Skocz do zawartości

Podmiana kolumn


chris577

Recommended Posts

Witam , posiadam zestaw audio Onkyo 686 i zestaw kolumn Polk audio T531 . Zastanawiam się czy nie podmienić frontowych kolumn T50 na Heco aurora 700 ,a resztę zestawu T30 i t15 zostawić z Polk audio. Czy takie zestawienie ma jakiś sens , czy od razu uderzać w cały set 5.0 od Heco ? Chodź wydaje się że centralny i  monity surround są mocniejsze w Polk audio. Nie ukrywam że zestaw Polk audio gra dobrze , ale chciałbym trochę więcej mocy przy słuchaniu muzyki i ponoć Heco aurora 700 to zagwarantuje.   . Trochę jestem zły że od razu nie zakupiłem całego zestawu heco aurora 700 +300+center 30 ,ale nie było takiego budżetu na daną chwilę. Teraz czekam na black friday  może się trafi coś w dobrej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco to 3 półki wyżej. I na pewno poczujesz różnicę.

Jeśli weźmiesz je ze sprawdzonego źródła jak na przykład my, to sprawdzisz sobie je w domu z resztą Polk. Jeśli chciałbyś dokupić jednak resztę od heco potraktujemy takowy zakup jak całość od razu. Więc nie będzie problemu z mniejszym rabatem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno warto zmienić fronty na Aurora 700, różnica będzie bardzo duża. Nie ma żadnego problemu, żeby na początku słuchać na frontach od Heco, a resztę pozostawić Polk Audio, a zawsze w przyszłości możesz sobie dokupić pozostałe kolumny. Zapraszam na odsłuchy, oczywiście indywidualne wyceny. Jest także u nas możliwość wypożyczenia kolumn do testów.

Spójrz jeszcze na Monitor Audio Bronze 6. Mamy teraz bardzo atrakcyjną ofertę cenową, finansowo będzie podobnie, a to ciekawa alternatywa dla Heco Aurora. MA jest bardziej swobodne, analityczne, wyraźniej eksponuje skraje pasma. Zapraszam po indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedź , no to potwierdza się to co podejrzewałem że heco to dużo lepsze kolumny. Chyba poczekam na black friday na dobre promocje . 

Zastanawiam się jeszcze nad tymi kolumnami :

-Melodika BL40 MK3

-Polk audio s55e

-Heco aurora 700

wiem że bez odsłuchu to kiepsko  coś ocenić ale które z tych kolumn będą najlepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze?Hmm, zależy dla kogo w tym celu służy właśnie odsłuch, byś mógł to stwierdzić, które kolumny bardziej Ci pasują dźwiękowo,np. u mnie w finałowym odsłuchu Polk s55 vs Heco Aurora 700,wygrały Polki w połączeniu z Onkyo rz830, dlaczego ? Heco to bardzo dobre kolumny w swojej cenie,ale dla mnie troszkę "przebasowione" przez co też mniej szczegółowe,ale to moje odczucia po odsłuchu.

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...