Skocz do zawartości

Rozwojowy zestaw kina domowego (Denon + Heco/Monitor Audio)


Krotexun

Recommended Posts

Cześć wszystkim po pierwsze. Jest to mój pierwszy post, proszę więc o wyrozumiałość. Przestudiowałem już trochę wątków, ale nie mam odpowiedzi na pytanie, które postawiłem sobie i innym.

Przymierzam się do kupna kina domowego, zaczynając od amplitunera i frontowych podłogówek. Nie podaję wymiarów pomieszczenia ponieważ jak na razie jest to mały pokój, ale za jakiś czas zmieni się to na salon/duży pokój (około 25m). 50% muzyka / 50% filmy i seriale. Muzyka to 50% POP / 20% Rock / 20% dubstep itp / 10% inne

Pierwotnie skusił mnie zestaw Denon AVR-X2600H + Canton SP706. Ale otrzymałem kilka ofert kolumn i tak najbardziej mi odpowiadały :

Miejsce 1: Heco Aurora 700 - pasuje mi dźwięk, styl, basy jak i reszta pasma, wygląd. Są ciekawe, przyjemnie grają. Po odsłuchu są nr.1

Miejsce 2: Monitor Audio Bronze 6 - mają na prawdę przyjemny dźwięk, szczególnie średnie pasmo. Jednakże jak dla mnie dźwięk jest trochę zbyt ostry i szczegółowy. Bas jest mniej soczysty a bardziej szybki, wszystkie tony są dla mnie zbyt klarowne wręcz.

Odsłuchu dokonałem na amplitunerze Denon AVR-X2600H, ponieważ ten tylko był dostępny. I to był pierwszy mój wybór w kwestii ampli.

Później w salonie Denon zaproponowano mi AVR-X2600H, AVR-X3500H i AVR-S950H. Szczególnie jeśli będzie na razie stereo. W salonie Denon niestety ani Heco ani Monitor Audio, więc odsłuch amplitunerów na Polk Audio S55e oraz Canton 496.2DC. Zaskoczyła mnie różnica w dźwięku z każdego z ampli na danej parze kolumn. AVR-X2600H taki spokojny, bez wywyższania dźwięku. AVR-S950H bardziej stonowany w stereo, jakby lepiej do tego zestrojony. Mniej góry, więcej dołu i mocy, ale mniej sceny. AVR-X3500H z kolei ma dźwięk bardziej wyrazisty, klarowny. Dół jest mniej odczuwalny, ponieważ więcej tu średnicy i góry. Ale do tego jest świetna scena, stereo na prawdę jak stereo.

 

I namieszało mi się w głowie, który z amplitunerów jest najlepszy z tych trzech. AVR-X3500H z tamtego roku ale za to wyższy model. Ma większy zapas mocy, wyjścia PRE-OUT na wszystkie kanały itd. AVR-S950H raczej się nie wyróżnia (poza tym że ma 2 lata gwarancji a nie 3). A Denon AVR-X2600H ma trochę nowsze technologie i być może bardziej się nada na przyszłość. 

 

Osobiście skłaniam się do AVR-X3500H (szczególnie że teraz są dobre ceny), ale chciałbym zapytać bardziej doświadczone osoby o zdanie o tych amplitunerach i kolumnach. Myślę o wypożyczeniu AVR-3500H aby przesłuchać na Heco i Monitorkach jeszcze, choć i tak Heco mnie porwało.

 

Proszę o jakieś naprowadzenie, który z ampli i które kolumny są według was lepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to opcja kolumn jest tu prosta. Heco aurora 700 to najlepiej wycenione kolumny w swojej klasie. I konkurują z modelami po 1500 drozszymi. 

Jeśli chodzi o dopasowanie do nich amplitunera to moim zdaniem modele Onkyo 686 albo Yamaha 685 lepiej z nimi grają niż denon.

A jeśli chcesz postawić system na x3500 który ma faktycznie świetna kalibrację to tutaj monitor audio bronze 6 albo set magnat quantum 725/727 był by dobra opcja. 

Wpadnij do nas na odsłuch albo zadzwoń to przygotujemy testy domowe.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc się przekonam. W takim razie muszę też myśleć nad tym że X3500H jest mocniejszy. Więcej  wejść i wyjść. Preout na 7 kanałach. X2600H jest słabszy ale ma nowsze hdcp (choć nie wiem czy mi to będzie aż tak potrzebne). Funkcjami sieciowymi się raczej nie różnią. AirPlay mi w ogóle jest zbędny. Alexa też. Może asystent Google. Reszta jak spotify itp jest w obu.  Jutro dokonam wyboru .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
3 godziny temu, Marcin Jarry napisał:

@Krotexun Cześć. Jestem ciekaw co w końcu wybrałeś?

Cześć.

Zapomniałem napisać jak się skończyła przygoda. Rozpiszę się (przepraszam, taka moja wada)

Odsłuchałem AVR-X2600H i AVR-X3500H na Heco Aurora 700 i Monitor Audio Bronze 6.  Wnioski:

1. AVR-3500H dał mocy, energii i wyrazistości Monitorom. Grały lepiej.

2. Aurora 700 grają lepiej od Bronze 6 na obu ampli według mojego słuchu (no każdy ma inne uszka :P )

3. Pod Aurorą oba amplitunery grały w sumie tak samo ale inaczej. Czułem że coś jest więc poprosiłem o pomoc sprzedawcę w punkcie, gdzie słuchałem. Usiadł ze mną, puścił muzykę, której słucha i na której chciał wyłapać różnicę. I wyszło szydło z worka (bądź dźwięki z kolumn). Na X3500H grały lepiej. Ten ampli, z większą mocą itp. gra bardziej rozdzielczo. Szczególnie na niskich tonach. W muzyce (podrzuconej przez fachowca) stopa perkusji oraz gitara basowa były do odróżnienia w odsłuchu. Były lepiej odseparowane. Przy X2600H ten sam utwór. Efekt? Bas się zlewał zbytnio i te dwa dźwięki się łączyły. Ciężko było między nimi usłyszeć różnicę.

4. W domku jest Denon AVR-X3500H i para heco Aurora 700. 

 

Bawiłem się już w domu z Audyssey, ale też z manualnymi ustawieniami. Trybami dźwięki. Korektorem manualnie ustawionym. Tym od Audyssey (Reference i Flat), trybem Pure Direct, podbiciem niskich jak i wysokich tonów. Powiem tak (jak to czuję):

Zestaw ma potencjał. Potrafi grać cicho i z pełnią dźwięku. Potrafi grać głośno, tak na prawdę, nie tracąc na walorach (chyba że za dużo namieszamy z podbiciach to dźwięk robi się ble przy hałasie). Audyssey umie w dźwięk. Pure Direct działa bardzo dobrze. Jeśli chodzi o brzmienie. Grało klasycznie (tak z umiarem klasycznie), grało Rock'owo, POP'owo, było i Disco Polo. Były filmy i seriale. I kolumny radzą sobie jak dla mnie wszędzie. Potrafią być delikatne, stonowane, by po małym tuningu korektora i podbicia tonów pokazać że możesz dźwięk nie tylko słyszeć, ale i czuć w postaci drgań twych narządów wewnętrznych.

 

Jak na moje za cenę około 6000 zł to zestaw, który wybrałbym ponownie (gdybym szukał).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...