Skocz do zawartości

Stereo salon ok 30m2


Dynas

Recommended Posts

Witajcie.

Jestem dosyć nowy w temacie, więc mam dużo pytań. Chciałbym zaopatrzyć się w dobre stereo do salonu. Plan dodaję niżej wraz z wizualizacją. Od razu zapytam, czy jest sens pakować się w drogie stereo do takiego pomieszczenia, czy ze względu na rozmieszczenie nie ma szans tutaj na dobrze działające stereo/2.1 do filmów w przyszłości. Chciałem przede wszystkim system uniwersalny, żeby służył mi zarówno do filmów z netflixa jak i muzyki z Tidala. Właściwie to myślę, że muzyka będzie tutaj grała pierwsze skrzypce i podział 35/65% w stronę muzyki. Lubię ostry metal, rock - tutaj bardzo mi się podoba jak wokal jest wyraźny, środek nie odbiega, a i bas potrafi uderzyć. Dociążony dźwięk mi jest bardzo bliski, wyraźna stopa, perkusja itd. Czasem również lubię uderzyć basem przy jakimś np. Rusko - everyday. Początkowo myślałem o Yamaha N803d + Heco aurora 700 ale tak na prawdę był to jedyny zestaw, który odsłuchałem i nie powalił mnie na kolana. Myślałem, że za te pieniądze system zagra dużo lepiej niż moje AIM SC808 + ATHr70x w komputerze, ale tak się nie stało (wiem, że ciężko porównać słuchawki do kolumn ale...) Budżet - około 7000zł, mogą być używki. W przyszłości chciałbym suba dodać do filmów.

plan.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Sens oczywiscie jest ale w twoim przypadku pierwsze skrzypce gra akustyka. Więc nic ci nie da odsłuch systemu w salonie audio skoro w twoim pomieszczeniu zagra to skrajnie inaczej. Coś już odsluchales. Co byś zmienił? Chciał poprawić w dźwięku?

Bo tak będzie nam po prostu łatwiej doradzić.

A i tak powinno się skończyć na odsłuchu domowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dynas napisał:

Początkowo myślałem o Yamaha N803d + Heco aurora 700 ale tak na prawdę był to jedyny zestaw, który odsłuchałem i nie powalił mnie na kolana.

 

Skoro takie polaczenie bylo dla Ciebie slabe i wiecej nastawiasz sie na muzyke to kup wzmacniacz (z wyjsciem na subwoofer) zamiast amplitunera stereo i lepsze kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, lysyrafal napisał:

Skoro takie polaczenie bylo dla Ciebie slabe i wiecej nastawiasz sie na muzyke to kup wzmacniacz (z wyjsciem na subwoofer) zamiast amplitunera stereo i lepsze kolumny.

No dobrze. To proszę Cię o rozwinięcie myśli i podpowiedzenie mi co miałbym kupić i jak to połączyć, żebym mógł nadal słuchać z odtwarzacza sieciowego, który muszę kupić, używać tego jako dźwięk z TV, jakiś dodatkowy DAC? Jaki ten wzmacniacz? Nie mam pojęcia jak to ogarnąć. Kolumny KEF Q750 widzę, że też można w dobrej cenie złapać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

akustyka może u Ciebie mieć wpływ negatywny, dlatego wchodzi w rachubę oczywiście odsłuch w domu, wypożyczenie. Z mojego doświadczenia zaproponowałbym Ci system, oparty na wspomnianym amplitunerze Yamaha R-N803D lub jeszcze lepiej Audiolab 6000A lub Cambridge Audio CXA60 (funkcje sieciowe oprzemy w takich konfiguracjach na Yamaha WXAD-10 lub Klipsch Gate). Kolumny - tutaj stawiam na Monitor Audio Bronze 6. Jednak d9 Twojej muzyki warto byłoby wspomóc system dobrym subwooferem, w tym przypadku moim zdaniem najlepszą opcją będzie SVS SB12-NSD.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynas,

przeczytałem Twoje wpisy i mam sugestię; rzecz jasna jako opcję...

Podobnie jak Ty, słucham sporo metalu i rocka.

Skoro branża zaproponowała Ci min CXA60 to moja myśl jest taka byś rozważył ten wzmacniacz w połączeniu z Polk Audio (rti A5, A7).

Ten duet (A5) bardzo dobrze sprawdza się u mnie w tych gatunkach i jestem mega zadowolony. Dźwięk potężny, dociążony, ale też selektywny, bez bułowatej papki; taki jak trzeba w mocnym graniu.

Cenowo jest to trochę ponad zakładany przez Ciebie budżet, ale przed Tobą „Black Friday”, a i branżowi tez powinni zmajstrować dla Ciebie satysfakcjonującą cenę.

Kolejna BARDZO WAŻNA kwestia to...dywan😎

Na planie go nie widzę jednak uwierz, że trudne akustycznie pomieszczenie w połączeniu z jego brakiem moze Cię zniechęcić do odsłuchów.

Wiem co mówię, jakiś czas temu sam u siebie przekonałem jak bardzo większy dywan poprawił odbiór muzyki.

Z resztą większość forumowiczów doradzi Ci jego kupno.

Masz możliwość wypożyczenia sprzętu, branża zasugeruje Ci może jakąś inną, lepszą konfigurację i w moim skromnym mniemaniu tylko ta droga pozwoli Ci na optymalny wybór i przemyślany zakup.

...do dzieła😋

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do póki w salonie nie wyląduje bądź jaki , znany system i kolega go nie oceni nie wiemy nic. Lepiej zająć się już tym teraz aby finalny sprzęt nabyć w Black friday. Szansa na to że pierwszy ci się spodoba są raczej male

 Więc moim zdaniem zacznij testy. 

Zapraszam po wypożyczenie sprzętu 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzień dobry panowie.

Nie chcę zakładać nowego tematu ale nastąpiła mała zmiana planów. Najpierw chcę zakupić audio do sypialni. Czego potrzebuję? Soundbar z wooferem lub zestaw 2.1. Zakładam, że druga opcja jest niemal zawsze lepszym wyborem. Sypialnia 17m2 o podstawie kwadratu. Zestaw ma być podłączony do TV i właśnie do tego będzie w 70% przeznaczony, stąd upieram się przy subwooferze. Muszę również w osobnym budżecie kupić urządzenie, które zrobi z mojego starszego TV smarta, żeby oglądać netflixa. Jeżeli to urządzenie również miałoby możliwość odtwarzania sieciowego (Tidal) to byłby dodatkowy plus. Budżet jaki planowałem wydać to około 2500-3000zł i oczywiście mogą być używki. Jeżeli będzie coś co wymagać będzie dopłaty ale otrzymam w zamian nieporównywalnie lepszą jakość, to mogę zwiększyć budżet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...