Skocz do zawartości

Atoll in100


Gość

Recommended Posts

Panowie z racji tego że szukam wzmacniacza do auroy 700 i prawie zdecydowałem sie na cxa60 to chciał bym zapytac jak by do tych kolumienek pasował taki Atoll in100?Pytam ponieważ mam

okazję nabyć w dobrej cenie,a nie mam bardzo czasu na odsłuch.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Heco Aurora 700 moim zdaniem jednak lepiej sprawdzi się Cambridge Audio CXA60, ewentualnie świetną propozycją będzie także Audiolab 6000A. Atoll to świetny wzmacniacz, ale nie koniecznie do Heco.

Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza. Jeśli nie masz czasu żeby do nas przyjechać, możemy Ci wzmacniacz wysłać do testów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurore700 mam fizycznie w domu no i szukam wzmaka słuchałem z cxa60 i z Cyrus one.Z cxa60 było super w porównaniu z Cyrus który według mojej opinii zagrał trochę ciężko.Dlatego jeszcze szukam może coś zagra jeszcze lepiej z tymi heco. Bardzo jestem ciekawy audiolaba6000a Ale nie mam czasu pojechać gdzieś żeby posłuchać. A może ktoś opiszę kto ma takie połączenie zawsze to coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, przemo820308 napisał:

Aurore700 mam fizycznie w domu no i szukam wzmaka słuchałem z cxa60 i z Cyrus one.Z cxa60 było super w porównaniu z Cyrus który według mojej opinii zagrał trochę ciężko.Dlatego jeszcze szukam może coś zagra jeszcze lepiej z tymi heco. Bardzo jestem ciekawy audiolaba6000a Ale nie mam czasu pojechać gdzieś żeby posłuchać. A może ktoś opiszę kto ma takie połączenie zawsze to coś.

Miałem na odsłuchu Heco aurora 700 + cambridge cxa 80 . Jak dla mnie świetne połączenie. 

Pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem atoll in 100 to lepszy wzmacniacz od cxa60, ale faktycznie w tym przypadku pod kolumny heco lepiej sprawdza się Cambridge.

Autora gra stosunkowo ciepło, delikatnie. Atoll gra bardzo podobnym dźwiękiem, delikatnym u góry.

Cambridge z kolei jest jasny, bardziej analityczny. I on ożywia heco. Nadaje im separacji i energii. Więc do tych kolumn stawiam na CA. Pytaj nas o ceny bo starsze serie 60 i 80 mamy w dobrych cenach.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Moim zdaniem atoll in 100 to lepszy wzmacniacz od cxa60, ale faktycznie w tym przypadku pod.kooumny heco lepiej sprawdza się Cambridge.

Autora gra stosunkowo ciepło, delikatnie. Atoll gra bardzo podobnym dźwiękiem, delikatnym u góry.

Cambridge z kolei jest jasny, bardziej analityczny. I on ożywia heco. Nadaje im separacji i energii. Więc do tych kolumn stawiam na CA. Pytaj nas o ceny bo starsze serie 60 i 80 mamy w dobrych cenach.

Pozdrawiam

Starsze serie?myślałem że cxa60 to tylko jedna seria masz na myśli może cxa61 bo takie coś mi migneło przed oczyma że ma się pojawić na rynku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich nie słyszałem, tym bardziej nie porównywałem obok siebie. Na przykładzie CXA61 - jest trochę lepiej wyposażony ( nowszy DAC już z wejściem USB, bluetooth jest już wbudowany, port RS232 jest dodany itd. ) What Hi-Fi ocenia go też lepiej dźwiękowo ,ale jakoś im nie ufam, jeżeli chodzi o ocenę brytyjskich marek :) No i oczywiście cena w górę

Edytowano przez Tomasz S.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza że Cambridge ma pewne powiązania z what hi-fi z tego co mi wiadomo :)

więc ta recenzje trzeba brać na luźno. 

zmieniono nieco wyposażenie faktycznie. Jak dźwięk? Jeszcze nie wiem. Czekam na dostawę. Na 100 procent będzie ten sam charakter. Na 80 procent będzie to brzmienie mega zbliżone na granicy percepcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam panów.Chciałem się z wami podzielić co wybrałem do moich aurora700.I tu was zaskoczę że po mimo moich pewnych typów wybrałem integrę którą najmniej brałem pod uwagę.Jest to Yamaha AS701.Ale po kolei.Na pierwszy ogień podłączony cxa60 i tu powiem zawiodłem się najbardziej ponieważ to był mój pewniak na 90%.W moim odczuciu muzyka wręcz krzyczała do mnie nie wiem czym to było spowodowane ale niestety to nie moje brzmienie.Na drugi plan poszła as701.No i tu od razu mi przypasował dżwięk ale bałem się trochę że przy dłuższym odsłuchu trochę mogą męczyć wysokie.Jak się pużniej okazało nie jest tak żle.Jako trzeci podłączony c356bee i to było to bass trochę większy wysokie trchę w dół można powiedzieć biorę na 100%.I wziołem.Po podłączeniu w domu okazało się że mówiąc brzydko zatłkł nas basem.I wtedy właśnie zamieniłem na as701.Jako czwarty podłączony audiolab 6000a i tu było troszkę inaczej bas troszkę mniejszy od Nada wysokich troszke więcej ale czegoś mu brakowało i w sumie sam nie wiem czego.Napewno był by to lebszy wybór niż cxa60 ale to tylko w moim odczuciu.Wszystkie urządzenia ładne no może po za jednym wiecie jakie mam na myśli.Piszę tylko swoje spostrzeżenia to jest tylko i wyłącznie moja ocena może komuś się przyda.Wielkie podziękowania i ukłony kieruję do Pana Szymona z Q21 który jest fachowcem w dziedzinie wzmacniaczy i potrafi nakierować na odpowiedni model.Pomimo tego że wybrałem wzmacniacz najtańszy z całej czwórki to pokazuje to że nie zawsze sprzęt droższy jest lepszy.A na koniec chciał bym powiedzieć wszystkim którzy  szukają tego typu sprzętu żeby jeżdzili na odsłuchy i wypożyczali sprzęt do domu bo innej drogi nie ma zeby wybrać odpowiedni.Pozdrawim i życzę udanego poszukiwania swojego brzmienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 4.11.2019 o 08:13, S4Home napisał:

Moim zdaniem atoll in 100 to lepszy wzmacniacz od cxa60, ale faktycznie w tym przypadku pod kolumny heco lepiej sprawdza się Cambridge.

Autora gra stosunkowo ciepło, delikatnie. Atoll gra bardzo podobnym dźwiękiem, delikatnym u góry.

Cambridge z kolei jest jasny, bardziej analityczny. I on ożywia heco. Nadaje im separacji i energii. Więc do tych kolumn stawiam na CA. Pytaj nas o ceny bo starsze serie 60 i 80 mamy w dobrych cenach.

Pozdrawiam

Witam,

A chciałem dopytac jak w tym kontekście wypada m2si?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Robert Kalifornia napisał:

Witam,

A chciałem dopytac jak w tym kontekście wypada m2si?

Pozdrawiam

Musical gra bardziej zachowawczym dźwiękiem. Nie jest tak ekspresyjny i dynamiczny jak Atoll i tak analityczny jak Cambridge Audio. M2si jest cieplejszy, ma bardziej stonowaną górę pasma, jest muzykalny. W swojej cenie jest niezłym wzmacniaczem. Ma pewne wspólne cechy z Audiolabem 6000A.

 

Pozdrawiam,

Q21.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Robert Kalifornia napisał:

Witam,

A chciałem dopytac jak w tym kontekście wypada m2si?

Pozdrawiam

Ja bym M2si do Auror nie podłączał. To wziacniacze o sporej mocy dobrze prowadzonym dole ale delikatnej górze. Grają zachowawczo tak to odpowiednie słowo.

Po prostu do innych kolumn.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...