Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe i dobór głośników


e_tomi

Recommended Posts

Witam. Po lekturze forum skonstruowałem sobie taki zestaw kina domowego:

- Denon AVR-X2600H,

- Magnat sub 302,

- Jamo S 807 HCS lub Polk Audio T531 i tu do końca nie wiem co wybrać. Które będą bardziej uniwersalne dla mojego przypadku. 

Co do pomieszczenia to salon o pow. 36m2 z jednej strony otwarty na przedpokój i schody. Część wypoczynkowa zajmuje połowę ta dalej od przedpokoju. Sprzęt będzie do oglądania TV (netflix, hbo go, nc+)70 % i słuchania muzyki (spotify, cd, mp3) 30%. Do tej pory była miniwieża denona, także przeskok bedzie duży.

Co myslicie o tym zestawie i czy na koniec listopada trafię na dobre promocję tych sprzętów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z amplitunera powinieneś być zadowolony, natomiast z dwóch wymienionych zestawów kolumn wybrałbym zdecydowanie zestaw Polk T531. Co do subwoofera to nie kupowałbym najtańszych konstrukcji a dopłaciłbym trochę i wybrałbym w tej chwili w doskonałej cenie suba Klipsch R-12SW i pozostanie ci tylko włączyć jakiś dobry film. Zapraszam na odsłuch i po indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wojo2000 napisał:

Jakie kolumny 5.0 wybrać a 4 monitorami + centralny? Nie mam miejsca na dwa duże fronty. Jedyne co znajduje do 2k to JAMO Studio :(

Jamo to nie jest najlepsza opcja, spójrz na Indiana Line Nota Set 5.0. Z upustem forumowym zmieścimy się w założonym budżecie, a będziesz miał bardzo dobry klasowo zestaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na przesyłki z Denon AVR-X2600H i zestawem Polk T531 mam do Was kilka pytań odnośnie podłączeń. Mam konfiguracje taką: TV samsung UE48h6400, stary dekoder NC+ITI2850 no i dojdzie teraz Ampli i zestaw głośników. I tak: z Ampli, z wyjścia HDMI kablem do TV HDMI 2 (ARC). Nie wiem jak dekoder podłączyć, czy do ampli na wej. HDMI 1 czy do TV na HDMI 1 (STB). Jeżeli mam w TV HDMI ARC to kabel optyczny jest zbędny? Rozumiem, że trzeba zaopatrzyć się w porządniejsze kable HDMI bo mam jakieś noname.

Co do głośników to na etapie budowy puściłem kable miedziane na fronty i tylne, ale nie pamiętam już jaki to był przekrój i jakiej firmy. Chyba coś ok 2x2,5 mm2 w przeźroczystej powłoce. Kable te zakończyłem gniazdkami głośnikowymi wtynkowymi przy TV poczwórnym, a przy głośnikach pojedynczym. Z Ampli pójdą krótkie odcinki do tego gniazdka centralnego, i później od gniazdka do głośnika drugi krótki odcinek. Czy tyle połączeń nie wpłynie na jakość?

Podajcie proszę, jakieś sprawdzone wieszaki na głośniki tylne, tak, żeby na głowę nie pospadały.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystkie źródła są wpięte w ampli KD, a z ampli tylko obraz po HDMI na TV. I tak, optyczny z TV do ampli, w konfiguracji o której wspominasz będzie zbędny. Na razie wstrzymaj się z inwestycją w kable HDMI, jeżeli są noname'y, ale nie za 2zł za sztukę, to mogą spokojnie dać radę. Zawsze zdążysz wymienić.

1 godzinę temu, e_tomi napisał:

Czy tyle połączeń nie wpłynie na jakość?

Zawsze każde dodatkowe połączenie może mieć wpływ na jakość dźwięku, zwłaszcza jak gniazda, czy przewody będą marnej jakości. Jak już przyjdzie sprzęt, to będziesz mógł zrobić sobie test - podłączyć najpierw poprzez instalację, którą sobie zorganizowałeś, a następnie bezpośrednio ampli -> kolumna, na kablach z (prawie) czystej miedzi, nawet taki po kilka/naście złotych za metr i sam zobaczysz, czy będzie różnica. 

Co do wieszaków, albo Vogels, albo Btech. Oba dobre i w rozsądnych pieniądzach. Wybór, to już kwestia gustu. Osobiście korzystałem z BTech'ów i trzymanie kolumny mają bardzo solidne, spokojnie można by się było na niej podciągnąć ;) Ale po remoncie przesiadłem się na standy, a BTech gdzieś wala mi się po chałupie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną konfigurację, TV samsung UE50h6400 / dekoder NC+ / dodatkowo PS4  i ampli Onkyo. 

Tak jak kolega wyżej radzi przetestuj kable hdmi te które posiadasz. Też miałem podobny dylemat czy inwestować w lepsze kable ale okazało się, że na moich marketowych nie ma problemu. Źródła podpięte do ampli i z ampli obraz do TV przez gniazda HDMI ARC. W ten sposób możesz opcjonalnie wykorzystać TV do odtwarzania filmów przez USB - ten TV daje możliwość wyboru formatu wyjścia dźwięku w opcjach (PCM/DD/DTS/DTS Neo 2:5).

Przetestowałem, amplituner wyświetla źródło DTS, ale może branża wypowie się jak to jest z jakością tego dźwięku puszczanego przez TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie jestem po podpięciu zestawu i jest tak, że sygnał z dekodera jest ok, ale jak przełączyłem TV na sygnał naziemny czy Netflixa to dźwięk co jakiś czas zanikał na 0,5-1 s w różnych odstępach. Później zauważyłem, że w czasie jak jest zanik dźwięku to na ampli znika napis "PCM" i wtedy doczytałem to co napisał kolega powyżej o formatach wyjścia dźwięku dla tego TV. Po przełączeniu na DTS Neo 2,5 narazie jest ok. (za długo nie potestowałem bo żona okupiła TV). Tyle, że przy sygnale z anteny naziemnej czy z Netflixa w opcjach dźwięku (PCM/DD/DTS/DTS Neo 2:5) mam do wyboru tylko PCM i DTS Neo 2,5. Ciekawe czy to przycinanie dźwięku jest spowodowane jakością kabla HDMI. W domu mam jakieś trzy rózne to potestuję w różnych konfiguracjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie, możesz spróbować na innych kablach. Ale niestety prawda stara jak świat jest taka, że z ARC często potrafią być problemy. Poza tym wymuszanie na TV DTS neo 2.5 to nie jest dobry pomysł. Z resztą o ile się nie mylę, był już podobny temat dot. właśnie takich problemów z H6400 i ARC. Pogrzeb na forum, powinieneś znaleźć. Tam pamiętam, że udało się sprawę rozwiązać, ale nie pamiętam jak

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Z założenia świetny gadżet w realu powoduje problemy. Dlatego ja jak mogę omijam to i nie podłączam tak. 

Jak jest z dźwiękiem z TV? Powiem tak, tak różnie że wszystkie opinie w sieci są chyba prawdziwe. Oprócz tego że tv nie nadaje się do muzyki to z opiniami, "świetne wygodne połączenie, działa rewelacja dźwięk" jak i " nic nie działa, cicho, bez dynamiki" po prostu się zgadzam. Zależy jak trafisz. Jaki tv. Jaki sygnał. Jakie ustawienie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i podmiana kabla HDMI ampil-TV pomogła. Na ta chwilę dźwięk z netflixa jest płynny bez zaników. Później popróbuję inne źródła i dam znać. Ten kabel HDMI, na którym nie działało to jakiś tani kabel 3m z ferromagnetykami na końcach opisany "high speed cable hdmi with ethernet". Ten na razie działający to "techlink interconnect hdmi cable". Jeszcze tylko muszę sprawdzić czy ten działający wystarczy mi na długość, bo ten nie działający jest w kanale wmurowanym w ścianę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Jestem nowy, właśnie wymieniłem fronty i kupiłem jbl l890, mam w tej chwili Yamahe rx v640 I spięte to jest kablem światłowodowym z tv i innymi urządzeniami, chciałbym kupić amplituner do 75% filmy 25% muzyka stereo by godnie napędził te kolumny. Rozważałem onkyo rz740 bo taki też mi zaproponowano w sklepie... Czy może lepiej na tą chwilę kupić używane 810 ? Proszę o poradę. Czy może Demon/marantz ? 

Edytowano przez Crucer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam Panowie

Śledzę forum od 2 miesięcy, jak również szukam 2 miesiące zestawienia i nic, może swoją wiedzą podpowiecie mi, w którą stronę iść.

Interesuje mnie dźwięk, czysty, głęboki, wysoki sopran, mięciutki bass, tak aby można rozkoszować się muzyką typu phil collins 

Przestrzeń mam sporą ogółem 5 x 5 metra, miejsce oglądania, ale salon otwarty 100m2

Wiem jedno, aby już nie drążyć skłony jestem iść w :

Yamaha RX V683

DENON XVR 2400/2500

Subwoofer typu KLIPSCH R-120SW

Problemy jest w głośnikach typu 5.1

Różne opinie czytałem, typu ze np. Denon nie powinien współgrać z głośnikami DALI itp, (brak wiedzy mam w tym temacie)

Każdy ma swoje odczucia, swoje zdanie...

Kierowałem się w kierunku :

Wilson RAPTOR 5/1/VOCAL

DALI SPEKTOR 6/1/VOKAL 5.0

JAMO STUDIO S809 ( jamo znów podobno tylko wyglądają, nic więcej )

 

Są to przykładowe modele głośników, nad którymi się zastanawiam...może inne firmy będą w podobnej cenie, które będą biły te ww marki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, e_tomi napisał:

Ten Tannoy mi wizualnie nie pasuje, a coś z SVS tylko nie wiem czym się różnią i który lepiej by mi pasował SB1000, PB1000 i SB12NSD?

SB sa zamknięte bardziej  uniwersalne. PB to modele kinowe. 12nsd to poprzednik modelu SB2000 nieco słabsza elektronika i zmieniona obudowa. Ale to naturalny wybór względem 1000 czek.

18 minut temu, mixiorek napisał:

Witam Panowie

Śledzę forum od 2 miesięcy, jak również szukam 2 miesiące zestawienia i nic, może swoją wiedzą podpowiecie mi, w którą stronę iść.

Interesuje mnie dźwięk, czysty, głęboki, wysoki sopran, mięciutki bass, tak aby można rozkoszować się muzyką typu phil collins 

Przestrzeń mam sporą ogółem 5 x 5 metra, miejsce oglądania, ale salon otwarty 100m2

Wiem jedno, aby już nie drążyć skłony jestem iść w :

Yamaha RX V683

DENON XVR 2400/2500

Subwoofer typu KLIPSCH R-120SW

Problemy jest w głośnikach typu 5.1

Różne opinie czytałem, typu ze np. Denon nie powinien współgrać z głośnikami DALI itp, (brak wiedzy mam w tym temacie)

Każdy ma swoje odczucia, swoje zdanie...

Kierowałem się w kierunku :

Wilson RAPTOR 5/1/VOCAL

DALI SPEKTOR 6/1/VOKAL 5.0

JAMO STUDIO S809 ( jamo znów podobno tylko wyglądają, nic więcej )

 

Są to przykładowe modele głośników, nad którymi się zastanawiam...może inne firmy będą w podobnej cenie, które będą biły te ww marki

Jamo studio ? To nie śledzisz for od 2 miesięcy. Wszędzie znalazł byś info że to bardzo słabe modele :)

yanaha 685 + melodika bl40mkIII set 5.0 a do tego wspomniany wyżej tannoy ts2.10 albo heco aurora sub. Kable do suba melodiki są fajne i nie drogie :) polecam do kompletu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację ...;)

Jak byś po twojemu zinterpretował sytuację z tym zestawem ? Mam w miarę dobry rabat na dwa zestawienia ( niecałe 5000 tyś za komplet )

- Yamaha RX V683 / DENON XVR 2400/2500 + DALI SPEKTOR 6/1/VOKAL 5.0

- Yamaha RX V683 / DENON XVR 2400/2500 + Wilson RAPTOR 5/1/VOCAL

?? ?? ??

 

Szczerze, to  kompletnie nie wiem w którym pójść kierunku..., może faktycznie yamaha 685 + melodika bl40mkIII set 5.0 ( trochę cenowo wyskakuje za moją półkę )

 

 

Edytowano przez mixiorek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...