Skocz do zawartości

Zestaw stereo do streamingu z Tidal


Trikuba

Recommended Posts

Cześć

Do strimingu z tidala wystarczy Yamaha wxad10 + Pioneer A10 + dali spektor 6.

Tak na serio to napisz cos więcej.

Jakie pomieszczenie?

Jakiej muzyki słuchasz?

Skąd pomysł na ten zestaw?

Czy dopuszczasz łączone elementy różnych firm.

Bo tak w ciemno uważam że n70ar jest wybornym odtwarzaczem sieciowym. Wzmak już takiej atrakcji nie robi. Typowa konstrukcja w klasie D.

Przy połączeniu z jasnymi opticonami będzie dość gryzło. Sprzęt bardzo podatny na źle nagrane albumy albo starsze. 

Napisz to doradzimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Rzeczywiście połączenie kolumn i wzmacniacza jest dyskusyjne. Oczywiście dyskusyjne w teorii, jeśli chcemy dążyć do możliwie neutralnego dźwięku. W praktyce przecież może Ci się takie brzmienie podobać, to są kwestie subiektywne i nic w tym złego. Oceniając same odtwarzacze strumieniowe Pioneer N70 wypada bardzo dobrze, To zaawansowany odtwarzacz, znakomicie zbudowany i z potencjałem na jeszcze lepsze brzmienie niż jest stanie zaoferować posiadany wzmacniacz. Alternatywnie można rozważyć jeszcze Cambridge Audio 851N lub z wyższej półki Moon 280D Mind2.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała historia wygląda tak :)

wymieniłem swoje stare Dali Concept 6 które grały z kinem domowym i ampli denon x3400 na opticony 6. Chcąc wykorzystać możliwości opticonów rzuciłem temat na forum i okazało się ze najsłabszym ogniwem zestawu jest ampli kina domowego, poradzono mi abym szukał końcówki mocy z albo integry (chcąc wykorzystać opticony też do kina domowego). Polecano mi denona itp. W między czasie znalazłem tego pioniera na olx ma 3 miesiące i gość z racji potrzeby szybkiej gotówki  chciał się go sprzedać za 3000 pln stwierdziłem ze dobra cena, najwyższy model pionka do tego w dobrej cenie i ma wszystko co potrzebuje więc wziąłem a co do playera n70ae to tez zdarzyła się  okazja wziąć go za 3600 nowego. I tak to wszystko się u mnie zlazło. Wczoraj podłączone jak dla mnie gra o niebo lepiej niz na avr  denona i starych conceptach 6. Czekam jeszcze na kabel xlr bo na razie jest na rca. 

 

Edytowano przez Trikuba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dwoje babka wróżyła. Najlepiej jak przetestujesz i podzielisz się wrażeniami. 

In a hi-fi system though, where perhaps the longest interconnect is 1 metre and the signal is up to 4 volts, then the need for XLR connections is more questionable.

The most important thing though is sound quality, and this is harder to be certain about. Our experience is that there are systems where the XLR connection sounds better than the RCA connection, and there are systems where the opposite is true.

So with any system that has both XLR and RCA connections, we would recommend that you try both connections and decide for yourself which is the better sounding connection for you. This is also something that your dealer will be happy to advise you on.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2019 o 09:48, S4Home napisał:

No to ok. Rozumiem już. Czyli szukasz playera do czystego stereo. Bo technicznie w twoim denonie te funkcje są. Ale to dobry trop. Jednak ja bym szedł w ciepły player. Jak atoll. Albo malinka + dac m2tech albo arcam irdacII. 

Pozdrawiam

Mam możliwość przetestowania jeszcze wzmacniaczy z Cambridge Audio,  pytanie którego przetestować to opticonów 6, Cambridge Audio CXA80 czy Cambridge Audio Azur 851A. Nie do końca jestem zadowolony z tego pionka A70da. Gra bardzo głośno na 25% mocy juz nie da się słuchać i moim zdaniem przy słabszych utworach strasznie mało szczegółowo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje zdanie to 70ae słuchałem u siebie w domu. Kolega wpadł z nim i podłączyliśmy pod mojego MF M6500i. Pięknie zagrał wiec kumpel poszedł tym tropem i teraz ma już swojego MUsical Fidelity M6si. Jest bardzo zadowolony z połączenia. jest ciepło, łagodna góra super dynamika i wysterowanie nawet dużych kolumn. Jak budżet pozwala to polecam. Mocne dual mono. Kiedyś zaczynalem od MF M6i


Wysłane z miłości do muzyki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość przetestowania jeszcze wzmacniaczy z Cambridge Audio,  pytanie którego przetestować to opticonów 6, Cambridge Audio CXA80 czy Cambridge Audio Azur 851A. Nie do końca jestem zadowolony z tego pionka A70da. Gra bardzo głośno na 25% mocy juz nie da się słuchać i moim zdaniem przy słabszych utworach strasznie mało szczegółowo. 


Kiedys miałem kolumny do których szukałem ciepłego wzmaka i z tamtych czasów Cambridge audio, Hegel, Rotel to była zdecydowanie wg mnie zimna detaliczna, ekspozycja góry, czasem szorstka gra o po ciepłej stronie mocy to Musical Fidelity I polecany Krell już przez kogoś tutaj wcześniej. Co do MF to ja miałem w M6i gałkę na 11 godzinie i byle wysterowanie i elegancko. Potencjometr w MF nie jest liniowy więc przyrost mocy na początku jest mały a później mocniej rośnie. Jak co więcej chcesz to pisz na privata.



Wysłane z miłości do muzyki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2019 o 13:09, Trikuba napisał:

Mam możliwość przetestowania jeszcze wzmacniaczy z Cambridge Audio,  pytanie którego przetestować to opticonów 6, Cambridge Audio CXA80 czy Cambridge Audio Azur 851A. Nie do końca jestem zadowolony z tego pionka A70da. Gra bardzo głośno na 25% mocy juz nie da się słuchać i moim zdaniem przy słabszych utworach strasznie mało szczegółowo. 

No mówiłem. I niestety Cambridge nie wniesie tu poprawy. Kolejny jasny wzmacniacz do tych kolumn .Zbyt analitycznie.

No nie. Model M6i czy też M6Si to zupełnie inna klasa brzmienia. Kilka klas lepszy wzmak :) Nie ma co porównywać.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2019 o 08:11, S4Home napisał:

No mówiłem. I niestety Cambridge nie wniesie tu poprawy. Kolejny jasny wzmacniacz do tych kolumn .Zbyt analitycznie.

No nie. Model M6i czy też M6Si to zupełnie inna klasa brzmienia. Kilka klas lepszy wzmak :) Nie ma co porównywać.

 

ok Cambridge odpada a może yamaha s1100 ? :)

 

Edytowano przez Trikuba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to za duża? Gdzie się nie zmieściła? Do szafki? No to żaden wzmacniacz tak stać nie może. Ugotujesz go , wiesz o tym?

Hegel to kolejny przykład analitycznego brzmienia. Ale innego niż poprzednicy. Bardziej wyrachowanego. Nie podawać ci jasnych tonów na tacy czy nie wyostrzy ich. Ale od podstaw dźwięk będzie rozdrobniony na składowe. Pierwszy odsłuch będzie 

WOW ale czysto, separacja.

Później zaczniesz dostrzegać że brak w tym ciepła i melodi. Ja tak odbieram. Ciekaw jestem twojego zdania.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yamaha jest strasznie głęboka 46 cm wystawała mi z szafki :)

Powiem, że zagrał bardzo podobnie do pioniera może bardziej sprężyście. Ale wyraźnej różnicy przynajmniej nie ja nie usłyszałem. do tego ten wygląd (szczególnie pilota --masakra).  Chyba nie mam jakiegoś wrażliwego ucha, jest Rotel 1570 ale nie wiem czy jest sens go testować :)?

 

Edytowano przez Trikuba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tribuka nie wiem czy czytałeś mój post albo odwrotnie go zrozumiałeś bo chcesz testować dokładnie te wzmaki o których pisałem że nie i S4Home to samo co mowi
Patrz na :
Musical Fidelity
Krell
Atoll




Wysłane z miłości do muzyki

Tribuka nie wiem czy czytałeś mój post albo odwrotnie go zrozumiałeś bo chcesz testować dokładnie te wzmaki o których pisałem że nie i S4Home to samo co mowi
Patrz na :
Musical Fidelity
Krell
Atoll




Wysłane z miłości do muzyki

I nie musisz od razu w jakieś wysokie modele a i używany w dobrej cenie jak poszukasz to znajdziesz


Wysłane z miłości do muzyki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Trikuba napisał:

No właśnie z używanych słabo mf to 10k, Krall to w ogóle poza budżetem, atoll - wizualnie tragedia, jeszcze ktoś na innym forum polecał mi starszy model denona pma 1520ae, wzmak musi mieć podłączenie pod ampli. Ten jest jeszcze w normalnej cenie 

Napisz do mnie na privata i podaj numer bo coś słabo chłopie szukasz. Pomogę jak mogę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to najpierw wybierz model który ci się podoba może. Skoro to taka istotną sprawa.

Denon 1520ae to dobry wzmak. Chodź początkowo był trochę drogim jeśli znajdziesz go w odpowiedniej cenie to jest to dobry model. Starszy pma2000ae też jest super.

Mały wzmak a rewelacja to także używany roksan caspian m2. Szal grania!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Panowie a czy ktoś z Was kiedyś miał okazję porównać Coctail X45 do jakiś modeli Auralicòw lub Luminów ? Jak komfort użytkowania i jakość DACów?
Jeśli chodzi o soft na X45 to muszę przyznać że jest niezawodny. Kiedyś wiem że różnie bywało ale nie mam porównania


Wysłane z miłości do muzyki

Panowie a czy ktoś z Was kiedyś miał okazję porównać Coctail X45 do jakiś modeli Auralicòw lub Luminów ? Jak komfort użytkowania i jakość DACów?
Jeśli chodzi o soft na X45 to muszę przyznać że jest niezawodny. Kiedyś wiem że różnie bywało ale nie mam porównania


Wysłane z miłości do muzyki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...