Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, od pewnego czasu pozbyłem się mojego starego zestawu głośniczków, były to Logitechy Z533 z myślą o wymianie ich na jakieś kolumienki biurkowe 2.0. Od razu powiem, że nie znam się na audio jakoś szczególnie, nie wiem czy jest jakaś różnica między kartą pod PCI-E czy USB itd.

- Ogólnie mój budżet to jakieś 1500zł +/- (nie wliczam w to karty dźwiękowej)
- Myślalem o kupnie Audioengine A2+, ale stwierdziłem, że lepiej zapytać o opinię.

Nie zależy mi na bluetoothie w ogóle, oraz zadaniem głośników będzie odtwarzanie muzyki, do gier używam słuchawek. Nie mam jakiś zastrzeżeń nie lubię jedynie zbyt miękkiego basu , preferuję czyste brzmienie z odrobiną basu tam gdzie ma być, głównie słucham muzyki gitarowej, rockowej, metalu, punku, indie, alternative hip hopu czy grunge-u itd. Bardziej te klimaty niż muzyka mocno elektroniczna, choć tej też zdarzy mi się posłuchać. No i druga sprawa, czy będe potrzebował do tego wszystkiego również karty dźwiękowej? Moja płyta to Asus Crosshair VII z kartą SupremeFX, która chyba jest po prostu jakimś zmodyfikowanym układem Realteka? Posiadam również mały DAC słuchawkowy S.M.S.L M3, do którego teoretycznie mógłbym podłączyć głośniki bo z tyłu mam wyjścia RCA (Red+White), ale nie mam pojęcia czy to dobry pomysł oraz jak by się to sprawowało.

Edytowano przez Xei
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja bym wybrał opcje z głośnikami pasywnymi + wzmacniacz biurkowy:

KEF Q150  + SMSL SA-36A Pro

Lub monitory bliskiego pola :

Adam Audio T5v lub T7v

 

To co masz powinno wystarczyć do podłączenia do tego co zaproponowałem. Choć zawsze można lepiej, ale wtedy będzie drożej i niekoniecznie dużo lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...