Skocz do zawartości

Zestaw do 13k


mattb

Recommended Posts

Dzień dobry,

mam prośbę o pomoc w doborze zestawu kina domowego. Pokój, w którym będzie stało kino domowe to około 38m2, chciałbym zestaw 5.1. Wiem, iż i tak muszę sam posłuchać zestawu czy będzie mi odpowiadał, jednak ze względu na bardzo dużą ilość sprzętu i brak wiedzy w tym temacie proszę o porady jakie konfiguracje brać pod uwagę. Obecnie mam zestaw stereo (onkyo tx 8130 oraz kolumny monitor audio bx5- zestaw był kupowany do mniejszego pokoju), zastanawiam się czy bx 5 nie można by wykorzystać na tyły? Czy lepiej nie mieszać różnych producentów? Chciałbym aby zestaw kina również pozwalał na rozsądny odsłuch w stereo, czy byłoby to możliwe?   Liczę na porady i pomoc 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witak,

Tak jak wspomniałeś, odsłuch jest wskazany. Nie podałeś najważniejszej informacji - jaki budżet jest na zestaw? Kolumny BX5 jako tylne to kiepski pomysł, Raczej jako tyły stosuje się kolumny mniejsze, umiejscowione na odpowiedniej wysokości co pozwala im bardziej "zginąć" w pomieszczeniu i wytworzyć lepsze wrażenia przestrzenne. Dodatkowo pamiętajmy, że tylne głośniki to głośniki efektowe i pełnoprawne kolumny podłogowe będą się po prostu marnowały, dając niepotrzebnie większe obciążenie dla amplitunera. Samo mieszanie firm kolumn w przypadku kolumn tylnych nie jest problemem. Podaj budżet i postaram się coś konkretnego zaproponować.

Pozdrawiam.

Przepraszam, nie spojrzałem na kwotę w temacie :) w takim układzie pomyśl o dobrym, wydajnym prądowo amplitunerze, który poradzi sobie nie tylko w kinie ale i w stereo. Mam na myśli Onkyo RZ840 lub Marantz SR6013. Amplituner jest sercem systemu i niższe modele będą zdecydowanie bardziej "kinowe". Wyjścia pre out umożliwią rozbudowę systemu o zewnętrzny wzmacniacz jeśli będziesz chciał w stereo zagrać jeszcze lepiej. Co do kolumn, zwróć uwagę na Monitor Audio z serii Silver, Focal Chora czy Kef z serii Q np. Q750 albo Q950.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Tak. Dobrze jest mieszać. Może nie do końca wśród systemu 5.0 ale na pewno wśród elektroniki , kolumn i subie. Nie stosować gotowych zestawów narzuconych przez dystrybutora. Ok są tańsze ale często źle dobrane.

I tak. Jako bazę elektroniki pomyśl o wspomnianym Onkyo 840. Bardzo dobry wydajny amplituner. Druga opcja to tańszy Yamaha 685 z zastosowaniem zewnętrznej końcówki mocy nada albo atolla. Tu zyskasz na mocy, energii.

Opcja kolumn kef q750/:tannoy XT 6f/ czy monitor audio silver nawet 200 lub 300 

I do tego sub rel 1205 z nowej linii HT.

Zapraszam na odsłuch i po wycenę sprzętu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...