Skocz do zawartości

Audio Video Show 8-10.11.2019


RoRo

Recommended Posts

34 minuty temu, Inferno napisał:

 a nie wydumane plum, pam, bum później 30 sekund przerwy i dwa cymbałki.. kurde kto tego słucha ?

Jak chce się drzemnąć to taką muzę odpalam , chociaż "strzał" cymbałka po 30s potrafi rozbudzić :D 

A nie macie po wizycie na AVS wrażenia , że trzeba system rozwijać , bo jest "słaby" , skoro tam niektóre grały tak ,że ho ho ?

Na innym forum czytając komentarze zastanawiam się czy oceny sprzętów są takie bo : chciałoby się mieć coś takiego ,ale nie ma warunków (pomieszczenie lub $) więc trzeba pojechać ,że słabizna by sobie wytłumaczyć tą sytuację. Czy rzeczywiście tak słabo to gra ? A przecież nie każdy sprzęt jest niepodatny na akustykę , może jednym trafiło się lepsze pomieszczenie , trafili z ustawieniem itd. ? Widziałem parę ocen o 180st w inną stronę ,a sprzęt ten sam :P  także jak w naturze 50/50

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mnie na Stadionie spodobała się spontaniczna prezentacja mikrofonów, których używa do nagrywania płyt testowych dla swojego sprzętu Zeta Zero (mikrofony które rejestrują dzwięk np.chodzenia muchy - można było samemu posłuchać). Co do samych kolumn Zeta Zero - rewelacja.

 

3 minuty temu, Kubakk napisał:

A nie macie po wizycie na AVS wrażenia , że trzeba system rozwijać , bo jest "słaby" , skoro tam niektóre grały tak ,że ho ho ?

Ja na szczęście nie :)

Wcale szału nie było, ani razu nie pomyślałem, że chciałbym "to" mieć. Dlaczego ? Bo racjonalnie na zestaw MBL raczej nigdy nie uzbieram, a nawet kolumny typu Herbeth za bodajże 70k......wrażenia nie zrobiły.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kamill00 napisał:

Ja na szczęście nie :)

Wcale szału nie było, ani razu nie pomyślałem, że chciałbym "to" mieć. Dlaczego ? Bo racjonalnie na zestaw MBL raczej nigdy nie uzbieram, a nawet kolumny typu Herbeth za bodajże 70k......wrażenia nie zrobiły.

Ale nie wchodziłeś do pomieszczeń z watą w uszach tak na wszelki wypadek ? :D 

Widziałem filmik z jbl i harmanem , przyznam iż jestem od lat fanem , kiedyś mieli sporą ofertę jbl,infinity,harman , potem zniknęło ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10 listopada 2019 o 19:07, Kubakk napisał:

A co to za nowy sprzęt ? Czemu nigdzie nie ma fotek ?

A bo to nowy sprzęt po pierwsze, a po drugie -nie obowiązku się chwalić (zresztą jest wątek "nasze systemy").

Co do brzmienia w Top HiFi -to dużo bardziej podobał mi się Luxman 509 z Bowersami -niż na drugiej ścianie system z kolumnami ELAC. Więc różne są gusta i różna muzyka była grana (co też może zmienić sposób postrzegania i opinie o tym, jak grały systemy).

Jeśli chodzi o "plumkanie" to dzisiaj Gryphon zagrał m.in. z Led Zeppelin. Więc było nie tylko głośno, ale i mocno-oraz doskonale, bo system robił bardzo dobre wrażenie!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo zagrał to dobrze powiedziane. Zagrał na chwilkę a potem...to co zwykle.

Jeszcze w sprawie AVS i Cyrusa to w tym roku system grał według mnie ciut słabiej niż w 2018. Grały AudioPhysic i końcówka Stereo 200 ze Stream X Signature. X300 stały i się nudziły, wniosek jaki wyciągnąłem to że AP potrzebują jednak ciut więcej. Muzyka była tam akurat spoko 😁 nie plumkało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że w tym pokoju było bardzo bardzo przyjemnie:

DSC03863.thumb.jpg.7a733a7a7810219e43636ed1ca9cea81.jpgDSC03864.thumb.jpg.ed01fc1a26c3ca7a97f709784e75ba3a.jpgDSC03868.thumb.jpg.2dd5c1c20f6a33fee48b87897974635c.jpg

 

Tutaj nuuda... aj waj itd. i nic ciekawego :

DSC03870.thumb.jpg.8d284d8f35b4e3fa0ad557b67d2ce64e.jpg

 

Dość ciekawe brzmienie :

Ale trzeba by posłuchać na własnych płytach i w domu :

DSC03876.thumb.jpg.fa6c672c2edfe5d09fa1bad779ad6bca.jpg

 

Ten system mnie zaskoczył bardzo pozytywnie - nawet w małej salce był w stanie stworzyć spektakl !!!!

DSC03884.thumb.jpg.761bc8ffce3ec0dbc1021cf8055f8843.jpgDSC03883.thumb.jpg.068ad2ad3389d90315df8991b3494f10.jpgDSC03882.thumb.jpg.850a28b5ffa6709f1f18c87ff947cf84.jpg

 

A tu byyło przyjemnie :

DSC03877.thumb.jpg.a31a5b877ccf221a23c1f2b68c7e9517.jpgDSC03878.thumb.jpg.9ddb05f90769b120cf745c9e3e429925.jpg

 

A potem znudziło mi sie już i poszedłem na obiad i wino do domu :DPS - słuchałem tych altusów 380 - wrażenie bałaganu !!!

Pylony te "nachylone" - miło zaskoczyły

I wreszcie na żywo zobaczyłem "mini top loader" exposure-a :)

Szkoda że mam odtwarzacze CD 😈

https://www.exposurehifi.com/products/item/xm-cd-player.html

exposure-xm-cd-black-angled-above-800x50

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kubakk napisał:

A nie macie po wizycie na AVS wrażenia , że trzeba system rozwijać , bo jest "słaby" , skoro tam niektóre grały tak ,że ho ho ?

Z jednej strony mam... a z drugiej jak patrzę na ceny które z roku na rok szybują coraz wyżej... to wracam raczej do rozmyślań na temat adaptacji akustycznej.

Po tej wizycie facet mi podpowiedział jak wypróbować ustroje akustyczne na suficie bez niszczenia sufitu.

Plan jakos niedługo postaram sie zrealizować :)

54 minuty temu, Inferno napisał:

Mały wielki NAD M10 cena w TopHiFi 12999PLN

No właśnie... cena - myślę ze 6 tyś jest to warte (max)

IMG_20191111_150706409.thumb.jpg.4a9a3f3e1e0d937efd14854a6a8c7b23.jpgJa zrobiłem drobne zakupy

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Inferno napisał:

Jeszcze w sprawie AVS i Cyrusa to w tym roku system grał według mnie ciut słabiej niż w 2018. Grały AudioPhysic i końcówka Stereo 200 ze Stream X Signature. X300 stały i się nudziły, wniosek jaki wyciągnąłem to że AP potrzebują jednak ciut więcej. 

Uważam podobnie- AP to nie było dobre zestawienie z X200.

Dobrze, że wreszcie dystrybutor Cyrusa zauważył, że dobrze mieć wydrukowany katalog Cyrusa w języku polskim (z poprzednim dystrybutorem było z tym kiepsko).

Nie wiem czemu nie pokazali możliwości najnowszej odsłony Cyrus One :-(

5 godzin temu, Fafniak napisał:

Uważam że w tym pokoju było bardzo bardzo przyjemnie:

DSC03864.thumb.jpg.ed01fc1a26c3ca7a97f709784e75ba3a.jpgDSC03868.thumb.jpg.2dd5c1c20f6a33fee48b87897974635c.jpg

 ...

I wreszcie na żywo zobaczyłem "mini top loader" exposure-a :)

Szkoda że mam odtwarzacze CD 😈

To warto od razu napisać jaki system grał (elektronika Accuphase i kolumny Avantgarde) i w miarę możliwości również u kogo (Nautilus), gdzie (hotel Radisson Blue) ... 

Ta uwaga odnosi się też do innych. A w razie potrzeby można się posiłkować katalogiem wystawy -bo to ułatwi orientację innym użytkownikom naszego Forum. No chyba że jest kiepsko z czasem ...

Pozdrawiam

PS. Masz już odtwarzacze CD -to można kupić kolejny :-) jak kasy starczy ... Top-loader w formacie mini ma też w ofercie firma Rega.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RoRo napisał:
Dnia 10.11.2019 o 20:20, Inferno napisał:

Jeszcze w sprawie AVS i Cyrusa to w tym roku system grał według mnie ciut słabiej niż w 2018. Grały AudioPhysic i końcówka Stereo 200 ze Stream X Signature. X300 stały i się nudziły, wniosek jaki wyciągnąłem to że AP potrzebują jednak ciut więcej. 

Uważam podobnie- AP to nie było dobre zestawienie z X200.

O, to ciekawe. Dla mnie ten zestaw był jednym z pierwszych przy którym przysiadłem na dłużej (najlepiej było w pierwszym rzędzie). Bardzo fajne wyrównane, nienachalne granie, bez basowej nadwyżki. No cóż, kwestia gustu :) Kolejny raz potwierdza się, że najlepiej wybierać sprzęt na własne ucho ;) Mogę tylko dodać, że bowersy (niezależnie od wielkości), czy nawet prezentowany Gryphon to nie jest to co lubię. Gdybym natomiast mógł zabrać z wystawy dowolne kolumny, to byłyby to Boenicke (być może konieczne byłoby zabranie też Accuphase'a, który im toważyszył ;) ). I znowu - najlepsze wrażenie robił odsłuch z pierwszego rzędu.  Z innych chyba jeszcze niewspomnianych wyżej brzmień, które także przypadły mi do gustu wymieniłbym te w pomieszczeniach z kolumnami Franco Serblin Accordo, jak również pokój Air Tight. W tym ostatnim trafiłem na klimaty big bandowe (zawsze to lepiej niż plumki ;) ). Sekcja dęta brzmiała wybornie. Basik może trochę nazbyt "lampowy". 

Ah... Jak już o basiku, to trzeba jeszcze wspomnieć o McIntosh'u. Do tego świetne brzmienie przesterowanych gitar (tak było bardziej energetycznie niż u większości - leciał Satriani) i to przy dużej głośności. Także by nie pogardził ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

.. a ten zestaw luxmana , poezja , szczególnie cd-ek :D  coś dla @Bogusław Kożyczkowski

 

Już przeczytałem.

mały komentarz z mojej strony.

...."Gdy już wrócisz do domu, nagle ponownie odkrywasz jak fajnym dźwiękiem dysponujesz na co dzień.."..

..."Ale też czasami pozwoli ci znaleźć zupełnie nowy punkt odniesienia".  -  Też tak mam.

Zdanie, które w wielu kręgach (nie moim), może się nie spodobać.  - .."I co ciekawe prawie zawsze były to systemy grające w pomieszczeniach, które nie potrzebowały adaptacji akustycznych by tę prawdę objawić."

kolumn Aida Acoustics słuchałem tu. Było cudnie ..... do połowy możliwości 3setki

"Ale … lubię z niego słuchać choćby Jacoba Bro z płyty Returnings."      U  mnie już gra 

Wiem o Luxman D-380, dostałem na mail ofertę od Top ... jakiś czas temu. A! i jeszcze ustawiony na Izolatory OREA, moje podpierają teraz DAC

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko wtrącę z drugą galerią, gdyby ktoś chciał rzucić okiem. Nie wytrzymałam i w pierwszym artylule wymieniłam dużą część zdjęć na nieco obrobione, co by ładniej było 🙂 

https://audio.com.pl/aktualnosci/sprzet/27061-audio-video-show-2019-fotoreportazu-ciag-dalszy

Pozdrawiam i wychodzę z pracy :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2019 o 22:28, Fafniak napisał:

eeee... no nie żartuj " żywiec" jest nie do pobicia

po wczorajszym koncercie eufonie przyznaję rację, co żywiec to żywiec!

ale powstał mały problem, odkryłem, że mój zestawik to straszna słabizna i należy czym prędzej rozejrzeć się za nowym wzmacniaczem i kolumnami....

w sumie ja się cieszę....żona jakoś mniej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...