Skocz do zawartości

B&W DM7 mk1,biały nalot na kondensatorach zwrotnicy, problem z głośnikiem.


Recommended Posts

Witam jak w tytule, jest jakiś biały nalot kwas czy coś w tym rodzaju na elementach zaznaczonych na 1 i 2 zdjęciu. Nie wiem do końca czy to są kondensatory, czy coś innego po prostu się nie znam. Jeżeli ktoś wie, co to może być za nalot i jak fachowo nazywają się te elementy, proszę o informację. Druga sprawa dotyczy jednego z głośników, przedstawiałem problem na 3,4 zdjęciu. Jak widać, miedziany drut, po którym płynie prąd do cewki się rozdzielił i sygnał płynie teraz na dwóch cienkich drucikach. Czy może to jakoś negatywnie wpływać na głośnik? Czy nie grozi to w razie całkowitego zerwania uszkodzeniem głośnika lub wzmacniacza? Z góry dziękuje za pomoc.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne bezużyteczne forum audio zero pomocy. Chyba za trudne a może właśnie za łatwe pytanie zadałem dla tych tutaj wszystkich, pożal się ekspertów w każdej dziedzinie audio. Czy naprawdę ciężko napisać kilka zdań? No nic, spróbuję gdzie indziej, może tam mi odpowiedzą na moje kosmiczne pytania. Bo tutaj widzę, że słabo z wiedzą tutejszych geniuszy, którzy udzielają się tam, gdzie, im pasuje. Jak człowiek zada, jak mi się wydaje, proste pytanie to gdzie oni są ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2019 o 19:21, Dare432 napisał:

jakiś biały nalot kwas

Wygląda na to, że kolumny były trzymane w złych warunkach i na tyle złapały wilgoć, że na rezystorach pojawiła się... pleśń.

Dnia 5.11.2019 o 19:21, Dare432 napisał:

Jak widać, miedziany drut, po którym płynie prąd do cewki się rozdzielił

Ciężko ocenić po zdjęciach czy będzie się to trzymało. Dobrze by było dać to do zrobienia komuś kto naprawia przetworniki głośnikowe. Zwarcie przewodów może uszkodzić i sam przetwornik jak i wzmacniacz.

 

P.S. @Dare432 chyba nie myślisz, że "my" nie robimy nic innego tylko śledzimy wszystkie nowe wątki na forum. Wykaż się odrobiną cierpliwości. W innym przypadku nie doczekasz się pomocy od "tutejszych geniuszy". Myślę zresztą, że to dotyczy nie tylko tego konkretnego miejsca. To dosyć uniwersalna reguła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dare432 napisał:

Kolejne bezużyteczne forum audio zero pomocy. Chyba za trudne a może właśnie za łatwe pytanie zadałem dla tych tutaj wszystkich, pożal się ekspertów w każdej dziedzinie audio. Czy naprawdę ciężko napisać kilka zdań? No nic, spróbuję gdzie indziej, może tam mi odpowiedzą na moje kosmiczne pytania. Bo tutaj widzę, że słabo z wiedzą tutejszych geniuszy, którzy udzielają się tam, gdzie, im pasuje. Jak człowiek zada, jak mi się wydaje, proste pytanie to gdzie oni są ?

No właśnie, jak wcześniej zauważył Kolega Audio Autonomy, to nie jest spółdzielnia usługowa do udzielania porad. Jeśli ktoś wie i zechce odpowiedzieć to odpowie. Natomiast uwazam, że obdzielanie epitetami uczestników forum po kilkunastu godzinach bez odpowiedzi to już jest co najmniej mało eleganckie, żeby nie powiedzieć chamskie.  Może powiesz jakich Ty udzieliłeś porad na tym forum lub w jakiej dyskusji wziąłeś udział, że uwazasz się za VIPa,  żądając natychmiastowej odpowiedzi na swoje pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rega napisał:

No właśnie, jak wcześniej zauważył Kolega Audio Autonomy, to nie jest spółdzielnia usługowa do udzielania porad. Jeśli ktoś wie i zechce odpowiedzieć to odpowie. Natomiast uwazam, że obdzielanie epitetami uczestników forum po kilkunastu godzinach bez odpowiedzi to już jest co najmniej mało eleganckie, żeby nie powiedzieć chamskie.  Może powiesz jakich Ty udzieliłeś porad na tym forum lub w jakiej dyskusji wziąłeś udział, że uwazasz się za VIPa,  żądając natychmiastowej odpowiedzi na swoje pytanie.

Z góry przepraszam, wszystkich, którzy poczuli się urażeni tym, co napisałem. Nie uważam się za żadnego VIP-a, po prostu zraziłem się trochę do takich forów. Może trochę mnie poniosło, jeszcze raz przepraszam. Twoim zdaniem, ile bym musiał czekać, na odpowiedz, gdy bym nie napisał tego komentarza? Coś myślę ze wcale, bym się nie doczekał, po godzinie od wystawienia tematu miałem 60 wyświetleń na drugi dzień dużo więcej i nikomu się nie chciało odpisywać. Dopiero jak napisałem, to co napisałem, to pierwszą odpowiedz, dostałem już, po 20 minutach, a później kolejne, zresztą bardzo cenne jak dla mnie. Tak czy owak, jakiś rezultat to przyniosło.Ale czy musiałem coś takiego pisać  żeby otrzymać pomoc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dare432 napisał:

Tak czy owak, jakiś rezultat

I co i to Ciebie utwierdza w przekonaniu że zrobiłeś dobrze? A może Ci co wyświetlili zwyczajnie nie pisali bo zamiast być wujkiem dobra rada woleli żeby odpowiedział ktoś kompetentny. Mam wrażenie że te przeprosiny to takie z takim „ALE INACZEJ BYŚCIE NIE ODPOWIEDZIELI”  czyli trochę się usprawiedliwisz.

I teraz odpowiedź, nie nie musiałeś tak pisać żeby dostać odpowiedź wystarczyło poczekać  😏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Inferno napisał:

I co i to Ciebie utwierdza w przekonaniu że zrobiłeś dobrze? A może Ci co wyświetlili zwyczajnie nie pisali bo zamiast być wujkiem dobra rada woleli żeby odpowiedział ktoś kompetentny. Mam wrażenie że te przeprosiny to takie z takim „ALE INACZEJ BYŚCIE NIE ODPOWIEDZIELI”  czyli trochę się usprawiedliwisz.

I teraz odpowiedź, nie nie musiałeś tak pisać żeby dostać odpowiedź wystarczyło poczekać  😏

Jeżeli to tak widzisz,ok. Nie będę wyjaśniał wszystkiego, jakie mam doświadczenie w oczekiwaniu na odpowie czy to tu, czy to na innym forum. Naprawdę przepraszam wszystkich urażonych. Zakończmy już tę dyskusję. Co mam teraz każdemu, kto się poczuł urażony odpisywać bronić się w jakiś sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RoRo napisał:

Dare432,

przenoszę Twój wątek do właściwego działu DIY.

Nie wracajmy już do "lekko niefortunnego sposobu pogonienia" i napisz, na co się zdecydowałeś (naprawa głośnika ?) i czy udało Ci się rozwiązać problem.

Pozdrawiam

Witam, podczepiłem się pod ten, wątek:

https://forum.audio.com.pl/topic/70378-bw-dm7-wymiana-kondensatorow-w-zwrotnicy-i-okablowanaia/?tab=comments#comment-301207

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...