Skocz do zawartości

Audio do salonu - Onkyo TX-8250?


barchetta1

Recommended Posts

Ale pytasz o obsługiwane kodeki dźwięku w kinie, tak?

MiBox S chyba już nie obsługuje dźwięku DTS-HD, no chyba że w ostatnim czasie coś się zmieniło.

Tak czy siak - do muzyki jest ok, ale też z zastrzeżeniami o których pisałem wcześniej, do kina faktycznie bez DTS to trochę słabo.

No ale konkurencji nie znam za bardzo, więc więcej nie pomogę :)

 

Plus jest na pewno taki, że MiBox to Android, więc obsługuje własnie chromecasta, są aplikacje Netflix, HBOGO, Spotify i dużo dużo więcej.

Edytowano przez Piotrek Pszczoła
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dziękuję wszystkim za aktywność w moim temacie.

Ponieważ dotyczy popularnego sprzętu w popularnym budżecie i w popularnym ustawieniu postanowiłem go podsumować.

Ostatecznie stanęło na TX-8250 (o wyborze zadecydował trochę Flack Fiday;) i QA3050 (w pierwszej wersji bez "i", ale zdaje się że różnice są kosmetyczne. To chyba mało popularne połączenie "ciemnego z ciemnym", ale z całą pewnością mogę polecić ten zestaw osobom, które szukają sprzętu grającego ciepło i łagodnie. Ale rocka też zagra i to nawet w całkiem szlachetny sposób.  Amplituner w trybie pure direct w mojej opinii bardzo dobrze się zgrywa z kolumnami, ew. można pokombinować z ustawieniem kolumn bliżej ścian. 

Z ciekawości kupiłem Chromecast audio i podłączyłem go do Onkyo - dźwięk się zmienił na bardziej żywy, pojawiło się więcej przestrzeni, może po prostu więcej góry. Ale w taki niemęczący sposób, dźwięk taki jak lubię - koherentny, bez męczącego wyróżniania któregoś z pasm (paradoksalnie dobry według mnie do okołorockowych gatunków)

Mając już Chromecast poszedłem dalej i upolowałem używanego Marantza PM6006. Pierwsze wrażenie - wow. Marantz z QA to według mnie świetne połączenie, gra to super - żywo i potężnie. Ale niestety nie sprawdza się w moich 20m2. Przy cichym słuchaniu jest wspaniale, przy trochę głośniejszym jest wciąż wspaniale, ale po chwili jestem zmęczony. Głównie za dużo basu, trochę tez góry. Ale przez pierwsze 10 minut słuchania mam święto muzyki XD Przy Marantzu kolumny odsunąłem na tyle, na ile mogłem od ściany, a wciąż basu bywa zdecydowanie za dużo (dla mnie). Kręcenie korektorem we wzmaku lub w Chromecast sprawia, że basu jest mniej, wzmacniacz traci swój urok.

Stanęło na tym, że co chwila przełączam i nie wiem który sprzęt chcę zostawić. Marantz + QA to żywe (ale nie ostre) granie - trudno usiedzieć na sofie, ale człowiek ma po chwil dosyć (pewnie przydałoby się kilka metrów pomieszczenia więcej). Marantz jest super, ale z jakiegoś powodu nie jestem w stanie go długo słuchać. Onkyo + QA to brzmienie spokojniejsze,  mniej detali, po ciemnej stronie ale za to nie atakujące tak basem.  Onkyo + QA + Chromecast to jakby coś pomędzy, dla mnie chyba najlepsza opcja z wymienionych. Pojawia się pytanie jaki jest sens podłączać Chromecasta do TX-8250 - jak widać jakiś tam jest, warto to sprawdzić jeśli komuś przeszkadza zamulony charakter tego amplitunera. 

Edytowano przez barchetta1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie zostawiaj sprzetu który męczy. Bo to prędzej czy pożniej bedzie meczące jeszcze bardziej. I mimo że pierwsze 10 minut czy też godzine bedziesz miał z radością to zobaczysz ze z czasem to straci sens.

Poluj na uzywanego Atolla IN 80 albo 100. To bedzie przeskok w dobrą stronę. Tylko on ma jeszcze więcej basu. Mniej góry.

Ewentualnie Pioneer A40? Nowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, tak ciągle słucham i zastanawiam się co mnie męczy. Chyba ogólnie takie potężne, pełne dołu i środka brzmienie QA3050 + PM6006. No i ta żywa góra. A z drugiej strony jak się przełączam TX-8250 to już mi brakuje czegoś z tego Marantza (poza górą;). Marantz obiektywnie dużo lepiej sobie radzi z kolumnami niż amplituner i gdybym miał 30m2 pomieszczenia oraz inne ustawienie to prawdopodobnie byłbym tym połączeniem zachwycony. Kombinowałem wczoraj z różnymi ustawieniami i tak mnie to zmęczyło, że gdyby nie długi weekend i detoks wśród śpiewu ptaków na Podlasiu to bym chyba wszystko wyrzucił;)

Może potrzebny jest inny wzmacniacz, a może jednak inne kolumny... Wiele osób polecało monitory... Miałem kiedyś zestaw Denon D-M37 (lub 38) + Mission MX-1 + chord carnival + subwoofer Koda (ale tylko delikatnie podbarwiałem nim brzmienie) i to grało wspaniale na 26m2 w poprzednim mieszkaniu...

 

 

Edytowano przez barchetta1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierając myśli mam 3 opcje:

-zostawić Onkyo TX-8250 + QA3050

-dobrać coś innego niż Marantz lub Onkyo do QA3050

-dobrać coś innego niż QA3050 do Marantza (czytam, że to bardzo dobry, równo grający wzmacniacz i ma coś, co mi się podoba więc myślę że może trzeba dać mu szansę?) Przejrzałem forum i często pojawia się on w zestawieniu z KEFQ350 (nawet proponowanymi w moim wątku do Onkyo). Jakieś inne monitory? Wszyscy polecają Dynaudio Emit M20, ale tu już trzebaby się szarpnąć. A heco aurora 300 lub QA3030? Jakie monitory zagrałyby z PM6006 raczej ciemno, niemęcząco i z dobrym (jak na monitory) basem?

Edytowano przez barchetta1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam głośniki QA 2050i, grały z nimi już 2 Onkyo KD (dźwięk z-za ściany, ale chodziło o funkcjonalność), NAD C368 (zachwyt na początku, później grymas bólu na twarzy) teraz mam od 4 miesięcy Audiolaba 6000A i jest tak, jak powinno być w moim mniemaniu (niczego nie brakuje i niczego nie za dużo) oczywiście w tym segmencie cenowym. Posłuchaj Audiolaba. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2020 o 09:36, barchetta1 napisał:

Heh, tak ciągle słucham i zastanawiam się co mnie męczy. Chyba ogólnie takie potężne, pełne dołu i środka brzmienie QA3050 + PM6006. No i ta żywa góra. A z drugiej strony jak się przełączam TX-8250 to już mi brakuje czegoś z tego Marantza (poza górą;). Marantz obiektywnie dużo lepiej sobie radzi z kolumnami niż amplituner

 

Jak sam widzisz ten wzmacniacz lepiej potrafi napędzić kolumny, ale musisz też wiedzieć iż wzmacniacze grają jaśniej niż amplitunery. Według lepiej zostawić wzmacniacz i do niego szukać monitorów niemęczące to np. Dali Oberon 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2020 o 07:16, S4Home napisał:

Jeśli chcesz zostawić kolumny to faktycznie wspomniany Audiolab 6000A albo lepiej Arcam SA10. Ewentualnie Magnat MR780.

Jeśli jednak chciałbyś zostawić Marantza to Fyne F501, Dużo taniej Tannoy 7.4 albo Dynaudio.

Pytanie czy chcesz zostać w wyznaczonej kwocie czy jednak iść w górę z jakością także.

 Mógłbym dać szansę tym kolumnom, tylko pytanie czy z innymi wzmacniaczami nie będzie za dużo basu. Wymienione wzmacniacze - po dobrym rabacie (wolałbym jednak kupić nową elektronikę, nie jestem przekonany do używanego sprzętu) pewnie byłyby w zasięgu gdyby dały zauważalny przeskok w stosunku do Onkyo. Nie chciałbym jednak teraz uruchomić spirali zakupów (streamer, inne kable etc) więc pytanie czy  Chromecast Audio jako źródło nie będzie tu zbrodnią?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wito76wchodzisz w Google Home, wybierasz urządzenie i tyle. Korektor jest tylko w Chromecast Audio - mam też Chromecast 3 i Chromecast wbudowany w Onkyo (co ciekawe to "zwykły" chromecast a nie audio) i dla nich nie ma korektora. A korektor jest taki jak na zdjęciu

Screenshot_20200617_202425.jpg

Edytowano przez barchetta1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 18.06.2020 o 06:59, S4Home napisał:

No to możesz wypożyczyć od nas wspomniane wzmacniacze i sprawdzić czy poziom basu jest odpowiedni czy jednak za duży. Nic na ślepo.

@S4HomeDziękuję za propozycję, temat jest wciąż aktualny tylko ostatnio czasu jakoś mniej. Myślę że jeśli będzie możliwość to chciałbym wypożyczyć KEF Q350  i ze 2 wskazane wzmacniacze i wtedy mógłbym sprawdzić czy mam zostawić QA3050 a zmienić wzmacniacz, czy może zostawić Onkyo lub Marantza i Q350, a może jeszcze jakaś inna kombinacja z wypożyczonego sprzętu;) Ale to już będę się odzywać w wiadomości prywatnej po wycenę i szczegóły. 

Edytowano przez barchetta1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...