Skocz do zawartości

Project DC 2m red+TH hta 800+B&W 606


kRt

Recommended Posts

Szanowni. 

Przymierzam się do zakupu sprzętu jak w temacie:

Gramofon Pro-Ject Debut Carbon z wkładką 2M red

Wzmacniacz: Taga Harmony hta-800

Monitory: Bowers&Wilkins 606.

Salon o powierzchni 25m2. 

Chciałbym uprzejmie poprosić o opinie na temat możliwości i brzmienia tego zestawu.

Nie mam możliwości odsłuchu. Jestem na długi czas przykuty do łóżka (a raczej sofy z powodu choroby).

Będzie to mój pierwszy zestaw stereo. Obecnie słucham muzyki na słuchawkach B&W PX, źródło LGV30 lub laptop + DragonFly. Brzmienie PXow bardzo mi odpowiada, jednak na dłuższą metę wydaje się być nieco zimne. Nie mam słuchu audiofila, po prostu lubię słuchać muzyki i tęsknię za słuchaniem winyli z kolekcji mojego Ojca.

Słucham wszystkiego pomiędzy country a black metalem.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie również dotyczące innych zestawów. Zaznaczam, iż muszą być to sprzęty nowe i nie mogę przekroczyć 5000  złotych.

Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Tomasz S. napisał:

Chyba dobrze byłoby się odezwać do @S4Homeczy @Q21 po zestaw ale coś mi się nie dodaje wzmacniacz 2 tys, kolumny 3 tys to już 5 tys, a tu jeszcze gramofon. Może w Black Friday :)

Czytasz w moich myślach Tomaszu 😉 

Więc dla dobra "dyskusji" naciagnijmy budżet do 7000 tys. Moje niedopatrzenie.

Edytowano przez kRt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś odsłuchał jednak jestem. My wysyłamy pewne konfigurację do klienta i testujesz w domu. Jeśli możesz odebrać paczkę od kuriera to jesteśmy na prostej drodze. Połączenie tagi z bowersami może nie być takie złe. Ale myślę że patrząc na pojedyncze elementy to nie jest klasa tej ceny. 

Np magnat mr780 z monitor audio silver 2 wyjdzie podobnie a zagra dużo lepiej. Ciekawiej i mocniej. Monitory kef ls50 także. 

Ale jak mówię. Nic w ciemno. Po opiniach w sieci na pewno wybierzesz źle.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli szukasz niedrogiego wzmacniacza hybrydowego (lampa plus tranzystor) moim zdaniem poza Tagą warto jeszcze rozważyć specjalistę od niedrogich lamp czyli firmę Yaqin i model VK2100 (aktualnie bardzo atrakcyjna cena!) lub klasyczny wzmacniacz lampowy, kultowa pozycja w swojej cenie czyli Yaqin MS30L. Co do gramofonów Pro-Ject Debut Carbon to jeden z najlepszych gramofonów do 2 tys. zł. ale koniecznie zwróć na jeszcze tańszą a wcale nie gorszą Regę Planar 1. Z Regą zostanie nam nawet większy budżet na kolumny. Tutaj stosunkowo niedrogo ale bardzo ambitnie zagrają Kef Q350, Jean Marie Lucia czy Monitor Audio Silver 100. Pamiętaj, że potrzebny będzie jeszcze przedwzmacniacz gramofonowy. Najtańszy naprawdę godny polecenia to np. Vincent PHO200 lub Pro-Ject Phono Box. Wysyłka na odsłuchy oczywiście możliwa.

Pozdrawiam,

Michał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj,

Jeśli szukasz niedrogiego wzmacniacza hybrydowego (lampa plus tranzystor) moim zdaniem poza Tagą warto jeszcze rozważyć specjalistę od niedrogich lamp czyli firmę Yaqin i model VK2100 (aktualnie bardzo atrakcyjna cena!) lub klasyczny wzmacniacz lampowy, kultowa pozycja w swojej cenie czyli Yaqin MS30L. Co do gramofonów Pro-Ject Debut Carbon to jeden z najlepszych gramofonów do 2 tys. zł. ale koniecznie zwróć na jeszcze tańszą a wcale nie gorszą Regę Planar 1. Z Regą zostanie nam nawet większy budżet na kolumny. Tutaj stosunkowo niedrogo ale bardzo ambitnie zagrają Kef Q350, Jean Marie Lucia czy Monitor Audio Silver 100. Pamiętaj, że potrzebny będzie jeszcze przedwzmacniacz gramofonowy. Najtańszy naprawdę godny polecenia to np. Vincent PHO200 lub Pro-Ject Phono Box. Wysyłka na odsłuchy oczywiście możliwa.

Pozdrawiam,

Michał.

Yaquin VK2100 wydaje się naprawdę ciekawą propozycją. Silvery 100 również. Rozważam Rege od dłuższego czasu. TH 800 posiada przedwzmacniacz (wiem marnej jakości), ale kupno sensownego pre zostawię sobie na później. 

Bardzo dziękuję za podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kRt     

Dlaczego nie chcesz używanych klocków? W takim budżecie można dużo lepiej. Jakie masz obawy odnośnie używek? 

Tylko pytam. 

Pozdrawiam 

PS. Polecam używany gramofon po pełnym serwisie, odnowiony. Kupowałem od tego sprzedawcy. Gromofony wyglądają jak nowe ze sklepu. I biją na głowę współczesne konstrukcje. 

Ramię typu S. Napęd bezpośredni. Stroboskop. Możliwość dokupienia dowolnej wkładki. To wkładka decyduje o dźwięku. Gramofon to tylko mechanika!

https://allegro.pl/oferta/gramofon-wega-jps-350p-sony-ps-3300-nr-2-8639623663

Do tego taki zestaw. Yamaha m70 i c70. I masz sprzęt na lata. Świetny dźwięk i bardzo dobre pre wbudowane. Słuchałem. 

https://allegro.pl/oferta/koncowka-mocy-yamaha-m-70-pre-yamaha-c-70-8639658677

Zostaną kolumny. 

@tomek4446  co sądzisz o takim zestawieniu? 

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kRt napisał:

Niestety nie mam możliwości odsłuchu. Muszę kupić w ciemno i ewentualnie odesłać sprzęt jeśli nie będzie mi odpowiadał.

Dzięki za podpowiedź 🙂

No to w takim razie skorzystaj z naszej oferty. Nie kupujesz w ciemno tylko wypożyczasz. Różnice? Nie robi problemów ze zwrotami, zamiana sprzętu i przy oddaniu zwory pieniążków masz praktycznie od razu. 

Moim zdaniem emit to lepsza propozycja.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...