Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe i dobór głośników


e_tomi

Recommended Posts

Ani jeden ani drugi.

Dali spektor bierze renomę że starszego brata zensor. A finalnie to jednak kolumny o innym gorszym dźwięku. Nie bójmy się tego powiedzieć. Z kolei Wilson to produkt marketów. Nie zły. Ale ostaje deczko jakością. Jak budżet pozwala to melodika jest od nich zdecydowanie lepsza. Serio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

szukam kina domowego, mam do wydania ok 5tys, suba na razie sobie odpuszczę

Podoba mi się DENON AVR-x1600 ze względu na wysokość mam wolne 163mm.

Teraz pytanie czy mając 13mm miejsca nad amplituner on się nie ugotuje?

Odsłuchałem Wilson Raptor 7, Pylon Pearl 25- bardziej mi leży

Odsłuchałem Dali Spektor 6-bez szału. Dopiero oberon 5  był dużo lepszy (na pytanie o DENON i DALI pan powiedział, kto mi takich głupot nagadał)

Lubię dźwięk miękki , co jeszcze odsłuchać żeby zbytnio budżetu nie obciążac typu oberon5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam. Dzięki koledze Q21 nabyłem subwoofer SVS SB12-NSD. Dopiero kilka dni temu podłączyłem i zrobiłem kalibrację. Jeżeli puszczam film z netflixa to subwoofer działa, co czuję dotykając membrany palcami. Niestety puszczając muzę ze Spotify w stereo nie wyczuwam żadnych drgań na membranie. Czy gdzieś pominąłem jakieś ustawienia? czy to normalne? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2019 o 13:23, mixiorek napisał:

Jaki zestaw głośników kina 5. 1 byś polecił? W kwocie 3000-4000 zł? Aby stosunek ten ceny przełożyć na jakość? 

Melodike na przykład albo indiana linę tesi. A jak znajdziesz gdzieś to magnat quantum 675/673/center. Albo nowsze 725.

Dnia 6.12.2019 o 16:45, arkusa napisał:

Witam

szukam kina domowego, mam do wydania ok 5tys, suba na razie sobie odpuszczę

Podoba mi się DENON AVR-x1600 ze względu na wysokość mam wolne 163mm.

Teraz pytanie czy mając 13mm miejsca nad amplituner on się nie ugotuje?

Odsłuchałem Wilson Raptor 7, Pylon Pearl 25- bardziej mi leży

Odsłuchałem Dali Spektor 6-bez szału. Dopiero oberon 5  był dużo lepszy (na pytanie o DENON i DALI pan powiedział, kto mi takich głupot nagadał)

Lubię dźwięk miękki , co jeszcze odsłuchać żeby zbytnio budżetu nie obciążac typu oberon5

Na jakie pytanie? Że się tego nie łączy? Wszyscy ci to powiedzą. Co innego jak jesteś w salonie i sprzedawca chce sprzedać. Nie wydawało ci się właśnie że dźwięk jest zbyt miękki?

11 godzin temu, Stolarz napisał:

Nie ma za co :) Polecam przeczytanie całego manuala ;)

Dokładnie. Bo audyssey też ci nieco pozmienia w kwestii suba.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Yes, first decide what you want. Figure budget you can spend. Then most important decide the room where you want to place it.

Now go to store, audition Various speakers, don't rush for complete 5.1 package. Aim for a good avr, centre and right, left speakers.

Buy them, enjoy it. Over period of time you can add woofer, and surround.

Don't do mistake of buying speakers from same store that sell groceries as well. Go to dedicated stores. There are good brands like Yamaha, denon,onkyo,klipsch etc. Do research. Find who offers a warranty in your state and please do not buy from grey market.

-----------------------------------------------------------------

Jitter Speed Test

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...