Skocz do zawartości

Audio Video Show 8-10.11.2019


RoRo

Recommended Posts

Jak zwykle w pierwszej połowie listopada „wszystkie drogi  prowadzą do Warszawy” 🙂
Dotyczy to Audio-entuzjastów, Audio-sceptyków oraz branży i innych, którym te tematy nie są obce…

 

Termin tegorocznego pokazu: 8-10 listopada 2019r.

A więc zostały już tylko  trzy tygodnie J  do rozpoczęcia tegorocznego Audio Video Show 2019.

Lokalizacja nie zmieniła się od ubiegłego roku: Stadion Narodowy + 2 hotele.
A dokładniej: Stadion PGE Narodowy (Al. Ks. J. Poniatowskiego 1) oraz hotele Radisson Blu Sobieski (Plac Artura Zawiszy 1) i Golden Tulip (ul.Towarowa 2).
Prawie 200 wystawców i 175 sal.
i również formuła trzydniowa:

Piątek, 8 listopada 2019, 12.00 - 20.00
Sobota 9 listopada, 10.00 - 20.00

Niedziela 10 listopada, 10.00 - 18.00


Informacje warto śledzić m.in. na głównej stronie Audio Video Show
https://audioshow.pl/pl/main
Tradycyjnie również - należy zachować ostrożność przeglądając powyższe strony AVS, bo rok bieżący miesza się z ubiegłoroczną wystawą. Więc jak ktoś w ubiegłym roku nie załapał się na spotkanie z J,M.Jarre (większość) to w tym roku też go nie zobaczy.

oraz na naszej macierzystej stronie miesięcznika AUDIO
https://audio.com.pl/aktualnosci/sprzet/27008-najwieksze-atrakcje-audio-video-show-2019


Podobnie jak w roku ubiegłym - strefa winyli (giełda) oraz strefa słuchawek będzie zlokalizowana na stadionie PGE Narodowym. Ale mniejsze stoiska będą również w pozostałych lokalizacjach…

Laur najdroższego systemu  zapewne przypadnie topowemu systemowi Gryphona za „2 duże bańki”
https://audioshow.pl/pl/wystawa/atrakcje/topowy_system_gryphon_audio_designs_za_2_mln_zl
Monobloki Mephisto Solo, przedwzmacniacz Pandora, najnowszy odtwarzacz CD  Ethos oraz kolumny Kodo,

Relacje z lat ubiegłych oraz wiele szczegółów pomocnych w poruszaniu się po AVS (oraz parkowaniu i jedzeniu) można znaleźć tutaj:

2018 rok
https://forum.audio.com.pl/topic/50949-audio-video-show-2018/?tab=comments#comment-22152

2017 rok
https://forum.audio.com.pl/topic/47268-audio-video-show-2017/?tab=comments#comment-19022

2016 rok
https://forum.audio.com.pl/topic/44719-audio-show-2016/?tab=comments#comment-16168

2015 rok
https://forum.audio.com.pl/topic/42655-audio-show-2015-a-właściwie-wiecej/?tab=comments#comment-140654

 

Pozdrawiam - i zapraszam 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo pinned this topic
  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ciekawe powinno być porównanie najnowszej odsłony (już trzeciej) modelu Sonus Faber Electa Amator III z kultowymi (również podstawkowymi) SF Extrema (1991 rok).

https://audioshow.pl/pl/wystawa/atrakcje/sonus_faber_extrema_vs_electa_amaror_iii
Stadion Narodowy sala 203

A gościem specjalnym będzie główny projektant Sonus faber - Paolo Tezzon – który opowie o kulisach powstania kolumn. Do prezentacji wykorzystane zostaną wzmacniacze lampowe firmy My Sound oraz topowy zestaw cyfrowy firmy EMM Labs.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Audio Show już w ten weekend, pora więc wrzucić garść informacji. 

O tym czym jest Audio Show organizowane we współpracy z redakcją AUDIO od 23 lat nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć - to obecnie 2. największa wystawa sprzętu audio w Europie.

W tym roku AVS jest absolutnie rekordowe:

- 176 sal

- 180 wystawców

- 3 lokalizacje (Stadion Narodowy, Hotel Sobieski, Hotel Golden Tulip)

- 3 dni


Pierwsza ważna informacja - stadion zmienił system opłat na parkingu podziemnym.

Nie płacimy za każdy wjazd 25zł, ale za każdą godzinę: do 15 minut za darmo, do 2h - 12zł, potem po 3zł a cały dzień - 25zł. Płaci się w kasie, więc nie powinny się już robić korki na wjeździe na parking (ostatnio w sobotę rano była kolejka do wjazdu na parking).

Jeżeli ktoś nie chce płacić, to może zaparkować sobie pod samą bramą nr 1 (od ulicy Zielenieckiej) - zupełnie za darmo. Wtedy ma 50-100m do wejścia (przez bramę nr 1) od strony trybuny wschodniej - czyli od tej strony gdzie jest strefa słuchawkowa.

kvw17r.png

Druga ważna rzecz - rok temu mieliśmy problem w hotelu GT, przez co wystawa startowała tam dopiero od soboty rano. W tym roku wszystko rusza już normalnie, w każdej z 3 lokalizacji. Godz. otwarcia są następujące:

Piątek, 8 listopada 2019, 12:00 - 20:00

Sobota, 9 listopada 2019, 10:00 - 20:00

Niedziela, 10 listopada 2019, 10:00 - 18:00

Trzecia ważna rzecz - pamiętajcie, że w piątek, w godzinach pracy biur na stadionie, a więc w godz 12:00-17:00, przejście pomiędzy trybuną wschodnią i zachodnią odbywa się pod płytą stadionu, przez parking podziemny (czerwona strzałka):

Qkw737.jpg

 

Aby się przedostać z jednej strony na drugą, trzeba więc zjechać na -3, przejść parkingiem na drugą stronę stadionu i wjechać z powrotem na +1, gdzie jest cała wystawa.

Po 17:00 w piątek oraz całą sobotę i niedzielę, czynne jest już normalnie przejście przez moduł biurowy (szara strzałka), czyli idąc na wprost korytarzem, dalej za sale Studio TV, przez strefę słuchawkową. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz o największej atrakcji AVS2019: będzie nią kompletny, topowy system Gryphon Audio Designs !

W skład systemu wejdą kolumny Kodo, monobloki Mephisto Solo, przedwzmacniacz Pandora oraz najnowszy odtwarzacz CD - Ethos.
Wydarzenie doniosłe nie tylko ze względu na cenę całego systemu (ok 2 mln zł), ale także na fakt, że Gryphon niezwykle rzadko prezentuje swoje topowe kolumny na wystawach, ze względu na niewystarczająco dobre warunki akustyczne tam panujące. Szczęśliwie AVS posiada jedne z najlepiej brzmiących - o ile nie najlepiej brzmiące sale prezentacyjne na świecie (opinia szefa MBL z zeszłego roku) - system zagra w Studio TV2, czyli dokładnie tam, gdzie rok temu mogliście posłuchać systemu MBL eXtreme.

PGE Narodowy, sala Studio TV2

iGsneV.jpg

__________________________________________________________

 

W tym roku ponownie zobaczymy mbla 101 eXtreme.

Zeszłoroczna prezentacja była tak udana, że MBL postanowił uczynić Warszawę drugim po Monachium, STAŁYM, corocznym miejscem prezentacji możliwości swojego topowego systemu. 

Obu systemów (mbl i Gryphon) będzie można posłuchać praktycznie drzwi w drzwi.

W skład systemu wchodzą omnipolarne kolumny typu Radialstrahler, dwa dedykowane moduły niskotonowe, 4 monofoniczne wzmacniacze mocy mbl 9008A, przedwzmacniacz mbl 6010D oraz dzielony odtwarzacz mbl 1611F/1621.

PGE Narodowy do sali Studio TV4.

 

FswJ6p.jpg

Coś dla fanów Sonus fabera - prezentacja, podczas której kultowe kolumny podstawkowe z 1991 roku – Extrema, staną naprzeciwko najnowszego modelu - Electa Amator III.
Gościem specjalnym w sobotnie i niedzielne południe będzie główny projektant Sonus faber - Paolo Tezzon - który opowie o kulisach powstania najnowszych kolumn, założeniach konstrukcyjnych i filozofii firmy.

Sobota / Niedziela, godz. 12:00
PGE Narodowy, sala 203
 

R7LEkG.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AVS będzie miała miejsce premiera najnowszego, tańszego (co nie znaczy, że taniego) Martona Opusculum Omni 1. 

Jest to mniejsza i lżejsza (49,8kg) konstrukcja. Podstawowe parametry: konstrukcja dual mono, 2x30W klasie A i do 2x500W w klasie AB.

sT3ngS.jpg

Prezentacja będzie ciekawa podwójnie, bo Marton wystawia się razem z niemiecką Acapellą, która przywozi swój kosztujący 117.000 EUR model Apollon, wyposażony w nietypowy plazmowy głośnik wysokotonowy. 

4N3QNp.jpg

Słuchałem kilkakrotnie głośników Acapella i nie znam lepszego głośnika wysokotonowego. Tweeter berylowy w Magico, który w swojej klasie jest fenomenalny, jest przynajmniej o dwie klasy gorszy od plazmowego odpowiednika.

Jako że na forum mamy też niezłych wideofilów - polecam oblookać najnowszego OLEDa Panasonica. Aktualny king-of-OLED.

Matryca niby od LG, ale znacznie lepsza elektronika, która przekłada się na najlepszy obraz w klasie. Aktualna cena chyba ok 16k za 65"

OwKGcv.png

Choruję na takiego OLEDa, ale mój próg bólu to 8000zł. Za 77 cali 🙂

Znacznie taniej można kupić TCLa  Jeszcze do niedawna to był zwykły chinol, ale ten "chinol" własnie wyprzedził w sprzedaży Samsunga na rynku USA gdzie został #1.

Co więcej, im produkty to już nie tylko budżetówka i produkty o 1-2 generacje do tyłu za liderami - teraz jako pierwsi na świecie wprowadzają telewizor wyposażony w podświetlenie wykorzystujące diody mini LED. Panel w X10 posiada 15 000 diod LED pogrupowanych w 768 stref wygaszania i zapewnia natywne 100 Hz odświeżanie. Jego szczytowa wartość jasności to 1500 nitów, przy 100% pokryciu przestrzeni barw DCI-P3. Rozwiązanie to zapewnia większą precyzję, wyższą jasność, lepsze efekty HDR, ciemniejszą czerń oraz znacznie wyższy kontrast niż tradycyjne podświetlenie LED. Telewizor X10 miniLED wspiera zarówno HDR10, HDR10+, jak i Dolby Vision. Sprzęt posiada dodatkowo preinstalowany Android TV. Model X10 miniLED wyposażony jest także w system audio Onkyo 2.2 z obsługą Dolby Atmos.

Moim zdaniem, TCL jest tam, gdzie LG było 5, a samsung 7 lat temu. Ale gonią niemiłosiernie szybko. Piotr Gmerek z HDTVpolska mówił mi wczoraj, że mają jakiegoś niesamowitego QLEDa w ofercie za ... 3000zł.

O63x5p.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz dla odmiany coś z przeciwległego końca cenowego - nowy polski projekt Audiosymptom, stworzony przez dużego polskiego dystrybutora EIC.

Dwie podłogówki i monitor. W przyszłym roku sub dedykowany do stereo.

Pomysł na dystrybucje w Polsce dość rzadki - sprzedaż tylko w internecie i 30 dni na zwrot.

22HUXT.jpg

Więcej:

http://wstereo.pl/audiosymptom-nowa-marka-kolumn-glosnikowych/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Polska

Tentogra Gramy

Polscy producenci od wielu lat udowadniają, że potrafią budować wysokiej klasy urządzenia audio. Jakość wykonania i brzmienie zaskakują, a polskie gramofony - to zdecydowanie najwyższy, światowy poziom. Jedną z takich marek jest łódzka Tentogra, która na tegoroczną wystawę Audio Video Show przygotowała gramofon o nazwie Gramy. Bez wątpienia będzie to jedna z ciekawszych, analogowych premier tegorocznej wystawy. W ramach atrakcji, Wojciech Samołyk - konstruktor i pomysłodawca gramofonów marki Tentogra - planuje odtwarzać w tym roku muzykę także z monofonicznych płyt szelakowych.

BVTqZq.jpg

I równie piękny J.Sikora:

J.Sikora zaprezentuje po raz pierwszy gramofon Standard Max Black, uzbrojony w pierwsze na świecie ramię gramofonowe wykonane z kevlaru® - KV12. Ważący 80 kg gramofon jest ucieleśnieniem filozofii firmy J.Sikora. Unikatowa kombinacja metali i stopów, takich jak: aluminium, miedź, mosiądz, stal inox oraz brąz połączonych ze sobą w doskonale przemyślanej harmonii, zapewnia pozbycie się wszelkich, niepożądanych rezonansów.

KI5vt2.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz trzy bardzo fajne polskie wzmacniacze.

1. Audio Reveal Second

Po bardzo dobrze przyjętym modelu First (entuzjastyczne recenzje w całej polskiej prasie) na KT88, który zadebiutował na AVS2018, polski producent idzie za ciosem i prezentuje model Second - konstrukcję single ended na pojedynczej na KT150.  

5ygKpC.png

Sobieski, 107

2. Haiku-Audio SENSEI 300B SE

Fenomenalnie wykonana polska intergra SET na lampie 300B. Jak wierzyć recenzji Pacuły, także świetnie brzmiąca ("Jeden z fajniejszych wzmacniaczy na 300B, jakie znam.")

01.jpg

12.jpg

Sobieski, 115

3. TR Audio

Pre i do tego jeszcze będą monobloki SET na GM70!

4nanBX.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie słuchane :) Raal robi MEGA głośniki wstęgowe (niektórzy twierdzą, że najlepsze na świecie) - jestem ciekaw ich pierwszych słuchawek w tej technologii. Dla mnie must listen na AVS w tym roku.
 

xATmaa.png

I skoro przy słuchawkach jesteśmy, to jeszcze tego bym sobie posłuchał. Firma z krainy Drakuli i aut Dacia, ale podobno są zajefajne. A że mam teraz na biurku Topping DX7s (a wkrótce 7Pro) z wejściem słuchawkowym ... to kusi coś kupić do pracy.
 

bUYWNI.png

A to będzie chyba najdroższy zestaw (80kzł ze wzmacniaczem):
 

xyVYNh.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne spotkanie właśnie wpadło: 

Marek Biliński: Prekursor polskiej muzyki elektronicznej gościem Audio Video Show! Marek Biliński Popularność na rynku muzycznym zdobył dzięki swojemu bestsellerowemu albumowi “Ogród Króla Świtu” oraz teledyskowi do utworu  “Ucieczka z Tropiku”, który został wybrany przez telewidzów, jako najlepszy klip w 1984 roku. W ramach Audio Video Show opowie o unikalne wydawnictwie – płycie winylowej „Ogród Króla Świtu”, która została  odświeżona z dużą empatią, zwracając szczególną uwagę na dynamikę, powietrze i szczegółowość nagrania, jak również  dostosowaną do współczesnych HI-END’owych warunków systemów odsłuchowych. Wspomniany album jest jednocześnie początkiem kolekcji wydawniczej, na którą złożą się wszystkie albumy Marka Bilińskiego wytłoczone na winylu, aż do koncertowego albumu “Life is Music”, który ukaże się jako podwójny album. 

Sobota, godz. 12:00

SALA: TULIP II, Hotel Golden Tulip 

 

x4GgkG.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobre kontakty Nautilusa  sprawiły, że kolejny raz w tym roku można będzie spotkać Pana Marka Bilińskiego w Warszawie :-)

Kolejna firma przeniosła swoje prezentacje na Stadion -w tym roku PolPak będzie po drugiej stronie Wisły. Zapewne przedstawi drugą generację swojego hitu: podstawkowe KODA K-2000B mk II. Cena jeszcze niższa niż pierwsza generacja , ale obudowa wg mnie trochę straciła na urodzie :-(

Pozdrawiam

PS. Zapraszam branżę -Kolegów z TopHiFi i Q21 by powiedzieli coś o swoich prezentacjach na tegorocznym AVS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwie fajne prezentacje:

Marek Sierocki, znany dziennikarz muzyczny zabierze nas na spotkanie z Nile’a Rodgersem - amerykańskim producentem muzycznym, kompozytorem, autorem tekstów piosenek i gitarzystą. Wraz z zespołem Chic, wydał w sumie dziewięć albumów studyjnych, a jego „Le Freak” włączony został w skład Grammy Hall of Fame. Nile Rodgers nagrał także cztery albumy solowe, a także produkował albumy Madonny, Diany Ross, Davida Bowiego, Micka Jaggera czy grup Depeche Mode i Duran Duran. 

Sobota, godz. 12:00

Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Galeria 2

U1iWzj.png

Polecam, bo Marek bardzo fajnie opowiada o muzyce. Akurat mozna zrobić sobie chwilę oddechu w środku dnia. Jedna z kilku takich prezentacji na AVS.


Hirek Wrona ma nie jedną, ale aż 3 prezentacje na AVS o 'czarnej muzyce'.

Soul - Muzyka z duszą - Piątek 18:00

Potęga basu - Sobota 13:00

Brzmienie czarno-białe - Niedzila 12:00

Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Belweder 1


PKaNkm.png
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.
×
×
  • Utwórz nowe...