Skocz do zawartości
SaruSc

Pioneer N-70AE i Audirvana

Recommended Posts

Zacząłem używać na MacOS programu Audirvana do odtwarzania muzyki na N-70AE i mam pewien problem. To że puszczenie muzyki zajmuje 3-5s to mi nawet nie przeszkadza ale to, że podczas przełączania piosenki na następną lub puszczenie jakiejkolwiek innej podczas odtwarzania poprzedniej na ekranie Pioneera widzę wyjście na 1s do listy źródeł, potem próbę załadowania piosenki i ekran się zawiesza a program Audirvana uznaje na Pionieerze nacisnąłem STOP i jak nacisnę w Audirvana PLAY to znowu po 3-5s puści utwór i znowu nie da się zmienić piosenki i tak w kółko. No tzn. czasami piosenka się zmieni prawidłowo ale na ekranie pioniera i tak jest mielenie na ekranie.

Winą nie jest sam program ani system MacOS, sprawdzałem Audirvana do odtwarzania muzyki na Smart TV i wszystko pracuje jak należy, nie zdążę puścić klawisza myszki a muzyka już leci na TV albo się przełączy. Na systemie Windows 10 jest dokładnie to samo czyli N-70AE wariuje a TV śmiga. 

Mogły ktoś sprawdzić u siebie kto ma Pioneera N-30AE, N-50AE lub N-70AE czy występuje ten sam problem. Audirvana ma miesięczny okres próbny jak co.

Wygląda to tak: https://youtu.be/kk1rK_qagXU

Audirvana powinna śmigać z Pioneerem https://www.pioneer-audiovisual.eu/pl/aktualności/audirvana-plus-uruchamia-now-wersj-31

Edytowano przez SaruSc

Audirvany używam od lat.

Według mnie jednak coś spieprzyli koncertowo przy komunikacji z innymi urządzeniami.

Po przejściu na wersję 3.5 - jest nawet problem z ich własnym softem do sterowania z tabletu :(

Edytowano przez Fafniak

No ja dopiero dzisiaj kupiłem Audirvane :)

Chciałem się dowiedzieć po czyjej stronie jest wina bo przez to może Pioneer polecieć na gwarancję, czego wolał bym uniknąć.

P.S. 

Wideo już powinno działać

Edytowano przez SaruSc

Raczej nie Pioneera. 

Testowałem ten model jednak z systemem Windows i na foobar oraz dwóch innych programach problemu nie było. Chodź jeśli to twoje źródło dźwięku i nie zamierzasz go zmieniać to sproboj po prostu inny player. Polecam sprawdzić Cambridge 851n .

Jeśli tam będzie podobnie to znaczy że możesz wrócić do Pioneera a jednak zastosować inny soft. 

Pozdrawiam

Audirvany używam od lat.
Według mnie jednak coś spieprzyli koncertowo przy komunikacji z innymi urządzeniami.
Po przejściu na wersję 3.5 - jest nawet problem z ich własnym softem do sterowania z tabletu

Czy ta nowa aplikacja sterująca tak źle działa( dostępna od połowy października) czy chodzi o poprzednią wersję (tylko na iPhone/iPad)?

10 godzin temu, S4Home napisał:

Raczej nie Pioneera. 

Testowałem ten model jednak z systemem Windows i na foobar oraz dwóch innych programach problemu nie było. Chodź jeśli to twoje źródło dźwięku i nie zamierzasz go zmieniać to sproboj po prostu inny player. Polecam sprawdzić Cambridge 851n .

Jeśli tam będzie podobnie to znaczy że możesz wrócić do Pioneera a jednak zastosować inny soft. 

Pozdrawiam

Bardziej się zastanawiałem nad oddaniem Pioneera na gwarancje, bo to może być wina tylko mojej sztuki, a nie ogólnie modelu. Sam Pioneer poleca ten program do użytku ze swoim sprzętem, więc to może być faktycznie tak jak kolega wyżej napisał, wina aktualizacji.

@Edit

@Fafniak Sprawdziłem na Windows 10 na Windows Media Player i z niego wszystko działa jak należy, więc to faktycznie wina Audirvany 

Edytowano przez SaruSc

Narazie będę odtwarzał z dysku i sterował z iPad. Napisałem do Audirvany i dostałem odpowiedź, że problem jest im znany i szukają rozwiązania, a jak nie ogarną, to będę szukać innego źródła.

Edytowano przez SaruSc

No ciekaw jestem czy sobie z tym poradzą.

Logiczną organizację opcji zmienili na coś absurdalnego ale za to wyglądającego ekhm... "nowocześnie"

Komunikacja "ze sterownikiem" leży i kwiczy choć poprzednia wersja ładowała wszystko bez problemów.

Kuźwa...

Narazie Audirvany na MacOS używam do słuchania na Audio-Technica ATH-DSR9BT przez USB, a na Pioneerze eksperymentuje z innymi programami. Teraz sprawdzam foobara ale pod MacOS jest okrojony jak nie wiem co, a do tego wysłała błąd jak chce odtworzyć na Pioneerze, za to pod WIndą wszystko działa szybko i bezbłędnie. 

P.S. Wiecie może czy DSR9BT będą działać po USB jak dokopie przejściówkę z Lighting na USB do iPhone? (To tylko tak eksperymentalnie do Tidala MQA 😀)

Edytowano przez SaruSc