Skocz do zawartości

Onkyo jak podłączyć TV i dekoder.


Romek Rusek

Recommended Posts

Hej

Mam amplituner Onkyo TX-NR515,  TV LG i dekoder do cyfry. Chciałbym mieć dobry dźwięk na 6 głośników to też podłączyłem cyfre przez optyczny i tak samo TV. HDMI z dekodera jest w Onkyo w  CBL/SAT, HDMI z TV w OUT MAIN. Kiedy oglądam cyfre amplituner jest na SAT (tam mam ustawione OPT 1) dzwiek działa ok ale kiedy chcę jako źródło wybrać z TV  na np Netflixa czy HBO (bo mam LG z dostepem do sieci) dźwięk zostaje z satelitki. Jak zrobić aby przełączył się na OPT 2 gdzie jest podłączony TV? Jak przełącze ręcznie na wejście gdzie jako źródło dźwięku mam ustawione OPT 2 to dźwięk działa.

Proszę o pomoc.

Edytowano przez Romek Rusek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma możliwości aby amplituner przełączył automatycznie źródło dźwięku z dekodera na telewizor? Myslałem że to jakoś przełączy przez to wyjście OUT MAIN.

A nie że muszę mieszać 3 pilotami.

A co do kabla optycznego do dekodera to myślałem że po prostu przez optyczny będzie lepszy dźwięk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się że amplituner wie co będę oglądał i sam przełącza dźwięk.

Tak jak pisałeś Maxredaktor dekoder przez hdmi a telewizor hdmi do ARC ale jeszcze telewizor musiałem optycznym podłączyć bo jak nie było to w momencie przelaczenia np na Netfix z tv amplituner przełączał się na TV/DVD i bez dźwięku. Ale teraz działa, dzięki za pomoc.

Edytowano przez Romek Rusek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...