkowe i tak musisz umieścić na podstawkach - co zwiększy koszt zakupu - wtedy chyba lepszym i tańszym wyborem będą niewielkie podłogówki. No chyba, że meble w pokoju u młodego pozwolą dobrze umiejscowić podstawkowe kolumienki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no rn303 to nie polecam zdecydowanie.

Z tą szych amplitunerów lepiej wypada Onkyo 8130. Ale mam jeszcze jedna porade. Jeśli on faktycznie skucha dość blisko komputera to moim zdaniem monitory aktywne spiszą się tu lepiej. I to na prawdę lepiej. No chyba że będzie miał do nich więcej niż półtora metra to wracamy do systemu z wzmacniaczem. Wówczas elac b6 jest ciekawa propozycja.

Zapraszamy

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze jednak bedzie amplituner zamiast wzmacniacza. Dodam tylko iz wzmacniacz bedzie tez lepszym rozwiazaniem na przyszlosc np. przy wymianie kolumn na mocniejsze. Zastanow sie nad wzmacniaczem A-S501, a jesli amplituner to model wyzej R-N402D. Napisz do branzy i mysle sie, ze spokojnie zmiescisz w Twoim budzecie tj. 2500zl z w/w kolumnami.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witaj.Ja obstawiam arora300 i powiem Ci szczerze że słyszałem obie konfiguracje z tym wzmacniaczem i moim subiektywnym zdaniem obie konstrukcje grały podobnie.Indiana line

według mnie może trochę bardziej mdło ale to tylko moje odczucie dlatego postawił bym na Heco.Co do jakości to podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomek05413 napisał:

Witam ponownie,decyzja chyba podjeta zakupie Yamaha as501 oraz kolumny - i tu sie jeszcze wacham pomiedzy indiana line nota 260x a heco aurora 300 -czy ktores sa lepsze czy to ta sama polka jakosciowa?

Miałem okazję słuchać połączenia 501 z notami 260x. I jak dla mnie zestaw prezentuje się naprawdę solidnie. Ale jak na tę wielkość pomieszczenia można by było pomyśleć o kolumnach podobnie brzmiących natomiast z bass reflexem przednim tesi 261. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...