Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich,

potrzebuję pomocy w wyborze pełnego zestawu kina domowego. (kompletny laik)

Interesuję mnie zestaw głośników 5.1 oraz gramofon podłączony do zestawu z amplitunerem.

Pokój 23 mkw natomiast ustawienie rogówki i głównego miejsca odsłuchu to 10 mkw (2mb*5mb), ściana 2 mb z telewizorem oraz 5 mb między głośnikami przednimi i tylnymi. 

Zależy mi na podłączeniu zestawu, który będzie wykorzystywany w 40% do filmów oraz 60% muzyka,  jest to pierwsza taka kompilacja więc zestaw nie musi być "najwyższych lotów"

Chciałbym, żeby głośniki zamontowane były na ścianie przy suficie, zatem rozmiar jak najmniejszy.

Po drobnym rozpoznaniu zainteresowałem się:

1. Amplitunerem: YAMAHA RX-V685 - 2500 zł

2. Zestaw głośników: BOSE Acoustimass 10 V Czarny - 3999 zł  + 1000 zł mocowanie

3. Gramofon: AT-LP120X-USB 1200 zł

Subwoofer w zestawie jest na tyle duży, że będzie musiał być schowany z tyłu za miejscem odsłuchu, czy to nie będzie miało wpływu na jakość? 

 Proszę o doradzenie, chciałbym zmieścić się w 10 tyś.

Z góry dzięki za pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Markcox napisał:

60% muzyki, do tego gramofon - dlaczego zatem kino domowe? nie do tego to zostało stworzone. Coś było czytane, zanim zostało napisane? Ciężko będzie Ci zagrać gramofonem na ampli KD, a do tego jeszcze na takich Bose. I te kolumny pod sufitem. Sorry kolego, ale tu nic nie trzyma się kupy

Nie mam możliwości wykonania osobnych głośników na muzykę, osobnego kina domowego, chcę to wszystko połączyć w całość w miarę w dobrej jakości.

Jestem kompletnym laikiem zatem jestem otwarty na propozycję.

Głośniki przy suficie z frontu mogą zostać zmienione na boczne, natomiast tylne muszą zostać pod sufitem. Ten zestaw Bose to też tylko luźna propozycja :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o hybrydzie w postaci ampli KD + wzmacniacz stereo pod preout ampli na fronty, wtedy gramofonem będziesz mógł wejść bezpośrednio we wzmacniacz, skoro potrzebujesz takiej przewagi grania muzyką, zwłaszcza w takim wydaniu, ale chcesz też cieszyć się przestrzennym brzmieniem 5.1. Być może będziesz musiał zwiększyć budżet, ale budowanie muzyki na vinylach, opartych o ampli KD kompletnie mija się z celem. 

I osobiście nie widzę problemów z suroundami, żebyś musiał je wznosić pod sufit - skąd w ogóle ten pomysł?

Wrzuć jeszcze fotę frontu

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Markcox napisał:

Pomyśl o hybrydzie w postaci ampli KD + wzmacniacz stereo pod preout ampli na fronty, wtedy gramofonem będziesz mógł wejść bezpośrednio we wzmacniacz, skoro potrzebujesz takiej przewagi grania muzyką, zwłaszcza w takim wydaniu, ale chcesz też cieszyć się przestrzennym brzmieniem 5.1. Być może będziesz musiał zwiększyć budżet, ale budowanie muzyki na vinylach, opartych o ampli KD kompletnie mija się z celem. 

I osobiście nie widzę problemów z suroundami, żebyś musiał je wznosić pod sufit - skąd w ogóle ten pomysł?

Wrzuć jeszcze fotę frontu

 

11.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny narożnik, też jestem fanem tego typu mebli tapicerowanych ale nie pokazałeś miejsca gdzie ma być umieszczony sprzęt - tv + ampli. Pozdrawiam. 

Edyta. Nie zauważyłem ostatniego zdjęcia. W takim razie masz raczej mało miejsca na kolumny. Może w tej sytuacji jakieś fajne monitorki, którym nie będzie przeszkadzał podłokietnik w kanapie plus wzmak z daciem, do którego podlaczysz tv i inne źródła. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, seba3002 napisał:

Bardzo ładny narożnik, też jestem fanem tego typu mebli tapicerowanych ale nie pokazałeś miejsca gdzie ma być umieszczony sprzęt - tv + ampli. Pozdrawiam. 

Cały sprzęt ma się znajdować na białej ścianie, rzeczywiście na zdjęciu ledwo widać rozrysowane położenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Markcox napisał:

Pomyśl o hybrydzie w postaci ampli KD + wzmacniacz stereo pod preout ampli na fronty, wtedy gramofonem będziesz mógł wejść bezpośrednio we wzmacniacz, skoro potrzebujesz takiej przewagi grania muzyką, zwłaszcza w takim wydaniu, ale chcesz też cieszyć się przestrzennym brzmieniem 5.1. Być może będziesz musiał zwiększyć budżet, ale budowanie muzyki na vinylach, opartych o ampli KD kompletnie mija się z celem. 

I osobiście nie widzę problemów z suroundami, żebyś musiał je wznosić pod sufit - skąd w ogóle ten pomysł?

Wrzuć jeszcze fotę frontu

Pomysł z montażem pod sufitem wziął się z chęci montażu na ściance bocznej (jeszcze nie gotowej) gramofonu, "eksperci" w media i inny komercyjnych sklepikach nie widzieli z tym problemu, a ta Yamaha miała latać z gramofonem i Bosem świetnie ;)

3 minuty temu, seba3002 napisał:

A co jest na dłuższej ścianie, znajdującej się na przeciw kanapy? 

Kuchnia , niestety to salon z aneksem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Omagdynia napisał:

"eksperci" w media i inny komercyjnych sklepikach nie widzieli z tym problemu

oni w niczym nie widzą problemu, kiedy tylko można przytulić parę złotych. 

Nie ma co się czarować, skoro ta biała ściana ma być frontem (myślałem, że ściana z cegieł jest "tyłem"), to poprawne ustawienie 5.1 będzie trochę problematyczne, mając na uwadze jednoczesne zachowanie zamiłowania do muzyki. Kompaktowy zestaw 5.1 oparty na Bose, czy jemu podobnych tworach, w kinie, w  tych warunkach mogłyby się sprawdzić, w muzyce może być jednak znacznie gorzej. Ja kierowałbym się jednak w stronę budowania zestawu min. o klasyczne monitory, tyły ustawione na standach, zaraz za kanapą. 

 

ps. następnym razem możesz zapytać owych "ekspertów", który z nich ma w domu system z gramofonem zbudowany w oparciu o amplituner kina domowego. Bardzo jestem ciekaw takiej sondy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Markcox napisał:

oni w niczym nie widzą problemu, kiedy tylko można przytulić parę złotych. 

Nie ma co się czarować, skoro ta biała ściana ma być frontem (myślałem, że ściana z cegieł jest "tyłem"), to poprawne ustawienie 5.1 będzie trochę problematyczne, mając na uwadze jednoczesne zachowanie zamiłowania do muzyki. Kompaktowy zestaw 5.1 oparty na Bose, czy jemu podobnych tworach, w kinie, w  tych warunkach mogłyby się sprawdzić, w muzyce może być jednak znacznie gorzej. Ja kierowałbym się jednak w stronę budowania zestawu min. o klasyczne monitory, tyły ustawione na standach, zaraz za kanapą. 

 

ps. następnym razem możesz zapytać owych "ekspertów", który z nich ma w domu system z gramofonem zbudowany w oparciu o amplituner kina domowego. Bardzo jestem ciekaw takiej sondy :) 

Głośniki tylne chciałem podpiąć pod belką, tak żeby nie przeszkadzały w "życiu codziennym", może też stąd pomysł frontów na tym samym poziomie prawie pod sufitem.

Reasumując, żeby wszystko ładnie grało muszę kupić lepsze monitory z przodu, subwoofer, amplituner + wzmacniacz i coś na tył.

Miałem marzenie, że na jednym zestawie:

-posłucham koncertów w systemie 5.1 gdzie gitara, perkusja, bas, klawisze itp. będą na kanałach,

-obejrzę dobre kino.

i dodatkowo posłucham "gramofonu"

Jeszcze chciałem do tego gitarę podłączać, ale to już w ogóle odpada...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z zasady i z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że montaż tylnych kolumn (frontowych tym bardziej) pod sufitem nie ma większego sensu. Ale zrobisz, jak uważasz, posmakujesz po swojemu i wyciągniesz wnioski na własnych błędach (tak, ja ja to zrobiłem). Jeżeli nie chcesz/nie masz możliwości ustawić tego, jak należy, to może warto zastanowić się nad samym klasycznym stereo, zwłaszcza przy tych proporcjach muzyka/film?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, seba3002 napisał:

Najprostszym wg mnie rozwiązaniem jest przestawienie kanapy tak, żeby dzieliła cześć kuchenna od "zsalonowej". Wtedy cała ścianę z cegieł będziesz mógł zagospodarować pod KD / stereo. Pozdrawiam. 

Niestety niewykonalne, bo ściana biała ma 2 mb, czyli oglądanie tv z odległości 1,5 mb, a nie ma opcji odsunięcia rogówki, bo zablokuje ciąg komunikacyjny. Niestety musi zostać takie ustawienie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem przez to samo 

Chciałem mieć i kino domowe i gramofon

Uwierz mi że pomimo że nie jestem jakimś człowiekiem z wrażliwym słuchem to jednak nie gra.  A kupiłem sprzęt z nie najniżej półki 

Wytrzymałem tak 3 miesiące i oczywiście i tak kupiłem wzmacniacz stereo pod gramofon

Różnica w dzwieku jest kolosalna

Jeśli muzyka z gramofonu to tylko wzmacniacz

Jeśli musisz mieć też kino domowe kup amplituner z "pre" i podepnij do niego wzmacniacz stereo 

Edytowano przez MrMarcin1984
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem sprzęt "musi" stać na tej krótkiej ściance? Jeśli nie to możesz zrobić "ściankę" z TV i kolumn. Różne widywalem zdjęcia i niekiedy kolumny u ludzi stoją w drzwiach. Sam mam podobne do Twojego "kiszkowate" pomieszczenie a ustawienie załączam na zdjęciu. 

IMG_20190910_125024.jpgPo przeciwnej stronie znajduje się narożnik, który od TV dzieli raptem 2 m. Niestyt ale w większości małych mieszkań łączenia KD z pokojem dziennym to kompromisy 😐. A wracając do tematu gramofony. Jeśli chcesz rzeczywiście bawić się w czarne płyty to odpowiedź sobie na pytanie czy masz kolekcje, która pozwoli Ci na cieszenie się winylem bądź czy masz na tyle funduszy by budować taka kolekcje. I bez wzmaka ja bym się w to nie bawił. Pozdrawiam. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie nie jest chyba tak małe jak tam opisałeś.

Do tego w wątku jest wiele niezgodności.

60 procent stereo, amplituner AV, bose i gramofon. No nic, ale to po prostu nic się tu nie zgadza w muzyce. Ok , przepraszam gramofon, ale do reszty pasuje jak pięść do nosa. 

Od początku. 

Jeśli chcesz systemy łączyć to faktycznie amplituner AV + wzmak.

Jeśli chcesz stereo to kolumny podłogowe albo lepszej klasy monitory chociaż na front a nie bose system kinowy.

Wtedy możemy pomyśleć o gramofonie.

Skąd jesteś? Możemy wjechać do ciebie z kilkoma propozycjami do mieszkaniami sam sprawdzisz jak co i gdzie poustawiać.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...